Łódź

Łódź

Z niewyjaśnionych przyczyn kierująca oplem zafirą zjechała na przeciwny pas i zderzyła się czołowo z cysterną a ta przewróciła się na bok - relacjonuje młodsza aspirant Ilona Sidorko z komendy z Piotrkowa Trybunalskiego. Wszyscy poszkodowani, w tym czworo dzieci, zostali przetransportowani do szpitala. Trasa ciągle jest zablokowana. Służby podniosły już zniszczoną cysternę na koła.

- Włos się jeży. Człowiek niby wie, kto jest w grobie bliskich. A tu takie rzeczy - mówi pani Jadwiga, którą spotykamy na cmentarzu w Głogowcu pod Kutnem (woj. łódzkie). Dwa groby od pomnika jej męża jest grób, w którym podczas remontu znaleziono szczątki sześciu osób. Problem w tym, że powinno być ich tylko dwoje.

Wraz ze wspólniczką przyszedł do mieszkania znajomego 75-latka, przewrócił starszego mężczyznę i pobił go pięściami. Tylko po to by zabrać pieniądze: 12 złotych. Napastnik trafił do aresztu, jego znajoma jest pod policyjnym dozorem.

Fałszywy konwojent, który ukradł 8 milionów złotych ma trafić do więzienia na 8 lat i dwa miesiące. Surowe wyroki usłyszeli też jego kompani i pomysłodawcy spektakularnego skoku sprzed dwóch lat - były policjant Adam K. ma spędzić za kratkami 6 lat, tyle samo co Dariusz D. Na siedem lat skazał sąd ich kolegę - Marek K. Nie ma przestępstw doskonałych - mówił sędzia. Wyroki nie są prawomocne.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Transatlantyk po raz kolejny zabierze swoją publiczność w rejs przez kino kulinarne. Pięć niezwykłych filmowych opowieści jest połączonych z kolacjami, przygotowywanymi przez cenionych polskich szefów kuchni. Ponadto ci, którzy lubią oglądać filmy w łóżku, też będą mieć taką możliwość.