"Ten czas to rodzaj egzaminu, jakimi jesteśmy ludźmi"

- Myślę, że dobrze jest rozglądać się dookoła siebie. Ten czas to rodzaj egzaminu, jakimi jesteśmy ludźmi, na co nas stać i czy potrafimy myśleć nie tylko o sobie - powiedziała aktorka Małgorzata Kożuchowska, która była gościem "Dnia na żywo" w TVN24.

Gotują lekarzom za darmo. "Są na pierwszym froncie walki z chorobą"

Lekarze, pielęgniarki, załoga karetki. Każdy, kto w czasie epidemii pracuje w służbie zdrowia może liczyć na darmowy posiłek z restauracji, które biorą udział w akcjach #posilekdlalekarza oraz #gastropomaga. Chociaż obie inicjatywny organizują inne osoby, to cel jest jeden - pomoc tym, którzy "są na pierwszym froncie walki z chorobą".

Pierwsze samoloty z Polakami już na lotnisku w Warszawie. Operacja "LOT do domu" krok po kroku

Realizacja dotychczas zaplanowanych lotów czarterowych, specjalne czartery i zgłaszanie zapotrzebowania na loty z tych regionów, do których polski przewoźnik nie organizuje specjalnych przelotów - to możliwości, jakie Polskie Linie Lotnicze LOT mają zapewnić Polakom, którzy chcą wrócić do kraju. Rzecznik LOT Michał Czernicki poinformował, że w niedzielę po Polaków poleci sześć samolotów - będą to dwa rejsy do USA i po jednym do Kanady, na Sri Lankę, do Wielkiej Brytanii i Portugalii. Pierwsze dwa samoloty - z Londynu i z Chicago - wylądowały już w Warszawie.

Produkowany w Polsce lek ma wspomagać walkę z koronawirusem

"Arechin" - lek produkowany w Polsce - został dopuszczony do zastosowania w leczeniu wspomagającym w zakażeniach SARS-CoV-2. Decyzję wydał Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. "Arechin" zawiera chlorochinę, która do tej pory stosowana była w leczeniu między innymi malarii i reumatoidalnego zapalenia stawów.

"Patrole policji będą wzmocnione przez wojsko"

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że w związku z założeniami, dotyczącymi znacznego wzrostu liczby osób poddanych kwarantannie, wojsko wspomoże patrole policji. - Wojsko będzie też do dyspozycji samorządów - dodał.

Straciła niemal 30 tysięcy złotych. Oszukał ją "lekarz z Jemenu"

Poznali się przez internet. On twierdził, że jest chirurgiem pracującym na misji ONZ w Jemenie. Później 63-letniej mieszkance Dolnego Śląska wyznał miłość i obiecał przyjazd do Polski. W końcu do ukochanej nie dotarł, ale oszukał ją na niemal 30 tysięcy złotych. Oszusta szuka policja.

Ksiądz latał nad miastem. "To nie happening, to nadzieja w tej nadzwyczajnej sytuacji, w której się znajdujemy"

Rundka awionetką nad Wrocławiem i okolicami. Na pokładzie eucharystia, relikwie Jana Pawła II i figura Maryi. Proboszcz parafii w Żórawinie - pasjonat lotnictwa - w niekonwencjonalny sposób pomodlił się w intencji "oddalenia pandemii koronawirusa od naszego regionu, miasta Wrocławia, Ojczyzny, Europy i całego świata". - Kościół jest wszędzie tam, gdzie Bóg jest kochany - mówił wczoraj arcybiskup Stanisław Gądecki.

Pasażerkę pociągu zabrało pogotowie. Sanepid pilnie szuka innych podróżnych

Sanepid w Zgorzelcu (województwo dolnośląskie) poszukuje pasażerów pociągu relacji Görlitz – Zielona Góra, którzy podróżowali składem 14 marca o godzinie 11:07. Podaje też listę stacji na których wysiadali poszukiwani. Wszyscy - ze względu na to, że jedna z pasażerek mogła być zarażona koronawirusem - proszeni są o pilny kontakt.

"Wasze zostanie w domu to wyraz troski i rzeczywistej miłości do innych". Apele duchownych do wiernych

Hierarchowie kościelni apelują do wiernych o nieprzychodzenie w niedzielę do kościołów i śledzenie transmisji mszy w mediach. Część duchownych, jak biskup gliwicki Jan Kopiec, wydało zarządzenie o odwołaniu wszystkich mszy i nabożeństw na terenach swoich diecezji. - Wasze zostanie w domu to wyraz troski i rzeczywistej miłości do innych - zwrócił się do seniorów metropolita łódzki, arcybiskup Grzegorz Ryś.

Główny Inspektor Sanitarny: wyzdrowiało 13 osób

W niedzielę o godzinie 9 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o siedmiu kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. W sumie liczba chorych w kraju zwiększyła się do 111. Trzy osoby zmarły. Główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas poinformował, że wyzdrowiało 13 pacjentów.

Walczą o życie dzieci, muszą lecieć. Ale jak, pytają rodzice

Julka za tydzień miała lecieć do Stanów Zjednoczonych na operację ratującą życie. Jerzyk jak dotąd co tydzień odwiedzał Belgię, gdzie przechodzi eksperymentalną terapię. Pacjentów w potrzebie, takich jak oni, jest znacznie więcej. Do pokaźnej listy problemów, dochodzi rządzącym kolejny - jak zapewnić transport medyczny do innych krajów, kiedy zawieszane są międzynarodowe połączenia lotnicze?

Transmisja mszy świętej w tvn24.pl

Dziś transmisja mszy świętej z kościoła seminaryjnego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie. Nabożeństwo będzie można zobaczyć w portalu tvn24.pl. Początek o godzinie 11.

Wycięli aleję wiekowych dębów, bo "mieli do tego prawo". Mogli jednak zniszczyć chronione gatunki, "a to jest karane"

Mieszkańcy mówią, że rosły tam prawie 200 lat. Teraz aleja dębów w miejscowości Boże (Warmińsko-Mazurskie) zniknęła. Właściciel działki ściął je bez pozwolenia gminy, bo - jak mówi wójt - miał do tego prawo. Z kolei Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska twierdzi, że nie mógł wyciąć drzew, jeśli były tam chronione gatunki. A podobno były.

Przylecieli do Polski z Hiszpanii. "Nikt nie powiedział, czy jesteśmy poddani kwarantannie i jak miałaby wyglądać"

Po przylocie na lotnisko w Modlinie zmierzono nam temperaturę i odebrano od nas formularze z danymi kontaktowymi. Ale nie dostaliśmy informacji, czy mamy się poddać kwarantannie i jak miałaby ona wyglądać - mówili portalowi tvn24.pl turyści, którzy w sobotę wrócili z Hiszpanii. - Osoby, które przylatują dziś do północy nie muszą poddawać się kwarantannie - tłumaczyli w sobotę pracownicy lotniska w Modlinie.