Najnowsze

Najnowsze

Mistrzostwo olimpijskie i świata w jednym roku? Kiedy, jeśli nie teraz?

Kolarka górska Maja Włoszczowska, wioślarka Maria Sajdak, pływak Paweł Korzeniowski, lekkoatleta Adam Kszczot oraz eksperci Eurosportu: Robert Korzeniowski i Tomasz Jaroński byli gośćmi Marka Rudzińskiego w kolejnym, specjalnym wydaniu programu „Okno na sport”. Komentowali wtorkową decyzję MKOl o przesunięciu igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok.

Emilewicz: w gospodarce mamy sytuację kompletnie nieprzewidywalną

Wszystkie restrykcje, które ograniczają nasze kontakty, ograniczają także gospodarkę - powiedziała w programie "Kropka nad i" Jadwiga Emilewicz. Minister rozwoju oceniła, że z punktu widzenia gospodarki "mamy sytuację kompletnie nieprzewidywalną", a najważniejszym obecnie zadaniem jest utrzymanie istniejących miejsc pracy i wsparcie dla firm.

Co jest główną przyczyną kaca? Pytanie z "Milionerów"

Co jest główną przyczyną objawów przedawkowania alkoholu etylowego, popularnie zwanych kacem? Aldehyd octowy, aldehyd mrówkowy, aldehyd benzoesowy czy etylobenzen? Takie pytanie usłyszał w "Milionerach" pan Jakub Kraszewski z Poznania.

Szumowski o dacie wyborów: mówię to, co myślę i tak będzie zawsze

- Jestem lekarzem. Jeśli mam decydować o zdrowiu i życiu Polaków, to mówię to, co myślę i tak będzie zawsze - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w "Faktach po Faktach" w TVN24, pytany o ewentualne naciski polityczne i potencjalne ryzyko dla zdrowia obywateli związane z zaplanowanymi na 10 maja wyborami prezydenckimi.

Igrzyska wiosną lub latem 2021. MKOl czeka tytaniczna praca

Przepełniony kalendarz sportowy powoduje, że trudno będzie znaleźć termin dla przeniesionych na 2021 rok igrzysk olimpijskich. - Te poszukiwania będą dla nas oznaczały tytaniczną pracę – mówił dyrektor wykonawczy MKOl Christophe Dubi. Spekuluje się, że impreza mogłaby się odbyć na wiosnę albo latem.

Gdy rodzice nie są razem, a za oknem epidemia. Jak organizować kontakt?

Pandemia koronawirusa może być powodem ograniczenia kontaktów rodzica z dzieckiem. Gdy matka i ojciec nie wychowują potomstwa razem, dziecko mieszka na co dzień na przykład z matką, to ta może odmówić ojcu zabrania go z domu. Taka ostrożność jest zrozumiała – mówi prawnik. Ważny jest jednak zdrowy rozsądek – dodaje psycholog.

Badania okresowe w zawieszeniu. Do kiedy, nie wiadomo

Praca, również ta wykonywana zdalnie, podlega - także w czasie epidemii - przepisom Kodeksu pracy. W tym, między innymi, wymogowi przechodzenia badań okresowych. A ich ważność kończy się wielu osobom właśnie teraz. Badania konieczne są także, by pracę rozpocząć. Na Kontakt 24 dostajemy szereg pytań w tej kwestii.

Rzeczniczka WHO: testujemy 20 różnych szczepionek

Najważniejszą rzeczą, na której muszą skupić się wszystkie państwa, jest przeprowadzanie testów - podkreśliła rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia Margaret Harris w rozmowie z reporterką TVN24. Mówiła też o pracach nad lekami i szczepionką na COVID-19. Zastrzegła jednak, że wprowadzenie bezpiecznej szczepionki nie nastąpi szybko.

"Konsekwencje będą wyciągane natychmiast". Rzecznik Komendy Głównej Policji o nowych ograniczeniach

- Tak, jak zawsze jesteśmy zwolennikami tego, by przy wprowadzaniu nowych przepisów dać czas na zapoznanie się z nimi, aby ludzi najpierw pouczać, informować, to tutaj niestety tego czasu nie ma - powiedział w "Tak jest" rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka. Wyjaśniał, jak będzie wyglądało egzekwowanie nowych ograniczeń w przemieszczaniu się, zarządzonych w związku z pandemią COVID-19. - Policjanci najpierw podając komunikaty, jak mamy się zachować, a następnie egzekwując już konkretne przepisy, będą wypełniać swoje zadania służbowe - przekazał.

Niemal wszystkie kraje Schengen zamknęły granice zewnętrzne

Kraje Unii Europejskiej i strefy Schengen podjęły nadzwyczajne środki, które mają spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa na Starym Kontynencie. Wszystkie poza Irlandią zamknęły swoje granice zewnętrzne dla podróży, które nie są niezbędne - poinformowała we wtorek Komisja Europejska. 12 państw UE przywróciło tymczasowe kontrole na granicach wewnątrz Schengen.

Za darmo do Polski. Bruksela pomoże w powrocie

Polska sprowadzi swoich obywateli do kraju w ramach unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. To oznacza, że niektórzy Polacy będą mogli wrócić do kraju za darmo lotami, których koszty współfinansuje Unia Europejska. Z informacji przekazanych przez Brukselę wynika, że chodzi o osoby przebywające w Czadzie, Sudanie, Nepalu i na Malediwach.

Za darmo do Polski. Bruksela pomoże w powrocie

Polska sprowadzi swoich obywateli do kraju w ramach unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. To oznacza, że niektórzy Polacy będą mogli wrócić do kraju za darmo lotami, których koszty współfinansuje Unia Europejska. Z informacji przekazanych przez Brukselę wynika, że chodzi o osoby przebywające w Czadzie, Sudanie, Nepalu i na Malediwach.