Lawina błota zasypie miasteczko?

Chilijski wulkan Llaima znów daje o sobie znać. Z krateru wulkanu wydostaje się lawa i topi pokrywający zbocza góry lodowiec. Eksperci ostrzegają przed lawinami błotnymi.

Zwiefka: RTL dopuściła się manipulacji

- Telewizja RTL dopuściła się manipulacji i niewykluczone, że wytoczę jej w tej sprawie proces - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 Tadeusz Zwiefka. Europoseł PO został napiętnowany przez niemieckie media za to, że zamiast pracować w parlamencie, podpisał się na liście, wziął poselską dietę i odleciał do Polski.

USA chcą sankcji dla Mugabego

Amerykanie przygotowali projekt ONZ-owskich sankcji przeciwko reżimowi Zimbabwe. Przewiduje on zamrożenie aktywów i objęcie zakazem podróżowania prezydenta Roberta Mugabego.

Rozwiodą się, by nie stracić pracy

O pracę wszędzie ciężko, dlatego poświęcamy wiele by jej nie stracić. Szczególnie dużo poświęciło kilka albańskich kobiet, które by utrzymać posady postanowiły się rozwieść.

Czarny obraz Romów w Unii

Miliony mieszkających w Unii Europejskiej Romów podlegają ciągłej dyskryminacji - głosi najnowszy raport Komisji Europejskiej. Odpowiedzialność za taki stan spada na kraje członkowskie, które nie robią wystarczająco wiele, by go zmienić.

"Nie chcę wyrzucać Polski z Unii"

- Moja wypowiedź została źle zinterpretowana, wcale nie chcę wyrzucać Polski z Unii - oświadczyła niemiecka eurodeputowana, dementując tym swoje wcześniejsze słowa o tym, że Polska powinna zostać wyłączona ze Wspólnoty jeśli nie zechce ratyfikować Traktatu Lizbońskiego.

Afgańska misja za mało mobilna

Więcej samolotów, więcej śmigłowców, więcej wszystkiego... Tak można podsumować potrzeby misji NATO w Afganistanie. W Wiedniu przedstawił je naczelny dowódca wojsk NATO w Europie, amerykański generał John Craddock.

Sarkozy będzie przekonywał Kaczyńskiego osobiście?

- Jeśli będzie to konieczne, zrobimy to, co trzeba - powiedział francuski sekretarz stanu ds. europejskich pytany, czy prezydent Francji Nicolas Sarkozy zamierza przyjechać do Polski, aby przekonać Lecha Kaczyńskiego do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

Mandela nie jest już terrorystą

Chociaż brzmi to kuriozalnie, to okazuje się, że dopiero teraz Nelson Mandela, legenda walki o prawa człowieka i laureat pokojowej Nagrody Nobla, został wykreślony z listy terrorystów rządu USA.

Wielka obława na nożowników

Ponad tysiąc aresztowanych w rezultacie sześciotygodniowej akcji - to bilans walki londyńskiej policji z nożownikami. Przestępstwa z użyciem noży stała się w stolicy Wielkiej Brytanii prawdziwą plagą. Tylko w ciągu trzech ostatnich dni na ulicach Londynu zadźgane zostały trzy osoby.

Zabójca poszukiwany żywy lub martwy

Austriacka policja wydała międzynarodowy nakaz aresztowania dla 66-letniego mężczyzny podejrzanego o wielokrotne morderstwo. Funkcjonariusze podejrzewają jednak, że mógł on popełnić samobójstwo.

Zamach terrorystyczny przy użyciu buldożera

Rozpędzony buldożer staranował w centrum Jerozolimy kilka samochodów, a później wjechał w miejski autobus. Trzy osoby zginęły, a ponad 20 zostało rannych. Policja kierowcę buldożera zastrzeliła. Twierdzi, że był to zamach terrorystyczny.

Dziewięć ofiar katastrofy śmigłowca

Co najmniej dziewięć osób zginęło w Rosji w katastrofie śmigłowca Mi-8. Maszyna spadła na ziemię w czasie lądowania, a po upadku stanęła w płomieniach.

Media: Kaczyński gra Traktatem, by pomóc PiS

Dzień po słynnym wywiadzie Lecha Kaczyńskiego europejska prasa pełna jest krytycznych wobec polskiego prezydenta opinii. Zachodnie media uznają, że prezydencka wypowiedź o bezprzedmiotowości ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego obliczona jest na użytek polityki krajowej.

Lincz z 1946 roku będzie rozliczony

Ostatni udokumentowany lincz w historii Ameryki znajdzie najprawdopodobniej finał w sądzie. FBI wszczęło dochodzenie w sprawie makabrycznego mordu z 1946 roku na czworgu czarnoskórych farmerach.

Eksplozja w mieście olimpijskim

Dwie osoby zginęły, a 30 zostało rannych w eksplozji bloku mieszkalnego w Soczi. Rosyjskie władze nie wykluczają, że przyczyną wybuchu był zamach terrorystyczny.

