Ptasia grypa przenosi się między ludźmi

Czarny scenariusz się spełnia. - Znaleźliśmy statystyczny dowód na transmisję wirusa ptasiej grypy z człowieka na człowieka na Sumatrze - napisali naukowcy z Seattle w raporcie opublikowanym w piśmie "Emerging Infectious Diseases".

Makabryczne obrazki na paczkach papierosów

Na opakowaniach papierosów w Wielkiej Brytanii mają pojawić się nowe ostrzeżenia - postanowiły władze w Londynie. W wyniku głosowania wybrano 15 drastycznych projektów ilustrujących efekty palenia.

Bezkonkurencyjna Merkel

- 57 proc. Niemców oddałoby głos na Merkel - wynika z sondażu opublikowanego w środę na zlecenie tygodnika "Stern" i telewizji RTL.

As-Sadr składa broń na pół roku

Zawieszenie wszelkiej działalności "Armii Mahdiego" rozkazał lider radykałów szyickich w Iraku Muktada as-Sadr. Jego ludzie mają przez pół roku zaniechać ataków, w tym także na stacjonujące w Iraku siły wielonarodowe.

Polski MSZ zaprasza dzieci z Grecji

Minister spraw zagranicznych zaprosiła do Polski dzieci pochodzące z najbardziej dotkniętych pożarami regionów Grecji. Tymczasem strażacy informują, że ogień nareszcie słabnie. Eksperci UE alarmują jednak: po pożarach Grecji mogą grozić... klęska powodzi.

Rejon Lwowa już bez fosforu

Stężenie fosforu w miejscu katastrofy pociągu z żółtym fosforem w pobliżu Lwowa nie przekracza norm - wynika z badań polskich ekspertów.

Irak: Amerykanie zwolnili przetrzymywanych Irańczyków

Dowództwo sił amerykańskich zwolniło siedmiu Irańczyków zatrzymanych w hotelu Sheraton w stolicy Iraku, Bagdadzie. W Iraku przebywa teraz minister obrony narodowej Aleksander Szczygło, który wizytuje polskich żołnierzy w Diwaniji.

Talibowie zwalniają kolejnych zakładników

Afgańscy Talibowie zapowiedzieli dziś rano etapowe zwalnianie porwanych 19 Koreańczyków. Obietnicy, jak na razie, dotrzymują - przekazali jak na razie osiem osób w ręce przedstawicieli Czerwonego Krzyża.

Cała wieś chodzi po linach

Wioska linoskoczków na Kaukazie. W niewielkiej rosyjskiej wsi większość mieszkańców chodzi na linie. Nietypową umiejętność zdobywają już jako małe dzieci.

Zabił i zjadł współlokatora

19-letni Niemiec został aresztowany przez policję w Wiedniu pod zarzutem morderstwa swego 49-letniego współlokatora w socjalnym mieszkaniu dla bezdomnych. Zabójca przyznał, że zjadł niektóre części ciała swojej ofiary.

Afganistan: zginęło ponad 100 talibów

Ponad stu bojowników talibskich zginęło w prowincji Kandahar na południu Afganistanu w starciu z siłami koalicji dowodzonej przez USA i wojskami afgańskimi. Walki trwają.

Śmierć Bethoveena spowodował lekarz?

Do śmierci Ludviga van Beethovena przyczynił się nieświadomie jego własny lekarz. Genialny kompozytor zmarł z powodu ołowicy, a leczony był okładami... zawierającymi ołów.

Iran: Urodziny 12. imama

Jeśli Iran kojarzy ci się głównie z islamską rewolucją, programem nuklearnym i porwaniami brytyjskich marynarzy, to wiedz, że to nie jedyne oblicze kraju. Współcześni Persowie potrafią się bawić - np. na urodzinach imama zaginionego w IX w.

