Wrocław

Wrocław

Komornik zajął właścicielowi auto, choć ten nie był dłużnikiem. "Wykonuję swoją pracę najlepiej jak potrafię"

Komornik z Głogowa (woj. dolnośląskie) zabrał samochód, który nie należał do dłużnika. Ford stał na placu przy alei Wolności, przed zadłużonym warsztatem i czekał na wymianę opon. - Kolega tłumaczył, że doszło do pomyłki. Ale urzędnik twierdził, że w domniemaniu samochód jest w użytkowaniu dłużnika - mówi poszkodowany mężczyzna. Więcej na ten temat we wtorek w programie "Blisko Ludzi" w TTV.

Znicze i kwiaty dla wyremontowanej bramy. "Lipę zrobili, g**** straszne"

We Wrocławiu nie milkną echa efektów rewitalizacji Zaułka Solnego i bramy, która prowadziła na Rynek. Niektórzy mówią o lokowaniu produktu, bo litera "L" przestała świecić i po zmroku zaułek nosi nazwę jednego z koncernów elektronicznych. Przy schodach pojawią się też znicze i kwiaty poświęconemu miejscu "zabitemu przez miejską konerwatorkę zabytków".

Lekarze i rodzice "zrzucają się" na remont szpitalnego oddziału

Zniszczone wykładziny, nieszczelne okna i sfatygowane ściany - z takim wyglądem oddziału pożegnali się mali pacjenci wrocławskiej Kliniki Chrirurgii i Urologii Dziecięcej we Wrocławiu. Prace są w toku, ale wciąż brakuje pieniędzy na porządne przeprowadzenie prac. Czas goni, bo remont chcą skończyć przed zimą. Dyrekcja szpitala się nie dokłada, bo placówka jest zadłużona. Dlatego lekarze wzięli sprawy w swoje ręce i sami zbierają fundusze.

Jest raport "odkrywców złotego pociągu". Na razie zamkną go w sejfie

Gotowy raport odkrywców "złotego pociągu", podsumowujący badania na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych w poniedziałek trafi do wałbrzyskich urzędników. Dokument zostanie zamknięty w urzędowym sejfie. - Do 15 grudnia nikt nie będzie miał do niego dostępu - podkreśla rzecznik magistratu.

Chciał go kupić książę Karol, ratują pasjonaci

Dolnośląski Dwór Sarny przez lata popadał w ruinę. O jego przejęcie starała się m.in. fundacja działająca pod patronatem księcia Karola. Teraz dwór ratują dziennikarz i dwóch prawników z Warszawy. Chcą stworzyć w tym miejscu instytucję kultury. Remont trwa, ale w XVIII-wiecznej kaplicy odbyły się już pierwsze koncerty.

Duszący dym w Przylądku Nadziei. "Rzecz, która zagraża życiu"

Bóle głowy i nudności - takie objawy pojawiły się u małych pacjentów wrocławskiego Przylądka Nadziei. Do sal w których przebywają dzieci chore na raka i te po przeszczepach szpiku przedostał się gryzący dym. Na oddziałach wybuchła panika. Sprawą zajmuje się m.in. straż miejska, a władze Przylądka szukają truciciela.

Macierewicz: przez pięć lat nie chciano pamiętać o Smoleńsku

Nad Smoleńskiem poległ kwiat polskiego przywództwa narodowego, przez pięć lat nie chciano o tym pamiętać - oświadczył w piątek w jednym z wrocławskich liceów szef MON Antoni Macierewicz. Minister złożył tam kwiaty pod tablicą pamiątkową upamiętniającego Lecha Kaczyńskiego. - Wy pamiętaliście - zwrócił się do uczniów.

Przebudowali Zaułek Solny i rozpętała się burza. "Kogoś chyba oczadziło"

Brama, która prowadziła na wrocławski Rynek została poddana rewitalizacji. Mur stracił cenioną przez niektórych formę. Teraz wygląda zupełnie inaczej. I właśnie to nie podoba się internautom, którzy na projekcie nie zostawiają suchej nitki. "Dramat", "tragedia" - komentują niektórzy. Inni dodają: witamy na cmentarzu staromiejskim.

Łódzkie zoo czeka rewolucja za 240 mln. Zobacz, jak ma wyglądać

To ma być największa inwestycja w historii łódzkiego zoo - za 240 mln złotych na połowie terenu obecnego ogrodu ma powstać nowoczesne Orienatarium. Budowa ma trwać trzy lata. Łódź chce powtórzyć sukces Wrocławia - po wybudowaniu Afrykanarium ilość gości wzrosła tam czterokrotnie.

RPO chce wyjaśnień ws. spalenia kukły Żyda. "Przekroczenie granic wolności słowa"

"Brak szybkiej i adekwatnej reakcji ze strony właściwych organów państwowych na zdarzenia motywowane nienawiścią sprzyjają narastaniu wrogich postaw, utrwalaniu negatywnych stereotypów i uprzedzeń" - napisali przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich w liście do prezydenta Wrocławia. Z pisma wynika, że RPO jest "głęboko zaniepokojony" przebiegiem zgromadzenia, podczas którego spalono kukłę Żyda.

Dokumenty z danymi osobowymi na śmietniku. Sprawdzają, kto je wyrzucił

Faktury, dokumentacje chorobowe, zeznania podatkowe, rachunki i oświadczenia z banku - to tylko niektóre z dokumentów, jakie na jednym z wrocławskich śmietników znaleźli strażnicy miejscy. Nie wiadomo, jak i kiedy papiery, które zawierały dane osobowe znalazły się wśród rozrzuconych śmieci. Sprawą zajmują się policjanci.

Za namową konkubenta przywłaszczyła ponad 131 tys. zł. Kasjerka skazana

28-latka z Legnicy (woj. dolnośląskie) została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć za przywłaszczenia ponad 131 tys. złotych. Były to pieniądze ludzi, którzy chcieli opłacić rachunki. Kobietę do kradzieży namówił jej partner. Twierdził, że gotówka zapewni rodzinie dostatnie życie.

Lider z cienia

Tomasz Siemoniak - to jedna z najbardziej błyskotliwych karier w Platformie. Niektórzy porównują go do mrówki, która pracowicie wspina się na szczyt - inni do kameleona, który potrafi dostosować się do sytuacji i gdy trzeba wybierać - wybiera właściwe osoby. Medialnie może nie rzuca się w oczy, ale dobrze wie, jak w medialnym świecie się poruszać. Czy wie też jak poradzić sobie z tonącą partią?

Człowiek z bliznami

Na początek ten, któremu nie zaszkodziła żadna afera - paradoksalnie zgubna okazała się jego zbyt duża siła w partii. Tusk zepchnął go na boczny tor, potem Kopacz wyciągnęła do niego rękę, ale dla wszystkich było jasne, że ambicje Grzegorza Schetyny są o wiele większe. Współtwórca Platformy, po swoim ostrym partyjnym zakręcie - teraz walczy o przywództwo w partii i wyraźnie jest w tej walce zdeterminowany.

500 zł na drugie dziecko w Nysie. Rzecznik Praw Obywatelskich ma wątpliwości

Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) ma wątpliwości, co do kryteriów przyjętych przez gminę Nysa przy wprowadzaniu tzw. bonu wychowawczego. Chodzi o 500 złotych na drugie i każde kolejne dziecko, jakie mają dostawać mieszkańcy gminy. RPO nie podoba się, że z bonu nie będą mogły korzystać rodziny niepełne, bezrobotni, a także ci, którzy żyją w nieformalnych związkach. - Dziś to o małżeństwach się zapomina - odpowiada burmistrz Nysy.