TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Poznaj swój metabolizm, jeśli chcesz skutecznie schudnąć

Sezon na bikini zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli starasz się więc zrzucić kilka zbędnych kilogramów, znajomość własnego metabolizmu jest niezwykle ważna. Jeśli jednak nie planujesz się odchudzać, warto i tak wiedzieć, jak funkcjonuje Twoja przemiana materii.

Wino, piwo i inne trunki. Ile czasu musisz ćwiczyć, żeby je spalić?

Alkohol jest kaloryczny - o tym wiedzą wszyscy. Jednak od tego, ile wypijesz kufli piwa czy kieliszków wina zależy, ile czasu musiałbyś poświęcić na siłowni, aby to spalić. Sprawdź, jakie trunki są najbardziej kaloryczne i co powinieneś zrobić, żeby pozbyć się dostarczonych do organizmu kalorii.

Dietetyczne rady na kolejne dekady życia

Z wiekiem zmienia się sposób, w jaki funkcjonuje nasz organizm. W wieku dwudziestu kilku lat nieprzespanie jednej nocy to nic wielkiego, podczas gdy 30- czy 40-letni człowiek może to odchorować. Wraz ze zmianą trybu życia powinna się też zmieniać nasza dieta. Podpowiadamy, co warto jeść, gdy wchodzimy w wiek średni, a potem dojrzały.

Pięć powodów, aby nie rezygnować z węglowodanów

Węglowodany to coś, czego niektórzy unikają jak ognia. Twierdzą, że to właśnie ich spożywanie skutkuje nadmierną masą ciała. Tymczasem węglowodany to niezbędny element diety - ich brak w posiłku czyni go niekompletnym i niewłaściwie nas odżywiającym. Przedstawiamy 5 powodów, dla których należy węglowodany jeść.

5 produktów, dzięki którym odmłodniejesz

Czy jedzenie może odmładzać? Skoro może nam zdrowia dodać lub odjąć, to jak najbardziej może także opóźnić procesy starzenia się skóry. Przedstawiamy 5 produktów, które mogą pomóc zatrzymać (albo cofnąć) czas.

"Fitness już rządzi". Rynek rozwija się prężnie

Fitness to coś dużo więcej niż po prostu ćwiczenia na siłowni czy sali gimnastycznej. To dla wielu Polaków sposób na życie i pomysł na wielki biznes. Jest to w tej chwili jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków nie tylko w Polsce, lecz także w całej Europie.

Siedem produktów, które pomogą pozbyć się piwnego brzuszka

Piwny brzuszek, oponka, maciek, babzun... określeń na tkankę tłuszczową, okrywającą brzuch, jest sporo. Niektóre z nich brzmią całkiem uroczo. Ale to niebezpieczny typ otyłości, mający liczne i poważne konsekwencje zdrowotne. Chociaż pozbycie się owego brzuszka jest trudne, nie jest niemożliwe. Poznaj produkty, które pomogą Ci się z nim rozprawić.

Czy 30-minutowy trening naprawdę pomaga schudnąć?

Czy można schudnąć trenując krócej? Czy szybkie zajęcia fitness, w czasie których wspinamy się na wyżyny własnej kondycji i przekraczamy granice, pomogą nam pozbyć się oponki? Eksperci twierdzą, że jak najbardziej.

"Grubaski" żyją dłużej

Przestań zamartwiać się kilkoma dodatkowymi kilogramami. Naukowcy w Danii twierdzą, że lekka nadwaga jest sekretem na długie, pełne zdrowia życie. Ostatnie badania jasno pokazują, że osoby u których masa ciała jest nieco wyższa od normy, rzadziej borykają się z poważnymi chorobami.

Jedzenie owoców i unikanie alkoholu zmniejsza ryzyko raka piersi

Aby obniżyć ilość dorosłych chorujących na raka piersi młodzież powinna jeść jak najwięcej owoców i warzyw, a po wejściu w dający dostęp do alkoholu wiek pełnoletności unikać go, twierdzą badacze. Opublikowane w prestiżowym magazynie medycznym badania dowodzą zależności między tym, co jemy jako nastolatkowie, a jaki jest nasz stan zdrowia w późniejszych latach.

6 konsekwencji picia zbyt mało

Odwodnienie to stan, którego pierwsze objawy bywają ignorowane. Brak apetytu i rzadko odczuwaną potrzebę skorzystania z toalety niewielu skojarzy jako wstępne objawy stanu, przez który w najgorszym przypadku wylądujemy na ostrym dyżurze. Co się dzieje, gdy nie jesteśmy odpowiednio nawodnieni?