Sąd uchylił decyzję o zwolnieniu tłumaczki Tuska z tajemnicy. Prokuratura nie rezygnuje

Prokuratura wyda kolejne postanowienie o zwolnieniu z tajemnicy zawodowej, na potrzeby śledztwa, tłumaczki Magdaleny Fitas-Dukaczewskiej - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Wcześniej warszawski sąd okręgowy uchylił decyzję prokuratora o zwolnieniu jej z tajemnicy. Fitas-Dukaczewska tłumaczyła rozmowy ówczesnego premiera Donalda Tuska z ówczesnym premierem Rosji Władimirem Putinem po katastrofie smoleńskiej w kwietniu 2010 roku.

"W tej katastrofie najbardziej podejrzany jest czynnik ludzki"

Przy każdej katastrofie są brane pod uwagę trzy elementy, mówiąc bardzo skrótowo: człowiek, maszyna, pogoda - mówił w TVN24 ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński o katastrofie Boeinga 737 linii Ethiopian Airlines, który rozbił się w niedzielę rano tuż po starcie. Jego zdaniem coraz częściej piloci "nie czują maszyny", bo za mało latają na niej "ręcznie". Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways i były prezes PLL LOT podkreślił z kolei, że "nie ma żadnych wątpliwości co do szkoleń pilotów linii afrykańskich".

Budka pyta o pracownika sądu, który wieszał zdjęcia polityków na szubienicach

Z panem posłem Markiem Wójcikiem złożyliśmy interwencję u pana prezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach - przekazał w poniedziałek poseł PO Borys Budka. Chodzi o sprawę Jakuba K., uczestnika demonstracji, na której wieszano zdjęcia europosłów na szubienicach, a który pracuje w tym sądzie. Budka domaga się od prezesa sądu wyjaśnień dotyczących Jakuba K.

Wieszał zdjęcia polityków na szubienicach, pracuje w sądzie. "Nie można go było pytać o poglądy"

Jakub K., uczestnik głośnej demonstracji, na której wieszano zdjęcia europosłów na szubienicach, jest asystentem sędziego w sądzie apelacyjnym w Katowicach - dowiedziała się redakcja tvn24.pl. Potwierdził to rzecznik sądu Robert Kirejew. K. dostał się do apelacji bez konkursu, bo przeniósł się z gliwickiego sądu rejonowego. - Były obawy, że może być problemowy, ale nie można go było pytać o poglądy - przyznał nasz informator.

"Nie podobają mi się pewne gesty, które są kierowane w moją stronę"

Dziwię się w ogóle, że są politycy w Koalicji Europejskiej, dla których problemem jest to, że stoję po stronie ofiar pedofilii w Kościele - powiedziała w poniedziałek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. Jak dodała, nie podobają jej się "pewne gesty, które są kierowane" w jej stronę w tej sprawie. Pytana o przyszłość partii Wiosna, podkreśliła: - Zawsze wierzę w Roberta Biedronia, zawsze w niego wierzyłam.

"Ewa nie może się zdecydować"

Ewa Kopacz waha się między "jedynką" w Wielkopolsce, do czego namawia ją kierownictwo partii, a "dwójką" w Warszawie. Decyzję ma podjąć na początku tygodnia. Pod znakiem zapytania jest "jedynka" dla Henryki Bochniarz, którą może zastąpić Tomasz Frankowski - ustaliła redakcja tvn24.pl.

"Jarosław Kaczyński jest obywatelem nieprzesłuchiwalnym"

Słowa Jarosława Kaczyńskiego o bezsensowności śledztwa w sprawie budowy wieżowca to instrukcja dla organów prokuratorskich, która jest wykonywana - ocenił w "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller. Jego zdaniem, pod rządami obecnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, prezes PiS jest "obywatelem nieprzesłuchiwalnym".

"Zwykłe kłamstwo" Kaczyńskiego, "błąd taktyczny" Trzaskowskiego

Mówienie o tym, że będzie jakaś seksualizacja dzieci w wieku czterech lat jest absurdem. Nie ma żadnego takiego dokumentu - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Sławomir Neumann, komentując deklarację LGBT podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego. - Wstydem i hańbą dla Warszawy jest to, że nagle przeznacza się duże środki na to, żeby lepiej się żyło organizacjom LGBT - komentował Patryk Jaki. Zdaniem Krzysztofa Hetmana z PSL, prezydent Warszawy, podpisując dokument, "dał całą amunicję obozowi rządzącemu".