Syria: "Specjalna operacja" armii zakończona sukcesem

Armia syryjska ogłosiła, że po ciężkich walkach zakończyła pomyślnie "specjalną operację" zmierzającą do odzyskania kontroli nad strategiczną drogą w prowincji Hama łączącą lotnisko międzynarodowe w Aleppo na północy Syrii z resztą kraju.

Robot, który nauczył się rzucać pustakami

Sprawa może wydawać się błaha, ale inżynierowie zapewniają, że wcale taka nie jest. Opracowywany dla amerykańskiej armii robot BigDog nauczył się miotać ciężkimi pustakami. Do rzutu wykorzystuje skomplikowany ruch całego "ciała", naśladując ludzi.

Wodorowy samolot Boeinga poleciał drugi raz. Tym razem też wylądował

Z pustynnego lądowiska w bazie Edwards po raz drugi wzniósł się w powietrze Phantom Eye, bezzałogowy eksperymentalny samolot Boeinga napędzany wodorem. Maszyna wykonała założony lot, po czym udanie wylądowała, co jest znacznym postępem względem pierwszego lotu. Wówczas samolot lądując zarył w ziemię.

Włoski komik-polityk wieszczy katastrofę za pół roku

Szef populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd, komik Beppe Grillo, przewiduje, że cały włoski system polityczny rozpadnie się za pół roku z powodu niewypłacalności państwa. W wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Focus" zasugerował też rezygnację z euro.

Śmierć dziecka, która dzieli USA i Rosję, była "wypadkiem"

Władze USA podały w piątek, iż zgon adoptowanego przez amerykańskie małżeństwo chłopca z Rosji był skutkiem nieszczęśliwego wypadku. Policja w Teksasie na razie jednak odmówiła wykluczenia zarzutów kryminalnych, gdyż wciąż toczy się śledztwo w tej sprawie.

Rodman: dyktator Korei Północnej to "wspaniały dzieciak"

Kim Dzong Un, młody dyktator Korei Północnej, zdobył nowego przyjaciela i to nie byle jakiego. Amerykański gwiazdor koszykówki Dennis Rodman po swojej wizycie w Phenianie nie może się nachwalić koreańskiego przywódcy. - On jest wspaniałym dzieciakiem - stwierdził Amerykanin.

Obama rozmawiał z Putinem o Syrii

Prezydenci USA i Rosji - Barack Obama i Władimir Putin - przeprowadzili w piątek rozmowę telefoniczną dotyczącą sytuacji w Syrii i zgodzili się, że konieczny jest "postęp w kierunku zmiany politycznej" - podał Biały Dom.

Ministrowie z zakazem rozmów o Iraku

Szef MSZ Wielkiej Brytanii William Hague skierował do kolegów z rządu prywatny list, w którym nalega, by nie wypowiadali się na drażliwe tematy związane z wojną w Iraku - podały w piątek brytyjskie media. 10 marca przypada 10. rocznica interwencji w Iraku.

Okręty podwodne polują na handlarzy narkotyków

Dwa okręty podwodne zbudowane w Niemczech na zamówienie Portugalii patrolują Atlantyk u jej wybrzeży. Prowadzą tamtędy trasy przerzutu narkotyków z Ameryki Południowej - podał w piątek lizboński "Diario de Noticias".

Królowa Elżbieta jest chora

86-letnia królowa brytyjska Elżbieta II odwołała z powodu dolegliwości żołądkowych swą planowaną podróż do walijskiego miasta Swansea - poinformował Pałac Buckingham.

Niemieccy klowni oburzeni porównaniem do Berlusconiego

Polityk niemieckiej SPD Peer Steinbrueck oburzył swoim kontrowersyjnym porównaniem byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego do klowna nie tylko włoską opinię publiczną, lecz także pracujących na co dzień w tym zawodzie cyrkowych komików.

"Nie chcemy żywności i bandaży, potrzebujemy broni!"

Dowództwo syryjskich powstańców zwróciło się do społeczności międzynarodowej o broń i amunicję. Generał Salim Idris, szef sztabu opozycyjnej Wolnej Armii Syryjskiej (WAS), oświadczył, że paczki zawierające żywność i środki medyczne, nie pomogą w pokonaniu sił Asada. - Gdy padamy zranieni - umieramy. Jedyna rzecz, której pragniemy, to broń - mówił.

Były szef Banku Moskwy dostał azyl w Wielkiej Brytanii

Były prezes Banku Moskwy Andriej Borodin dostał azyl polityczny w Wielkiej Brytanii. Bankier, który wyjechał do Londynu w 2011 roku, uzasadnił wniosek o azyl grożącymi mu w Rosji represjami politycznymi. W Rosji postawiono mu zarzuty malwersacji na sumę ok. 423 mln dolarów.

"Nakłaniali do przejścia na chrześcijaństwo". Zatrzymani

48 egipskich chrześcijan, którym zarzuca się prozelityzm, zatrzymano w tym tygodniu w Bengazi, na północnym wschodzie Libii - poinformował przedstawiciel służb bezpieczeństwa w tym mieście. Lokalne władze utrzymują, że zatrzymani są podejrzewani o nielegalne przedostanie się na terytorium Libii.

Demontują mur berliński, żeby stanął wieżowiec. Protesty

Kilkuset demonstrantów w piątek wstrzymało częściowy demontaż East Side Gallery w Berlinie, jednego z ostatnich zachowanych fragmentów muru berlińskiego, pokrytego na odcinku 1,3 km pracami malarzy i grafficiarzy. W tym miejscu ma powstać budynek mieszkalny.

Amerykanie tną na ślepo. "Tortury", "siekiera"

Sekwestr to będą tortury dla Amerykanów - alarmowali dziennikarze czołowych mediów za oceanem od wielu tygodni. Wtórował im prezydent USA krytykując Kongres za "brak odpowiedzialności", "nierozważnie możliwości alternatywnego rozwiązania dla ogromnych cięć". Efekt? W sobotni poranek rozpocznie się proces "wycofywania" z niemal wszystkich dziedzin gospodarki miliardów dolarów.

NATO zniszczyło dwie tony niewybuchów. Dowodzili Polacy

Dwie tony niewybuchów zniszczyły na podejściu do kanału La Manche okręty dowodzonego przez Polskę Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO - poinformował oficer prasowy zespołu kpt. mar. Piotr Wojtas. Były to miny morskie i bomby lotnicze z czasów II wojny światowej.

Po abdykacji oglądał relacje z niej. "Podobały mu się"

W czwartek Benedykt XVI przestał być papieżem. Rzecznik Watykanu zdradził, że wieczór tego dnia spędził w rezydencji Castel Gandolfo oglądając telewizyjne programy informacyjne z relacjami na temat swej abdykacji. W ostatnich zaś daniach pontyfikatu papież grywał na fortepianie.

Korpus karabinu z druku 3D

Anarchistyczna grupa "Defense Distributed" opracowała nowe zastosowanie dla druku 3D. Udostępniła w sieci schemat, pozwalający na zrobienie korpusu karabinu w domowym zaciszu.