Wątpliwości wokół poszukiwań Dawida. "Takie osoby nie mają doświadczenia w szukaniu zwłok"

Nadal nie znaleziono narzędzia zbrodni, od którego zginął pięcioletni Dawid. Poza tym w miejscu, gdzie znaleziono ciało chłopca, kilka dni wcześniej jedna z ekip bez rezultatu prowadziła poszukiwania. Zdaniem kryminolog profesor Moniki Całkiewicz to miejsce mogło być przeszukiwane przez wolontariuszy. - Takie osoby nie mają zazwyczaj doświadczenia w szukaniu zwłok - podkreśliła. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

Tłumaczka Tuska znów zwolniona z tajemnicy

Prokuratura ponownie zwolniła byłą tłumaczkę Donalda Tuska, Małgorzatę Fitas-Dukaczewską, z tajemnicy - poinformował jej pełnomocnik, mecenas Paweł Murawski. Kobieta jest świadkiem w śledztwie dotyczącym między innymi decyzji podejmowanych bezpośrednio po katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Prokuratura już raz wydała postanowienie o uchyleniu tajemnicy, jednak w marcu uchylił je warszawski sąd okręgowy.

"Każda inność w polskiej szkole jest piętnowana"

- Myślę, że w polskiej szkole problem jest szerszy niż tylko orientacja seksualna. Każda inność w polskiej szkole jest piętnowana. Wystarczy być rudym, wystarczy być grubszym, wystarczy się źle albo dobrze się uczyć, wystarczy w jakikolwiek sposób odbiegać od grupy, żeby ona piętnowała - stwierdziła w "Faktach po Faktach" edukatorka seksualna Aleksandra Dulas, mówiąc o tolerancji i edukacji w polskiej szkole.

"Pytam: gdzie był w sobotę minister do spraw równości?"

- Zdecydowanie państwo polskie od kilku lat nie zdaje egzaminu, jeśli chodzi o przeciwdziałanie tego typu radykalizmom. Pytam, gdzie jest minister do spraw równości albo gdzie był minister do spraw równości w sobotę. Czy pomyślał o tym, żeby być w Białymstoku - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Krzysztof Śmiszek z Wiosny. Przypomniał, że pełnomocnikiem rządu do spraw równego traktowania jest Adam Lipiński z Prawa i Sprawiedliwości.

Tygodnik z naklejką "Strefa wolna od LGBT". Część sklepów nie będzie go sprzedawać

24 lipca w jednym z ogólnopolskich tygodników dodatkiem ma być naklejka "Strefa wolna od LGBT" z przekreślonym tęczowym symbolem. Sieć sklepów Empik, a także sieć stacji benzynowych BP Polska zapowiedziały, że w związku z tym nie będzie można u nich kupić tego wydania. "Nie ma u nas miejsca na jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo" - napisała rzeczniczka Empiku Monika Marianowicz. List w tej sprawie, przygotowany przez związkowców, trafił też do prezesa PLL LOT Rafała Milczarskiego.

"To nie jest kwestia LGBT. To kwestia Polski i Polaków jako całości"

To nie jest kwestia LGBT, to nie jest kwestia osób homoseksualnych, to nie jest kwestia Białegostoku. To kwestia Polski i Polaków jako całości - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. - Istotą tego, co się dzieje, jest kwestionowanie prawa do legalnego manifestowania własnych przekonań, niezależnie od tego, czego one dotyczą. To jest zagwarantowane w konstytucji i we wszystkich prawach demokracji zachodnich - dodał.

Samochody spłonęły w nocy. "Walka kiboli o wpływy z bramek"

BMW i dodge spłonęły w nocy z poniedziałku na wtorek w przeciwległych dzielnicach Krakowa. Oba samochody łączył fakt, że użytkowali je kibole Wisły Kraków, oba także zostały podpalone - dowiedział się reporter tvn24.pl. - To walka kiboli o wpływy z bramek w nocnych klubach - wyjaśnia nasz informator. Jak dodaje, "spalenie samochodu ma być jasnym sygnałem".

Działacze PiS nagrani wśród kontrmanifestantów. "Oburzające i odrażające insynuacje"

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie marszałka województwa Artura Kosickiego, radnego PiS w sejmiku Sebastiana Łukaszewicza, p.o. dyrektora gabinetu marszałka Roberta Jabłońskiego oraz radnego miejskiego Henryka Dębowskiego. Działacze PiS pojawiali się wśród kontrmanifestantów protestujących przeciwko sobotniemu Marszowi Równości w Białymstoku. We wtorek odnieśli się oni do zarzutów prezydenta.

