Opozycja kontra reżim Łukaszenki

Niezależne obchody związane z deklaracją suwerenności Białorusi zapowiada na dziś miejscowa opozycja. Reżim Aleksandra Łukaszenki jest przygotowany - już nasilił represje.

Chińscy szpiedzy okradają USA

Federalne Biuro Śledcze jest coraz bardziej zaniepokojone aktywnością chińskiego wywiadu - zeznał przed komisją sprawiedliwości Izby Reprezentantów dyrektor FBI Robert Mueller.

Wyrok śmierci dla byka

6-letni Shambo - byk z Walii usłyszał wyrok śmierci, bo był chory na gruźlicę. Protesty hinduskiej wspólnoty religijnej na nic się zdały - wczoraj pod eskortą policji byk trafił do rzeźni.

Silny wybuch na lotnisku samolotów kosmicznych

Potężna eksplozja wstrząsnęła lotniskiem na Pustyni Mojave w Kalifornii, gdzie odbywają się próby silników rakietowych i pionierskich samolotów kosmicznych. Dwie osoby zginęły, cztery są ciężko ranne.

Pożar hotelu w Rzymie

Pięć osób zostało rannych w pożarze hotelu w centrum Rzymu. Uwięzieni w pokojach goście uciekali przed ogniem skacząc z okien.

Sabotaż w NASA

Poprzecinane kable wewnątrz komputera, mającego przekazywać dane z wahadłowca na Ziemię wykryła NASA. - To sabotaż - ogłosiła.

Fałszywy alarm w stacji ABC News

Ewakuowano cały budynek waszyngtońskiej siedziby ABC News, bo do stacji trafiła "podejrzana koperta" z białym proszkiem. Okazało się, że to zwykła aspiryna.

Rzeź psów w Iraku

Iracka policja zabiła 7 tys. bezpańskich psów, które w poszukiwaniu pożywienia atakowały szpitale w Basrze na południu kraju.

Papieski sekretarz: muzułmanie zagrażają Europie

- Tego zagrożenia nie wolno ignorować, kierując się źle pojętym szacunkiem - powiedział ks. Georg Gaenswein, osobisty sekretarz papieża. Uważa on, że napływ emigrantów islamskiego pochodzenia zagraża tożsamości Europy.

Przywódca talibów wzywa do porywania cudzoziemców

Prezentowany jako nowy "dowódca wojskowy" radykalnych talibów afgańskich Mansur Dadullah wezwał w opublikowanym w czwartek wywiadzie do porywania cudzoziemców wszystkich narodowości, by wymuszać w ten sposób zwalnianie więzionych talibańskich bojowników.

Będzie wojna o Rospudę

Polski rząd zamierza rozpocząć budowę drogi w Dolinie Rospudy na terenach objętych programem Natura 2000. List z tą informacją ma dziś dotrzeć do Brukseli - dowiedziała się TVN24.

Rosja zapłaci za mord w Czeczenii

Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Rosji wypłacenie pięciorgu Czeczenów - krewnym zabitych z Groznego 163 864 euro tytułem odszkodowania za masakrę popełnioną przez wojsko rosyjskie w lutym 2000 roku.

Szef logistyki ETA aresztowany

Szef aparatu logistycznego organizacji separatystów baskijskich ETA Juan Cruz Maiza Artola został zatrzymany w mieście Rodez na południowym zachodzie Francji. W ciągu ostatnich 40 lat w zamachach ETA zginęło ponad 800 osób.

Pakistan odpalił rakietę

Babur-Hatf VII, najnowsza rakieta pakistańskiej armii przeszła pomyślne próby poligonowe - poinformował sztab armii. Pocisk ma zasięg 700 km.

Izrael przekazuje broń Palestyńczykom

Izrael pozwolił na przerzut tysiąca sztuk broni z Jordanii do Autonomii Palestyńskiej - donosi izraelski "Haaretz". To część polityki wspierającej umiarkowanych Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu

Wybuch składu amunicji zabił 15 Syryjczyków

15 żołnierzy zginęło, a 50 zostało rannych, gdy potężna eksplozja wstrząsnęła wojskową bazą pod Aleppo na północy Syrii. Władze od razu zaznaczyły, że nie był to akt terrorystyczny.

Ogień pustoszy Serbię

Strażacy, żołnierze i ochotnicy walczą z pożarami na południu Europy. W Serbii ogień strawił już ponad 5 tysięcy hektarów lasu. Lokalne władze ewakuują ludzi z zagrożonych miejsc.

Libia protestuje przeciw ułaskawieniu pielęgniarek

Libia oficjalnie zaprotestowała przeciwko ułaskawieniu przez prezydenta Bułgarii Georgi Pyrwanowa pięciu bułgarskich pielęgniarek i palestyńskiego lekarza. Cała szóstka spędziła wcześniej 8 lat w libijskim więzieniu.

22 koreańskich zakładników żyje

Nie było zapowiadanej egzekucji 22 przetrzymywanych przez talibów Koreańczyków. Islamiści zapewniają, że zakładnicy są "żywi i bezpieczni".

Tragiczny los Polek, ofiar gangu

Polki podstępem sprowadzone do Szwecji zmuszane do prostytucji i niewolniczej pracy. Reporterzy programu "Uwaga!" TVN i "Gazety Wyborczej" rozmawiali z ofiarami przestępców.

Trzęsienie ziemi w Indonezji

Wstrząsy sejsmiczne o sile 7,4 stopnia w skali Richtera nawiedziły indonezyjski archipelag Moluki. Władze ostrzegły przed falą tsunami.

Koreański zakładnik w Afganistanie zabity

Korea Południowa potwierdziła i potępiła zabójstwo jednego z jej obywateli spośród grupy porwanych w ubiegłym tygodniu przez talibów. Jego ciało znaleziono z 10 ranami postrzałowymi w głowie, piersi i brzuchu w afgańskiej prowincji Ghazni.

Bohaterowie Disneya papierosa nie zapalą

Koncern Walt Disney Co. zapowiedział, że w swoich filmach nie będzie przedstawiać bohaterów palących tytoń. To pierwszy hollywoodzki producent, który wprowadzi takie ograniczenie.