Hagel w końcu zatwierdzony przez Senat

Senat USA zatwierdził we wtorek nominowanego przez prezydenta Baracka Obamę Chucka Hagla, byłego senatora z Nebraski, na stanowisku sekretarza obrony. Większość republikanów głosowała przeciw, argumentując, że Hagel będzie prowadził "miękką" politykę zagraniczną.

W Amsterdamie prostytutki będą musiały być starsze

Amsterdam zamierza podnieść z 18 do 21 lat granicę wieku, od którego można uprawiać najstarszy zawód na świecie. Miasto chce także zmusić domy publiczne, by pozostawały zamknięte wcześnie rano. Burmistrz Eberhard van der Laan ogłosił te plany we wtorek.

Sąd nie zakazał książki byłej kochanki Strauss-Kahna

Francuski sąd odmówił we wtorek zakazu publikacji książki Marceli Iacub o jej romansie z byłym szefem Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'em Strauss-Kahnem. Nakazał jednak dodanie wkładki do książki, wypłacenie odszkodowania i ogłoszenie w prasie.

Wujek Herman i kret w Trinity. Najgroźniejsi szpiedzy Rosji w XXI wieku

20 lat spędzi w więzieniu kanadyjski oficer skazany za zdradę na rzecz Rosji. To największa od dekad afera szpiegowska w Kanadzie. Ale dużo większe straty kosztowała NATO działalność Hermana Simma. Estończyk był klasycznym „śpiochem”. To druga, obok nielegałów, najgroźniejsza metoda wywiadowcza stosowana przez następców KGB.

Internauci-piraci dostaną ostrzeżenia od specjalnego systemu

Pięciu głównych dostawców internetu w USA wprowadziło pilotażowy program ostrzegania internautów, którzy rozpowszechniają w internecie filmy, muzykę i inne treści objęte prawem autorskim. Program ma stawiać na edukację, a nie karanie internetowych piratów.

Trzęsienie ziemi w Yahoo. Szefowa zakazuje pracy z domu

Marissa Mayer, nowa szefowa podupadającego Yahoo, podejmuje radykalne kroki w celu polepszenia sytuacji firmy. Jej najnowszym rozkazem jest zerwanie z pracą z domu. Wszyscy pracownicy mają stawiać się w biurach. Jej decyzja wywołała burzę i ogarniającą całe USA dyskusję.

Tak będzie wyglądał drugi Titanic

W Nowym Jorku zaprezentowano plany i wizualizacje nowego Titanica. Replika słynnego transatlantyku będzie budowana z inicjatywy australijskiego milionera Clive'a Palmera. Pierwszy rejs jest planowany na 2016 rok. Nikt nie gwarantuje niezatapialności, tak jak czyniono to odnośnie oryginalnego Titanica w 1912 roku.

Włoska lewica rozczarowana. "Nie wygraliśmy, choć jesteśmy pierwsi"

Przywódca centrolewicowej włoskiej Partii Demokratycznej Pier Luigi Bersani stwierdził, że jego formacja nie wygrała wyborów, choć zajmuje pierwsze miejsce. Tak skomentował "rozczarowujący" wynik wyborów parlamentarnych, który daje centrolewicy większość tylko w Izbie Deputowanych.

Chcieli zbrojnie oderwać Jekaterynburg od Rosji. Pod wodzą schizofrenika

Skończyła się historia spiskowców, którzy chcieli oderwać miasto Jekaterynburg od Rosji. Grupa pod przywództwem schizofrenika planowała serię zamachów i atak na siedziby regionalnych władz, co miało zmusić Kreml do oddania im władzy nad tym uralskim miastem. Plan się nie powiódł, trafią do więzienia.

Oddał zgubę - zyskał sławę i majątek. Bezdomny: o co ten szum?

Bill Ray Harris stał się lokalnym celebrytą po tym, jak oddał wartościowy pierścionek zaręczynowy, który przez przypadek znalazł się w jego kubku. - Dokąd zmierza świat, skoro poświęca się tyle uwagi osobie, która po prostu zwróciła rzecz, która nie należy do niej? - skomentował zamieszanie wokół siebie bezdomny Amerykanin.