Nieprawidłowości w szpitalach. NFZ nałożył kary

Kary finansowe od 40 tysięcy do ponad 300 tysięcy złotych nałożył Narodowy Fundusz Zdrowia na cztery śląskie szpitale. W placówkach tych doszło do nieprawidłowości w opiece nad pacjentami w szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR).

Krowy z Ciecierzyc "utknęły" na polu, ekolodzy razem z nimi. "Będziemy czekać, aż ostatnia opuści zagrodę"

Rafał codziennie jeździ do pracy, a potem wraca do obozowiska. Iwona prawie nie bywa w domu, więc jej kotami opiekuje się córka. Mirosław mówi, że ma czas i będzie protestować "tyle, ile trzeba". Od prawie 60 dni aktywiści czuwają przy krowach z Ciecierzyc. Stado miało zostać zlikwidowane, ale dostało drugą szansę od ministra. Procedury się przeciągają, mimo to obrońcy praw zwierząt się nie poddają. - Musimy mieć pewność, że zwierzęta są bezpieczne - mówią zgodnie.

Koń wystraszył się burzy, wpadł do kanału w garażu. Wyciągali go strażacy

Gwałtowna burza zaskoczyła właścicielkę konia, która w niedzielę wybrała się na przejażdżkę w Wodzisławiu Śląskim. Chcąc schronić się przed deszczem, kobieta skorzystała z gościny swojej rodziny i wprowadziła zwierzę do garażu. Jeden z grzmotów musiał wystraszyć konia; uszkodził on zabezpieczenie kanału samochodowego i wpadł do środka.

"Czy pan wychodzi na ulicę i opowiada, jak wygląda pańskie pożycie małżeńskie?"

Potrzebna jest tolerancja i empatia - i tak nauczyciele uczą dzieci i młodzież w sprawie różnych mniejszości - podkreślał we wtorek minister edukacji Dariusz Piontkowski pytany, jak należy rozmawiać z młodzieżą na temat mniejszości seksualnych. Zaznaczył, że w Polsce "chyba na razie nikt nie zakazuje mówić o swoich preferencjach". Odniósł się również do swoich słów dotyczących zajść na Marszu Równości w Białymstoku.

Policja szuka kolejnych osób po wydarzeniach w Białymstoku

Podlaska policja w środę rano opublikowała na swojej stronie internetowej wizerunki kolejnych osób, które miały naruszyć prawo podczas sobotniego Marszu Równości w Białymstoku. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu ich tożsamości. Do tej pory funkcjonariusze ustalili tożsamość 72 osób, a z 51 osobami wykonano lub wykonywane są czynności dotyczące łamania przez nie prawa. Sześć osób usłyszało zarzuty.

"W Polsce jest miejsce dla każdego, ale na pewno nie ma miejsca na chuligańskie zachowania"

Jest to absolutnie niedopuszczalne, absolutnie naganne zachowanie. Każdy ma prawo demonstrować - podkreślał premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do sytuacji, do jakich doszło na sobotnim Marszu Równości w Białymstoku. Podkreślił, że zarówno on sam, jak i jego partia "potępiają to agresywne zachowanie" oraz że "w Polsce jest miejsce dla każdego, ale na pewno nie ma miejsca na chuligańskie zachowania".

Syn prezydenta Białegostoku: zawiadomiłem prokuraturę, czuję się urażony i zagrożony

Nie ma miejsca w Polsce na obrażanie kogokolwiek. Tutaj, w tym wpisie, czuję, że było naruszone moje dobre imię oraz imię mojego ojca, prezydenta Białegostoku - oświadczył poseł klubu PO-KO Krzysztof Truskolaski. Przekazał, że złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie gróźb karalnych pod adresem jego i prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, jakie miały się znaleźć we wpisie radnego sejmiku Sebastiana Łukaszewicza (PiS) w mediach społecznościowych po sobotnim Marszu Równości.

"Westerplatte nie jest na sprzedaż!". Powiesili transparenty wokół ruin koszar

"Westerplatte miejscem pamięci, a nie propagandy!", "Westerplatte nie jest na sprzedaż!" - między innymi takie hasła pojawiły się na transparentach wokół ruin koszar na Westerplatte. Powiesili je pracownicy Muzeum Gdańska, którzy - jak mówił rzecznik tej instytucji - w ten sposób wyrażają sprzeciw wobec ustawy przejmującej teren przez rząd.

Dziecko wpadło do studni, lekarze walczą o jego życie

- Stan chłopca, który wpadł do studni z wodą, jest bardzo ciężki. Walczymy o jego życie. Najbliższe dni pokażą czy doszło do uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego - mówią lekarze ze szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Chłopiec jest na razie w stanie śpiączki farmakologicznej.