"Trudno o zaufanie, kiedy oczywiste i logiczne poprawki nie przechodzą"

- Staram się każdemu konkurentowi politycznemu dawać kredyt zaufania, ale trudno o zaufanie, kiedy tego typu oczywiste i logiczne poprawki nie przechodzą - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Bartosz Arłukowicz (Koalicja Obywatelska). Europoseł odniósł się do sejmowych głosowań nad senackimi poprawkami w sprawie ustawy wyborczej. Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski wyraził nadzieję, że "ten kształt ordynacji jest optymalny w tych warunkach politycznych i tej sytuacji pandemicznej".

Ministerstwo Zdrowia: 236 przypadków koronawirusa we wtorek, zmarło 18 osób 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek po południu o 129 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i o śmierci 11 zakażonych osób. We wtorek odnotowano więc łącznie 236 nowych zakażeń i poinformowano o śmierci 18 osób. Do tej pory w Polsce stwierdzono infekcję u 24 395 osób, spośród których 1092 zmarły. 

ABW szuka firmy do poprowadzenia szkoleń o terroryzmie

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego chce wynająć firmę, która poprowadzi serię szkoleń dotyczących zagrożeń terrorystycznych. Do przetargu zgłosiły się głównie spółki związane z emerytowanymi funkcjonariuszami służb bądź żołnierzami. Trwa wybór najkorzystniejszej oferty.

Premier o walce z koronawirusem: nie słuchajcie tych brzęczących much, które opowiadają bajki

Dzisiaj w analizach różnych instytutów Polska jest na czołowym miejscu, jako ten kraj, który ratował człowieka - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki, przekonując, że sytuacja w kraju związana z zachorowaniami na COVID-19 poprawia się. - Nie słuchajcie tych różnych brzęczących much, które opowiadają bajki, posługują się kłamstwem, fałszem, obłudą i oszustwem - dodał.

Czaputowicz: jesteśmy na dobrej drodze, by przed wakacjami otworzyć granice

Polska i kraje bałtyckie są uznawane za bezpieczne epidemicznie i jest kwestią dni, może tygodni, aż będziemy bardziej otwierali nasze kraje - zapowiedział szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński przekazał, że "mniej więcej w połowie czerwca" resort wyda rekomendacje dotyczące wyjazdów zagranicznych.

"Nie mają wątpliwości", że ukryto tam 28 ton złota. Ministerstwo: nie dostaliśmy oryginału "Dziennika wojennego"

W pałacu w Roztoce (województwo dolnośląskie) pod koniec drugiej wojny światowej ukryto 28 ton złota, monety i biżuterię - twierdzi Polsko-Niemiecka Fundacja Śląski Pomost. I powołuje się na "Dziennik wojenny", czyli zapiski nazisty, który miał być świadkiem ukrywania skarbów. W sumie wspomina on o 11 tajemniczych skrytkach, które mają skrywać złoto i dzieła sztuki. Co na to Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego? - Sprawę znamy, wiarygodności nie potwierdzono - słyszymy.

Hermeliński: ustawa wyborcza znacząco poprawiona

Bardzo bym chciał, żeby te poprawki zostały wprowadzone w Sejmie. One naprawdę spowodują, że ten proces wyborczy będzie procesem, co do którego będzie jak najmniej zarzutów natury naruszenia prawa i być może też protestów wyborczych. Spowoduje to, że Sąd Najwyższy będzie mógł wybory uznać bez większych problemów za ważne - powiedział we wtorek w TVN24 były szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. Odniósł się do poprawek do ustawy wyborczej przyjętych przez Senat w poniedziałek wieczorem.