TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Jogurt grecki - lepszy od naturalnego?

Jogurt grecki stał się ostatnio bardzo popularny i coraz częściej spotykamy go na sklepowych półkach. Jakie są jego zalety i czy warto po niego sięgnąć, zastępując nim zwykły naturalny jogurt?

Banany są dobre na wszystko. Czy znacie ich wszystkie właściwości?

Banany to owoce bogate wiele składników mineralnych i liczne witaminy. Zawierają dużo magnezu i potasu. Powinny być zatem stałym elementem w diecie osób, które zmagają się z nadciśnieniem. Poprawiają również pamięć i koncentrację. O jakich właściwościach bananów jeszcze nie wiedzieliście?

Jesz i chudniesz. Jak to możliwe?

Podstawowym sposobem spalenia tkanki tłuszczowej jest trening. Dodatkowym czynnikiem, który nasila spalanie tłuszczu oraz zapobiega jego odkładaniu się, jest odpowiednia dieta. Przedstawiamy produkty, które wybitnie wspomagają proces spalania zbędnych kilogramów.

Mama na rowerze...z synkiem. 600 km w 12 dni

"Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę trzeba poruszać się do przodu" to motto kieruje Magdaleną Stużyńską, która wraz z synkiem przemierza polskie wybrzeże na rowerze. Kobieta promuje aktywny wypoczynek.

Sprawdź, ile kalorii możesz spalić, wykonując zwykłe czynności domowe

Jest wiele czynności, podczas których właściwie bez najmniejszego wysiłku pracujemy nad naszym ciałem. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, choćby wykonując nielubiane prace domowe. Tymczasem warto pamiętać, że zwyczajne sprzątanie także spala kalorie. Zobacz, co jeszcze pozwala nam się ich pozbyć.

Dowiedz się, czego nie należy jeść, by uniknąć zatrucia pokarmowego

Bill Marler to znany amerykański prawnik, który od 20 lat zajmuje się produktami wywołującymi zatrucia pokarmowe. Wyłonił sześć z nich, które zwiększają ryzyko, że zacznie boleć nas żołądek. Dużą rolę odgrywają przenoszone przez nie bakterie i wirusy, powodujące choroby układu pokarmowego.

Jedz owsiankę, bo warto

Jedni nie wyobrażają sobie bez niej śniadania, inni traktują ją jako znienawidzone danie z dzieciństwa. Mowa o owsiance, która uznawana jest za jeden z najzdrowszych posiłków. Jakie zawiera wartości odżywcze i dlaczego warto ją jeść?

Błotne all inclusive - o tym, jak zostać położną i wulkanizatorem na urlopie

Pobudka o świcie, pseudokawa w białym plastiku, brud pod paznokciami, ciało naznaczone siniakami i zadrapaniami, towarzystwo kleszczy i innego robactwa leśnego. Do tego w ofercie: nocleg z chrapiącymi na sali gimnastycznej, kolejka pod prysznic i do toalety, spalone od słońca plecy, nosy i ochrypłe głosy. Poza tym transportowanie, wbijanie, targanie, zbieranie, jeżdżenie, bieganie, chodzenie, obmyślanie, wyznaczanie, testowanie, moczenie i inne -anie.

Sprawdź, ilu kalorii możesz się pozbyć, spacerując

Chodzenie stanowi rewelacyjny trening. Przyczynia się do poprawy zdrowia, wyglądu i samopoczucia. Nie trzeba od razu pokonywać wielkich dystansów, pamiętajmy jednak, że mniej niż 5000 kroków dziennie oznacza siedzący tryb życia. Ile musimy więc przejść, żeby spalić wystarczającą ilość kalorii?

Grzyby mają właściwości antyrakowe

Przy okazji rozpoczęcia sezonu na grzyby przypominamy, że oprócz niepowtarzalnego smaku i zapachu posiadają one wiele wartości odżywczych. Ma je nawet zwykła pieczarka.