Łódź

Łódź

Do Łodzi powróciła w sobotę późnym wieczorem grupa harcerzy przebywających na obozie w Suszku (Pomorskie), który został zniszczony przez nawałnicę. Zginęły dwie nastoletnie harcerki, 37 osób zostało poszkodowanych. W Łodzi na młodzież czekali między innymi rodzice, dziadkowie, koledzy.

Podjechał, poczekał aż pracownicy elektrociepłowni wyjdą z zakładu. Zostawił psa i odjechał. Porzuconym zwierzęciem zaopiekowali się przechodnie. Dali mu wodę. To było bowiem w czasie największych upałów. Za wskazanie sprawcy jest wyznaczona nagroda.

Błędem było to, że autokary wiozące kibiców dwóch drużyn zatrzymały się tak blisko siebie, ale reakcja policji była bardzo szybka - tak były rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski komentował w TVN24 sobotnią ustawkę i bójkę pseudokibiców przy autostradzie A1. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Prokuratura Rejonowa w Kutnie prowadzi śledztwo w sprawie bijatyki pseudokibiców, do której doszło w sobotę na parkingu Krzyżanów Wschód w województwie łódzkim przy autostradzie A1. W bójce lekkie obrażenia odniosły trzy osoby. Śledczy sprawdzają także, czy błędu nie popełniła policja.

- Na parkingu Krzyżanów Wschód przy autostradzie A1 starły się dwie grupy pseudokibiców. Trzy osoby zostały ranne – poinformowała asp. Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Ruch w tym miejscu jest utrudniony.