Wrocław

Wrocław

Matka Schetyny: syn był zdania, że lepiej by było, by to Sikorski kierował MSZ

Danuta Schetyna opowiada o tym, do czego jej syn przed kamerami się nie przyznał. Jeszcze przed przedstawieniem nowego składu rządu przez Ewę Kopacz, miał powiedzieć, że przy obecnej sytuacji międzynarodowej "lepiej by było, by to Sikorski kierował MSZ". - Ale skoro to jemu powierzono tę rolę, to jestem przekonana, że zrobi wszystko, by jak najlepiej wywiązać się z nowych obowiązków - mówi "Gazecie Wyborczej" matka przyszłego ministra spraw zagranicznych.

Odholowali auto, nie zauważyli zwłok kierowcy. Policja: "wszystko zgodnie z przepisami"

Patryk K. uciekał autem w nocy przed policjantami, bo nie miał prawa jazdy. Skręcił w uliczkę wzdłuż fosy. Potem samochód wypadł z drogi i zsuwał się do wody. Według policjantów drzwi od auta były otwarte i wyglądało na to, że 22-latek uciekł. Nie było go w środku. Funkcjonariusze sprawdzili latarkami teren wokół pojazdu, ale nic nie zauważyli. Dwa dni później w fosie znaleziono ciało mężczyzny. Rodzina i znajomi Patryka o całą sytuację obwiniają policję. Mundurowi odpowiadają: zrobiliśmy wszystko zgodnie z prawem.

Zmarł na zawał przed drzwiami szpitala. NFZ wypowiada umowę

Wypowiedzenie umowy na nocną i świąteczną opiekę medyczną w Powiatowym Centrum Medycznym w Wołowie, to skutek tragicznych wydarzeń z lipca tego roku. Przed wołowskim szpitalem zmarł mężczyzna, bo drzwi do placówki były zamknięte. Personel nie chciał wpuścić pacjenta do środka, bo ten miał się agresywnie zachowywać. Mężczyzna zmarł na zawał serca przed drzwiami placówki.

Po pięciu latach wraca do rządu. Kim jest Grzegorz Schetyna?

Grzegorz Schetyna po miesiącach systematycznego wypychania na obrzeża PO wraca do gry. Kiedyś marszałek Sejmu, wicepremier, szef największego klubu parlamentarnego i regionalny baron Platformy, dziś kandydat na ministra spraw zagranicznych. Kim jest człowiek, którego zgubiła zbyt duża siła w partii i który na powrót do rządu musiał czekać, aż do Brukseli odejdzie Donald Tusk?

Kolorowe kapelusze zalały wrocławski Rynek. "To największe święto seniorów"

Kwieciste i barwnie przystrojone nakrycia głowy, do tego dostojne, długie suknie i kolorowe dodatki - to znaki rozpoznawcze wrocławskich seniorów, którzy jak co roku opanowali Rynek. Były tańce, zabawa i śpiew. - Przełamujemy stereotypy. Pokazujemy, że seniorzy też potrafią się bawić i mają mnóstwo energii - mówili rozochoceni uczestnicy marszu.

Samochód zderzył się z pługiem. Jedna osoba ranna

Kierowca osobówki trafił do szpitala po tym, jak jego samochód zderzył się czołowo z ciągnikiem wyposażonym w pług. Kierowcy jadący z Kamiennej Góry (woj. dolnośląskie) do Wałbrzycha musieli liczyć się z utrudnieniami na trasie.

Kukiz wchodzi do polityki. Wystartuje w wyborach samorządowych

Paweł Kukiz, artysta i były lider zespołu Piersi wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych. Powalczy o mandat radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego jako kandydat komitetu Bezpartyjni Samorządowcy. Już teraz zapowiada, ze ewentualną dietę przekaże na walkę o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze.