Polacy "Gawrona" budują od dekady, Chińczycy kilkanaście korwet na raz

Chińska flota wzbogaciła się o nową korwetę numer 582, pierwszą z najnowocześniejszego Typu 056. Jest to okręt bardzo podobny do nieszczęsnego polskiego "Gawrona", którego budowa ciągnie się już dekadę. Chińczycy działają jednak na inną skalę. Budują w błyskawicznym tempie kilkanaście korwet na raz.

Wynik wyborów we Włoszech "trudny dla całej Europy"

Wynik wyborów parlamentarnych we Włoszech jest trudny dla całej Unii Europejskiej - ocenił we wtorek szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. Dodał, że po raz kolejny wyborcy w kraju UE zaprotestowali przeciwko polityce cięć.

"Konklawe staje się wydarzeniem turystycznym"

- Widać niesamowite zainteresowanie mediów. Wiemy już o tym, że konklawe staje się wydarzeniem "turystycznym" - mówił ksiądz Przemysław Śliwiński, doktorant na Uniwersytecie św. Krzyża w Rzymie.

Tysiące karabinów z Chorwacji w rękach Syryjczyków. Arabia Saudyjska płaci

Arabia Saudyjska zaopatruje syryjskich rebeliantów w broń kupowaną w Chorwacji - pisze wtorkowy "New York Times". Dziennikarskie śledztwo prowadzone w kilku krajach wskazuje na to, że kilka miesięcy temu w Waszyngtonie mogło dojść do cichego porozumienia Białego Domu z Zagrzebiem, który zaoferował "przeniesienie" w inne miejsce broni będącej pozostałością po wojnie w byłej Jugosławii. Chodzi o "tysiące karabinów i tysiące granatów".

Trzy tony mięsa, w którym może być konina na Śląsku. Trwają badania

Ponad 3 tony ważyła mogąca zawierać koninę partia mięsa, która trafiła do produkującego hamburgery zakładu przetwórczego w woj. śląskim. Służby weterynaryjne, które prowadzą kontrolę, zabezpieczyły kilkadziesiąt kilogramów mięsa z tej partii. Pobrano też próbki do badań. Kontrola ma związek z informacjami czeskich służb weterynaryjnych o tym, że hamburgery ze śląskiego zakładu zawierały koninę.

Pilot wycieczek: balony w opłakanym stanie

- Stan techniczny wyposażenia tych balonów jest opłakany - mówi Maciej Zagłoba-Zygler, pilot wycieczek do Egiptu, który pracował w Luksorze, także przy organizacji lotów balonem.

Palestyńska rakieta spadła na Izrael

Rakieta odpalona z palestyńskiej Strefy Gazy uderzyła we wtorek w pobliżu miasta Aszkelon, na południu Izraela - poinformowała policja izraelska. Zniszczona została droga, ale nikt nie został ranny. To pierwszy taki atak od rozejmu z listopada 2012 roku.

Łukaszenka przestrzega przed finansowaniem "piątej kolumny"

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka przestrzegł we wtorek biznesmenów, by nie wspierali finansowo białoruskiej opozycji, bo zostanie to uznane za walkę przeciwko państwu. Mówił o tym na naradzie poświęconej Radzie Rozwoju Przedsiębiorczości, opozycjonistów nazywając "piątą kolumną".

Ekspert: Będzie dużym szczęściem, jeżeli nie znajdziemy koniny w Polsce

To, że konina znalazła się w tylu produktach na terenie całej Unii Europejskiej może świadczyć o tym, że do produkcji żywności "w bardzo dużej skali wszedł świat przestępczy" - ocenił w poranku "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Andrzej Gantner, dyrektor Polskiej Federacji Producentów Żywności. Dlatego jego zdaniem "będzie dużym szczęściem", jeżeli okaże się, że nie ma koniny w wołowinie na półkach polskich sklepów.