"Nic się nie zmarnuje, wszystkie się przydadzą"

Wcześniej szyli koszule albo bieliznę. W czasie pandemii koronawirusa przerzucili się, całkiem charytatywnie, na produkcję maseczek. Nie mają one żadnych atestów, ale ich jakość i skuteczność w chronieniu przed zakażeniem jest w Łodzi sprawdzana na bieżąco. A to dlatego, że do akcji wkroczyli naukowcy z Politechniki Łódzkiej.

14 dni w krainie absurdów - relacja z kwarantanny 

Największy problem? Świadomość, że nie możesz wyjść. Największe zdziwienie? Chaos informacyjny. Najważniejsza rada? Przemyślane zakupy. Anna Nowak z Łodzi przez 14 dni razem z córką była na kwarantannie. W rozmowie z Juliuszem Kaszyńskim opowiada, jak wygląda życie w czterech ścianach i w cztery oczy.

Kidawa-Błońska: jeśli wybory nie zostaną przełożone, będę namawiała kandydatów do wycofania się

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdziła we wtorek, że jeśli wybory prezydenckie nie zostaną przełożone, a będą znani już wszyscy kandydaci, będzie namawiała kontrkandydatów Andrzeja Dudy do wycofania się. - Te wybory nie mogą narażać życia Polaków - podkreśliła. - Nikt rozsądny i przyzwoity nie może narażać życia ludzkiego - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Burmistrz Helu chce zamknąć Półwysep Helski dla turystów. "Mądra decyzja". "Pieniądz nie jest najważniejszy"

Ograniczenia wjazdu na Półwysep Helski dla przyjezdnych w czasie epidemii - tego chce burmistrz Helu Mirosław Wądołowski. Wysłał już pismo do wojewody pomorskiego w tej sprawie. To efekt tego, że w weekend do miejscowości zjechało się mnóstwo turystów. - Tu jest większość starszych mieszkańców, młodzieży jest bardzo mało. To bardzo mądra decyzja - komentują mieszkańcy.

"Na 400 uczniów 120 nie ma dostępu do komputera". Zdalne nauczanie w czasie pandemii

Rozmawiam z wieloma nauczycielami, którzy zgłaszają przeróżne problemy związane ze zdalnym nauczaniem - powiedziała we "Wstajesz i wiesz" dziennikarka tvn24.pl Justyna Suchecka. - Okazuje się na przykład, że w trzydziestoosobowej klasie pięcioro rodziców uczniów nie ma dostępu do maila, a co dopiero konta w elektronicznym dzienniku czy możliwości założenia wideoczatu - dodała.

Gowin: stoimy przed taką decyzją, to kwestia raczej godzin niż dni

Myślę, że racjonalnym będzie ograniczenie liczby osób, które mogą uczestniczyć w zgromadzeniach. Stoimy przed taką decyzją. Dzisiaj zbiera się rządowy zespół zarządzania kryzysowego i zapewne tam te decyzje zapadną - powiedział we wtorek rano w radiowej Trójce wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (Porozumienie).

Dwa pożary w ciągu kilku godzin. Spłonęły zabytkowe pałace

W nocy w Główczycach (Pomorskie) wybuchł pożar w zabytkowym pałacu. Ogień rozprzestrzeniał się tak szybko, że budynek spłonął niemal doszczętnie. Niecałe pięć godzin późnej straż dostała kolejne zgłoszenie. Tym razem płonął pałac w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów w Kończewie.

"Warszawa nie wyobraża sobie organizacji wyborów prezydenckich"

Uważam, że w obecnej sytuacji przeprowadzenie wyborów prezydenckich jest niemożliwe. Nie wiem, jak można próbować organizować wybory w takiej sytuacji, narażając naszych seniorów, uczestników komisji wyborczych - argumentował w "Rozmowie Piaseckiego" prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Dodał, że "Warszawa nie wyobraża sobie organizacji wyborów prezydenckich".

Rekordowa dzienna liczba zakażeń w Polsce. "Krzywa zachorowań jest niepokojąca, ale przewidywalna"

Dopóki nie osiągniemy szczytu zachorowań, prawdopodobnie każdego dnia będziemy notować coraz więcej zakażeń - powiedziała w poranku TVN24 "Wstajesz i wiesz" profesor Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 116 potwierdzonych zakażeniach w ciągu jednego dnia. Do największy jak dotąd dzienny bilans zakażeń w Polsce.

"Nie możemy być uspokojeni małą liczbą zakażonych. Wynika ona z małej liczby testów"

Komu przysługują testy i jakie kryteria trzeba spełnić, by je otrzymać? Główny Inspektor Sanitarny zmienia je, co oznacza, że badaniami objęta zostanie szersza grupa niż dotychczas. O to apeluje Światowa Organizacja Zdrowia. W Polsce też słychać głosy, że badań powinno być więcej. - Nie możemy być uspokojeni małą liczbą zakażonych. Wynika ona z małej liczby testów - mówi Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Materiał magazynu "Polska i Świat".