Rusza rywalizacja o Złote Lwy

Rozpoczyna się 64. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. 22 produkcje z całego świata, w reżyserii m.in. Kena Loach'a, Brian'a de Palmy czy Nikity Michałkowa, staną w szranki o główne trofeum imprezy - Złotego Lwa. Na festiwalu nie zabraknie również polskich akcentów.

52 ofiary walk w Iraku

- 52 zabitych to ostatni bilans wtorkowych walk w Karbali - poinformował rzecznik irackiego MSW Abdul Karim Chalaf. Do starć doszło między siłami porządkowymi a grupą uzbrojonych szyickich pielgrzymów. 206 osób jest rannych.

Katastrofa budowlana w Baku

Ratownicy znaleźli drugą ofiarę śmiertelną pod gruzami budynku, który we wtorek po południu zawalił się w stolicy Azerbejdżanu - Baku. Akcja ratunkowa trwa nadal.

UE gratuluje nowemu tureckiemu prezydentowi

Tak jak przewidywano, turecki parlament wybrał na prezydenta dotychczasowego szefa dyplomacji Abdullaha Gula. Komisja Europejska wiążę z nim nadzieje na przyspieszenie rozmów Bruksela-Ankara.

Talibowie: Uwolnimy Koreańczyków

Afgańscy talibowie poinformowali, że "wkrótce" zwolnią przetrzymywanych od połowy lipca południowokoreańskich zakładników. Seul potwierdza tę informację.

Chiny: największe kasyno na świecie otwarte!

Ponad tysiąc stołów hazardowych i siedem tysięcy automatów do gier stanęło w luksusowym kasynie Venetian Macao Resort Hotel. W byłej kolonii portugalskiej na terenie Chin otwarto enklawę hazardu w stylu Las Vegas. Jest nawet stadion.

Przykuł się do bramy w obronie pamięci Jana Pawła II

Emeryt przykuł się do bramy przy wejściu do siedziby miasteczka Sotto il Monte na północy Włoch. Chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko planom usunięcia ołtarza, przy którym mszę odprawił w 1981 roku Jan Paweł II.

Skandal wokół aborcji we Włoszech

W szpitalu w Mediolanie usunięto przez tragiczną pomyłkę zdrowy płód 18-tygodniowej dziewczynki zamiast drugiego, dotkniętego syndromem Downa. Przypadek wywołał we Włoszech emocjonalną dyskusję na temat aborcji.

Merkel o wolności prasy dla Chińczyków

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w czasie swojej wizyty w Chinach spotkała się z czterema dziennikarzami krytycznymi wobec komunistycznemu systemu. Spotkanie - choć mające pokazać poparcie dla niezależności mediów - odbyło się "poza oficjalnym programem wizyty".

Grecja: ogień szaleje w Arkadii

Samoloty, śmigłowce, grecka armia i ponad 800 strażaków - na Półwyspie Peloponeskim w Arkadii trwa rozpaczliwa walka z ogniem. Grecki rząd wyznaczył wysokie nagrody za wskazanie podpalaczy.

Nowa Zelandia: Ekstremalna akcja ratowników

Najtrudniejsza górska akcja ratunkowa w historii Nowej Zelandii zakończona sukcesem. Ratownicy uwolnili 47-letniego grotołaza, który trzy dni temu utknął głęboko pod ziemią, po tym jak część jaskini zawaliła się.

Rosja gotowa rozmieścić broń atomową na Białorusi

Kreml może rozważyć rozmieszczenie broni atomowej na Białorusi w ramach odpowiedzi na lokalizację elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie Środkowej - oświadczył ambasador Rosji w Mińsku Aleksandr Surikow.

Minister sprawiedliwości rezygnuje... w USA

Prezydent USA George W. Bush ostro zaatakował krytyków amerykańskiego ministra sprawiedliwości Alberto Gonzalesa, za niesprawiedliwe traktowanie i zszarganie jego imienia. Gonzales podał się w poniedziałek do dymisji.