Włochy

Włochy

W Bułgarii rozpoczęła się trzymiesięczna misja włoskich myśliwców, które - wraz z bułgarskim lotnictwem wojskowym - będą uczestniczyć w misji ochrony przestrzeni powietrznej Bułgarii - poinformowało ministerstwo obrony w Sofii.

Rodzice, którzy nie wywiążą się z obowiązku zaszczepienia dzieci, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości 500 euro - postanowił Senat pracujący nad rządowym dekretem w tej sprawie. Grzywna została obniżona, bo w poprzedniej wersji wynosiła od 500 do 7500 euro.

Rzym stał się światową stolicą kokainy - twierdzi włoski pisarz Roberto Saviano, autor książki "Gomorra" o neapolitańskiej mafii. W raporcie przygotowanym dla piątkowego wydania dziennika "La Repubblica" pisze, że zyski ze sprzedaży narkotyku to miliardy euro.

2800 migrantów uratowano w środę na Morzu Śródziemnym – podała włoska Straż Przybrzeżna po kolejnym dniu masowego napływu uciekinierów z Afryki. Łącznie załogi różnych statków przeprowadziły 19 operacji niesienia pomocy ludziom na łodziach i pontonach.