Głodówka polskiego podróżnika

Rosyjscy urzędnicy uniemożliwili dokończenie podróży życia polskiemu podróżnikowi, który chciał opłynąć wewnętrzne wody Rosji. W proteście przeciwko władzom 78-letni Polak rozpoczął głodówkę.

Pięć ofiar zamieszek w Mongolii

Co najmniej pięć osób zginęło, a kilkaset zostało rannych w zamieszkach, do jakich doszło we wtorek między policją a uczestnikami opozycyjnego wiecu w Ułan Bator, stolicy Mongolii.

Gruzini podrzucają bombę

- Silny wybuch miał miejsce w środę rano w pobliżu posterunku rosyjskich sił pokojowych na terenie Abchazji, separatystycznego regionu Gruzji - podały media moskiewskie, powołując się na gruzińską telewizję.

Arizona nadal płonie

Arizona w ogniu. Po pożarach jakie niedawno nawiedziły Kalifornię przyszedł czas na kolejny stan. Z ogniem walczy kilkuset strażaków, ale jak dotąd nie udało się opanować szalejącego żywiołu.

USA: Litwa to dobra alternatywa

USA coraz poważniej stara się zapewnić sobie alternatywę na wypadek fiaska rozmów z Polską. Sekretarz obrony USA Robert Gates przyznał premierowi Litwy, że gdyby do porozumienia w sprawie instalacji rakietowej nie doszło, to Litwa byłaby ze względów geograficznych dobrą alternatywą.

Umarła na podłodze, bo nikt jej nie pomógł

Umierająca kobieta przez ponad godzinę leżała na podłodze izby przyjęć nowojorskiego szpitala. Mijali ją ochroniarze i pielęgniarki - obojętnie przyglądali się agonii Amerykanki. W końcu 49-letnia mieszkanka Brooklynu zmarła. W klinice, której mottem jest "Nie szkodzić".

Nie było "polskich komór gazowych"

Brytyjski bulwarowiec "The Sun" opublikował list polskiej ambasador w Wielkiej Brytanii Barbary Tuge-Erecińskiej, w którym protestuje ona przeciwko używaniu przez gazetę sformułowania "polskie komory gazowe".

Kaczyński: Walczcie o NATO do końca

Polska popiera integralność terytorialną Gruzji i Azerbejdżanu - zapewnił prezydent Lech Kaczyński podczas spotkania z głowami tych państw w Batumi. W szczycie w Gruzji wzięli także udział przywódcy z Ukrainy, Litwy i Mołdawii. Polski prezydent wyraził nadzieję na szybkie zbudowanie rurociągu Odessa-Brody-Gdańsk.

Stan wyjątkowy w stolicy Mongolii

Czterodniowy stan wyjątkowy wprowadził w stolicy Mongolii, Ułan Bator prezydent tego kraju Nambaryn Enchbajar. Stało się to po wtorkowych ostrych starciach między policją a uczestnikami opozycyjnego wiecu. Mongolska opozycja protestowała przeciw sfałszowanym według niej wyborom parlamentarnym.

Ameryka boi się ataku Izraela na Iran

Pentagon przypuszcza, że Izrael może jeszcze w tym roku zaatakować Iran. Według Amerykanów, niosłoby to za sobą groźne konsekwencje nie tylko dla Stanów Zjednoczonych, ale i dla całego świata - podała telewizja ABC News.

Merkel i Sarkozy chcą Traktatu, Klaus popiera Kaczyńskiego

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiada, że będzie walczyć o Traktat Lizboński. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy stwierdził, że nie wyobraża sobie, aby Lech Kaczyński nie podpisał Traktatu. Polskiego prezydenta chwali natomiast Vaclav Klaus - znany z eurosceptycyzmu prezydent Czech. Wywiad z polskim prezydentem wywołał spore zamieszanie na europejskich salonach.

"Liczymy na najkrótszą drogę dla skazańca"

Skazany za gwałt na Angielce, Polak Jakub T. zostanie wydany Polsce "w stosownym czasie". Tak brzmi odpowiedź brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przysłana do polskiego ambasadora w Londynie. Polskie władze mają nadzieję, że wybrana zostanie "najkrótsza droga dla skazanego".

Prezydent ratyfikuje traktat, gdy Irlandia zmieni zdanie

Jeżeli Irlandia ratyfikuje Traktat Lizboński, ze strony Polski nie będzie najmniejszej przeszkody do ratyfikacji - zapewnił we wtorek prezydent Lech Kaczyński. Wcześniej Komisja Europejska skrytykowała go za zwlekanie z ratyfikacją, o czym prezydent mówił w wywiadzie dla "Dziennika". Lech Kaczyński odpowiedział Brukseli, że nie jest upoważniona do oceniania decyzji przywódców państw.