Tak wirus "wędrował" po Szpitalu Bródnowskim. Dziesiątki zakażonych. "Jesteśmy w absolutnie podbramkowej sytuacji"

Blisko 80 zakażonych koronawirusem lekarzy, pielęgniarek i pacjentów w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. Marcin Gutowski z "Czarno na białym" dotarł do pracowniczki szpitalnego personelu, która opowiedziała, jak wirus mógł rozprzestrzeniać się po kolejnych oddziałach. Reporter sprawdził, co działo się, gdy pojawili się pierwsi chorzy i jaka jest obecna sytuacja placówki.

Jest objęty kwarantanną, pojechał kupić nowy samochód. Bo czuł się dobrze

60-latek objęty kwarantanną domową uznał, że czuje się dobrze, więc może wyjść z domu i pojechać na giełdę samochodową. Wyjątkową bezmyślnością popisał się z kolei 33-latek, który dla "żartu" zadzwonił na pogotowie ratunkowe informując, że jego 41-letni brat, odbywający kwarantannę domową, pilnie potrzebuje pomocy medycznej.

"Musimy przez to przejść, żeby żyć". Prezenterzy apelują: #zostańwdomu

Podczas gdy rząd wprowadza kolejne restrykcje w obliczy pandemii, prezenterzy TVN24 apelują: zostań w domu. - Bo tak trzeba, bo tu chodzi o zdrowie i życie, bo jesteś odpowiedzialny za siebie, ale też za innych ludzi, tych wszystkich, których kochasz najbardziej - podkreślają. I dodają: - Musimy przez to przejść, żeby żyć… zdrowi. 

Prezydent podpisał pakiet ustaw mających pomóc gospodarce

Prezydent podpisał rządowy pakiet antykryzysowy, na który składają się trzy ustawy. "Wsparcie polskiej gospodarki, przedsiębiorstw, rolnictwa, pracowników jest najważniejsze w tym trudnym czasie" - napisał rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, tłumacząc podpis Andrzeja Dudy.

Głosowanie korespondencyjne, otwarcie drzwi dla zmian w powołaniu komisji wyborczych. Co proponuje PiS?

Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył projekt ustawy dotyczący wyborów prezydenckich. Posłowie partii rządzącej chcą, by możliwość głosowania korespondencyjnego przysługiwała wszystkim wyborcom. To niejedyna proponowana zmiana. Wnioskodawcy z PiS chcą także, by w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 roku Państwowa Komisja Wyborcza mogła określić inne warunki powoływania obwodowej komisji wyborczej niż określone w Kodeksie wyborczym.

Mieli przetransportować sprzęt z Chin. Owsiak: Z MON-em nie polecimy. Postawiono nam zaskakujące wymagania

Szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak napisał w poniedziałek o fiasku współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, które miało przetransportować z Chin artykuły medyczne. "Wmieszali się urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Postawiono nam zaskakujące wymagania" - oświadczył Owsiak mając na myśli konieczność przekazania przywiezionych materiałów do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia. Szef KPRM Michał Dworczyk stwierdził, że jest zaskoczony wpisem i zadeklarował gotowość do pomocy. "Oczekujemy na pilny kontakt ze strony WOŚP" - oświadczył.