Błąd urzędnika skarbowego zniszczył firmę. "Nie mieliśmy jak pracować, produkować, żyć"

Kopalnia Szarogłazu w Młynowie (woj. dolnośląskie) to była prężnie działająca rodzinna firma. Zniszczył ją błąd urzędnika skarbowego. Niesłusznie naliczony podatek sprawił, że właściciele kopalni stracili dorobek życia. Po kilku latach sąd uchylił decyzję skarbówki, ale było już za późno. Poszkodowani dalej muszą walczyć, choćby o to, by mieć gdzie mieszkać. Materiał "Czarno na białym".

Ważniejsza sztuka, czy pieniądze? Artyści porozumieli się z urzędnikami

Spór o Teatr Polski budził ostatnio we Wrocławiu olbrzymie emocje. Urzędnicy chcieli odwołać dyrektora placówki, bo ich zdaniem nie radził sobie z finansami, a artyści broniąc sztuki przed komercją nie stronili nawet od wulgaryzmów. Teraz udało się jednak osiągnąć porozumienie, z którego obydwie strony wydają się zadowolone. Pytanie, czy to koniec wojny, czy tylko zawieszenie broni.

Trujący alkohol w Czechach. Polskie służby sprawdzają

Ponad 500 butelek alkoholu, który zawierał niebezpieczny dla zdrowia i życia ludzi, skonfiskowali czescy celnicy w jednej z wytwórni na terenie Czech. Pojawienie się trującego alkoholu postawiło na nogi opolskich i dolnośląskich celników.

Zatrzymał podejrzanego o kradzież, policja sprawcy nie wykryła. "To absurdalne"

Pracownik jednego z targowisk w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) zauważył uciekających z tujami dwóch mężczyzn. Ruszył za nimi w pościg i zatrzymał jednego z nich. Potencjalnego rabusia przejęli policjanci. Mężczyzna do kradzieży się nie przyznał i twierdził, że pomagał koledze przenosić drzewka. Policja umorzyła sprawę bo... nie wykryła sprawcy.

Wojskowi zgubili dużą maszynę. "W trakcie transportu spadła z platformy"

Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę na jednej z ulic Wrocławia. Podczas wojskowego transportu z platformy spadł spychacz. - Maszyna leżała na boku. Była przewożona na lawecie. Nikt nie został ranny - informują strażacy, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia i podnosili ciężki spychacz. Sprawę badają żandarmeria wojskowa i policja.

5 tysięcy biegaczy na starcie wrocławskiego maratonu. Wygrał Kenijczyk

Już po raz 32. blisko 5 tysięcy biegaczy stanęło na starcie Wrocław Maratonu. Do pokonania mieli dystans ponad 40 kilometrów. - Dopisała i pogoda, i doping mieszkańców na ulicach miasta - relacjonowali uczestnicy maratonu. - Kocham biegać, bo bieganie jest zdrowe - przekonywała prof. Alicja Chybicka, która również wzięła udział w biegu. Pierwsi zawodnicy na mecie pojawili się po około dwóch godzinach zmagań. Wygrał Kenijczyk - Felix Kipkorir Kangogo.

Korupcja w Metrze Warszawskim? Wrocławska prokuratura przedłuża "wielowątkowe śledztwo"

Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu przedłużyła do końca lutego 2015 r. śledztwo ws. korupcji, do której miało dojść w latach 1998-2002 podczas przetargu i dostawy taboru kolejowego dla Metra Warszawskiego. Do tej pory w sprawie postawiono zarzuty pięciu osobom. - Śledztwo jest wielowątkowe. Zgromadziliśmy tysiące stron dokumentacji w kilku obcych językach - tłumaczy prokuratura.

Podwodne zmagania hokeistów

Zamiast kasków - czepki, zamiast łyżew - płetwy, a sportowy strój to slipki. W ten sposób uczestnicy turnieju w hokeju podwodnym zmagali się ze swoimi przeciwnikami. Małym krążkiem musieli trafić w 3-metrową bramkę. - To nie jest takie trudne, jak się może wydawać - zapewniają pływacy. W aquaparku rozegrano w sumie 30 meczów. Gospodarzami zawodów był Akademicki Klub Płetwonurków "Pirania" z Wrocławia.