Konsulat we Lwowie na dwie zmiany

Polski RP we Lwowie przyspieszyć wydawanie pozwoleń na podróż do Polski. - Od poniedziałku wizy w tej placówce będą wydawane na dwie zmiany - informuje polski konsul generalny Wiesław Osuchowski.

Babcia - dealer

Włoska policja zatrzymała w Rzymie 73-letnią kobietę i jej wnuczkę, które w swojej dzielnicy próbowały sprzedać cztery kilogramy heroiny o wartości ok. 1 mln euro.

Talibowie uwolnią dwie zakładniczki?

Dwie zakładniczki południowokoreańskie zostaną przekazane Czerwonemu Krzyżowi o godzinie 13.30 (czasu polskiego) - poinformował rzecznik talibów.

Śmierć w Meksyku zmieniła oblicze

Setki ludzi w Meksyku wyznaje kult... Świętej Śmierci. Ich bóstwo otrzymało nowy wizerunek. Ponury Żniwiarz przemienił się w młodą kobietę o porcelanowej twarzy.

Samobójstwo producenta zabawek

Szef firmy eksportującej do USA zabawki, które wycofano z amerykańskiego rynku z powodu zbyt dużej zawartości ołowiu, popełnił samobójstwo.

El Comandante kończy 81 lat

Fidel Castro - znany jako El Comandante - kończy 81 lat. Dzisiaj jednak zamiast komenderować i dyktować, kubański przywódca, jak sam mówi, "w głębi medytuje nad problemami współcześnie nękającymi nasz gatunek".

Mur Berliński miałby 46 lat

W Niemczech odnaleziono dokument nakazujący strażnikom granicznym strzelanie do wszystkich próbujących sforsować granicę NRD - niezależnie od ich płci, czy wieku. 13 lipca to rocznica wzniesienia Muru Berlińskiego i podziału miasta na część wschodnią i zachodnią.

Kenia: 20 ofiar lawiny błotnej

Co najmniej 20 osób zostało pogrzebanych pod lawiną błota, która spadła na wioskę w zachodniej Kenii. Dotąd wydobyto tylko jedno ciało.

Elżbieta II zerwała umowę z BBC

Królowa Elżbieta II protestuje przeciwko jednemu ujęciu z klipu promującego nowy film o monarchini. Przez to BBC najprawdopodobniej nie wyemituje dokumentu "Rok z królową".

Palestyna: powstanie nowa partia

120 przedstawicieli palestyńskiego świata kultury i biznesu, pod egidą znanego milionera Muniba Masriego, ogłosiło zamiar utworzenia nowej partii politycznej, która odżegnywałaby się zarówno od Fatahu jak i Hamasu - donosi izraelski dziennik "The Jerusalem Post".

Strzelanina na autostradzie w Anglii

W hrabstwie Warwick, na autostradzie M40, zastrzelono w niedzielę motocyklistę. Na miejsce natychmiast przybył helikopter. Ratownicy nie potrafili jednak zapobiec obrażeniom powstałym w wyniku postrzału i mężczyzna zmarł - podaje telewizja Sky News.

Hakerzy zaatakowali stronę ONZ

Oficjalna strona internetowa Organizacji Narodów Zjednoczonych została w niedzielę rano zaatakowana przez hakerów. Zostawili oni komunikat, w którym apelują do Izraela i Stanów Zjednoczonych o zmianę polityki i "zaprzestanie mordowania dzieci".

Wenecja: Jeszcze jeden most...

Zabytkowe czy nowoczesne, zdobione czy bardzo proste, łączą 117 małych wysp i 150 kanałów - weneckie mosty i mosteczki to wizytówka malowniczej krainy.

Talibowie nie chcą uwolnić zakładniczek

Afgańscy talibowie zmienili decyzję i nie zwolnią dwóch zakładniczek z grupy 21 obywateli Korei Płd., porwanych w lipcu w Afganistanie - podaje południowokoreańska agencja Yonhap w niedzielę.

Sarkozy na lunchu u Bushów

Trwają amerykańskie wakacje francuskiego prezydenta. W sobotę Nicolas Sarkozy wybrał się do rodzinnej rezydencji państwa Bush na lunch z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Rozmowa głów państw, choć nieoficjalna, dotyczyła m. in. sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Fried: Wspólna tarcza USA - Rosja

Daniel Fried, przedstawiciel Departamentu Stanu USA, opowiedział się w sobotę w Baku za integracją rosyjskich i amerykańskich koncepcji dotyczących planowanej przez USA tarczy antyrakietowej.

Stasi strzelało do uciekinierów z NRD?

Instytut Gaucka, przechowujący akta tajnej policji Stasi, odkrył "rozkaz strzelania do uciekinierów" dla wojsk granicznych wschodnich Niemiec - pisze "Spiegel Online". Dokument ten znaleziono w magdeburskiej filii urzędu.

"NIE" dla wędkarzy z Europy Wschodniej

Zasobom ryb słodkowodnych w Wielkiej Brytanii grozi spustoszenie z powodu nielegalnego połowu przez imigrantów z Europy Środkowowschodniej, zwłaszcza Polaków - uważa brytyjskie lobby wędkarskie.

Kaszmir: wybuch w magazynie broni

37 osób zostało rannych w wyniku wybuchu w magazynie broni, do którego doszło w Kaszmirze - regionie zapalnym dla stosunków indyjsko-pakistańskich.