"Tak straż marszałkowska potraktowała protestujące matki". Posłanka publikuje zdjęcie

Protestujące matki chciały w czwartek - dzień przed rozpoczęciem Zgromadzenia Parlamentarnego NATO - wywiesić przez okno Sejmu baner w języku angielskim, który miał zwracać uwagę zagranicznych gości na ich protest. Nie pozwoliła na to straż marszałkowska i doszło do przepychanek. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus opublikowała na Twitterze zdjęcie obrażeń, których - jak napisała - w trakcie próby wywieszenia transparentu doznała Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

Mali pacjenci z Gorzowa mają nowe łóżka. To dar od WOŚP

22 nowe łóżka dla dzieci przekazała gorzowskiemu szpitalowi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. - Kiedy dzieci cierpią, każde takie ułatwienie pomaga - cieszy się Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Cztery dni obrad. Czym jest Zgromadzenie Parlamentarne NATO

Od piątku do 28 maja Sejm i Senat będą gościć członków międzynarodowej debaty parlamentarnej o aktualnych wyzwaniach i zagrożeniach dla współczesnego bezpieczeństwa światowego. W tych dniach odbędzie się w Warszawie wiosenna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Wyjaśniamy, co to za spotkanie, kto w nim uczestniczy i jakie jest jego znaczenie dla państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego.

"Jeżeli ktoś zarabia w sposób uczciwy, to dlaczego mam to komentować?"

- Polecam oświadczenia majątkowe radnych gmin za rządów PO-PSL- stwierdził w rozmowie z TVN24 Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość), komentując zarobki radnych PiS w spółkach skarbu państwa. - Wcale tym ludziom z PiS się nie dziwię. Oni obserwują co robią ich koledzy na szczeblu rządowym i w tym samorządzie rozpychają się jeszcze bardziej - ocenił z kolei Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

"Nie ustępuję". Ochojska kolejny raz prosi o zgodę na wejście do Sejmu

"Nie ustępuję i proszę po raz kolejny marszałka Marka Kuchcińskiego o spotkanie z protestującymi w budynku Sejmu" - napisała Janina Ochojska na Twitterze. We wtorek Marek Kuchciński wyraził zgodę na jej wejście do Centrum Medialnego Kancelarii Sejmu. Prezes Polskiej Akcji Humanitarnej nadal nie może jednak wejść na korytarze sejmowe, by spotkać się z protestującymi.

Tylko dla ludzi władzy. Posada w państwowej spółce i skok dochodów nawet o 2200 procent

Nie tylko zaszczyt, doświadczenie, dobra pozycja w przyszłym CV, ale przede wszystkim gwałtowny awans materialny. Radni PiS, którzy trafili do spółek skarbu państwa, zarabiają nawet dwadzieścia dwa razy więcej niż wcześniej. Przyjrzeliśmy się bliżej kilkunastu przykładom. Porównaliśmy, ile zarabiali wcześniej i jak pomnożyła ich dochody nominacja na stanowisko w państwowej firmie.

Pościg za recydywistą. Rozbił radiowóz i uderzył policjanta

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, po czym doprowadził do zderzenia z radiowozem. Gdy autem nie był już w stanie uciekać, próbował pieszo. W trakcie ucieczki ranił w głowę policjanta. Powstrzymały go dopiero strzały. Tak wyglądał pościg za 32-latkiem w Nowej Soli (woj. lubuskie).

"Przed Panem Bogiem tylko będziemy klękać"

Nie czuję potrzeby jednego lidera po stronie opozycji - podkreślił w internetowej dogrywce programu "Jeden na jeden" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dodał, że do wyborów samorządowych jego partia idzie bez wchodzenia w koalicję z lewicą.

Kosiniak-Kamysz o Jurgielu: to jest naprawdę gigantyczny szkodnik

Będzie kolejny wniosek o dymisję ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela - zapowiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - Takiego szkodnika nikt rozsądny w opozycji nie będzie chciał bronić. Każdy dzień obecności ministra Jurgiela, to są kolejne straty dla polskiego rolnika - dodał.

Przesłuchają prokuratorów, w tym jednego z "listy Komendy"

Łódzcy śledczy w czwartek i piątek zamierzają przesłuchać aż 12 osób w ramach postępowania dotyczącego niesłusznego skazania Tomasza Komendy na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo. Po raz kolejny zeznawał będzie sam Komenda, ale też prokuratorzy, którzy przed laty doprowadzili do jego oskarżenia. W tym Tomasz F., który znalazł się na "liście" osób, które Komenda szczególnie obwinia za wsadzenie go za kraty.

"Bez Kaczyńskiego prawica nie istnieje jako formacja z szansami na rządzenie"

Jarosław Kaczyński pełni "niekwestionowane przywództwo po prawej stronie areny politycznej" - mówił profesor Waldemar Paruch, politolog i społeczny doradca marszałka Sejmu, w "Faktach po Faktach" w TVN24. Dodał, że bez Kaczyńskiego prawica nie ma szans na rządzenie. PiS "nie jest to partia kierowana zbiorowo" - podkreślał z kolei profesor Tomasz Nałęcz, historyk, były wicemarszałek Sejmu i doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Odbyła się rozprawa odwoławcza w sprawie śmierci Jerzego Ziobry

W środę przed sądem w Krakowie odbyła się rozprawa odwoławcza w sprawie śmierci Jerzego Ziobry. Przesłuchiwany był biegły, kardiochirurg Marek Cisowski, który w 2011 roku wydał jedną z opinii medycznych w tej sprawie. Jak mówił, ponownie podpisałby się zarówno pod swoją indywidualną opinią, jak i tą zbiorczą. Rozprawa trwała blisko sześć godzin.

Zawiadomienie do prokuratury po słowach byłego szefa policji

Nowoczesna złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie byłego szefa Komendy Głównej Policji Zbigniewa Maja. Chodzi o propozycję złagodzenia zarzutów, o jakiej w TVN24 mówił były szef policji. Maj podkreślał, że złożył mu ją funkcjonariusz CBA, a warunkiem złagodzenia zarzutów miało być obciążenie jednego z ministrów rządu PO-PSL.

Komitet Polityczny PiS pod przewodnictwem Brudzińskiego. "Nic bez wiedzy prezesa"

W środę po godzinie 15 zakończyło się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Jak poinformowała rzeczniczka partii Beata Mazurek, zarekomendowano kolejnych kandydatów na prezydentów miast w nadchodzących wyborach samorządowych. Pod nieobecność prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego posiedzeniu przewodniczył Joachim Brudziński, wiceprezes PiS i szef MSWiA.