Szef Apple, dziennikarz CNN, sekretarz Białego Domu. Najbardziej wpływowi geje

Prezes Apple Tim Cook, to najbardziej wpływowy gej w USA - zadecydował magazyn "Out", kierowany do środowisk LGBT. Pomimo że nie mówi publicznie o swojej orientacji, na szczycie listy najbardziej wpływowych gejów i lesbijek pojawił się trzeci rok z rzędu. Wśród 50 nazwisk na "Power List 2013" znaleźli się nie tylko dziennikarze, artyści i projektanci mody, ale również senatorowie, kongresmeni, a nawet sekretarz Białego Domu.

Papież: Bardzo wielu chrześcijan jest prześladowanych

Papież Franciszek podczas południowego spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie zachęcił do modlitwy za Kościół na świecie oraz za prześladowanych chrześcijan, których - jak podkreślił - "jest bardzo, bardzo wielu w wielu krajach".

11 osób zginęło w pożarze hotelu

Co najmniej 11 osób zginęło, a 50 zostało rannych w pożarze, który w niedzielę rano wybuchł w kafejce internetowej w środkowych Chinach, a następnie objął mieszczący się w tym samym budynku hotel - podała chińska agencja prasowa Xinhua.

"Spojrzałam w dół i zobaczyłam morze. Do samolotu wlała się woda"

- Wszyscy krzyczeli. Do samolotu wlała się woda. Spojrzałam w dół i zobaczyłam morze - relacjonuje pasażerka samolotu linii Lion Air, który w sobotę wodował nieopodal balijskiego lotniska Denpasar. W wypadku nikt nie zginął, 45 osób trafiło do szpitala. Kilka jest ciężko rannych.

Włoski pałac prezydencki najdroższy na świecie

230 milionów euro rocznie kosztuje utrzymanie kancelarii włoskiego prezydenta i pałacu na Kwirynale, który jest jego siedzibą. To czterokrotnie tyle co Pałac Buckingham - zwraca uwagę włoska prasa przed rozpoczynającymi się w czwartek prezydenckimi wyborami.

Korea Północna odrzuca propozycję rozmów. "To chytry chwyt Południa"

Korea Północna odrzuciła propozycję podjęcia rozmów z Południem, wysuniętą przez prezydent Park Geun Hye, nazywając ofertę "chytrym chwytem". - To niewybaczalna prowokacja, która obraża obchody Dnia Słońca - oświadczył Komitet na rzecz pokojowego zjednoczenia Korei, cytowany przez agencję KCNA.

101 lat temu zatonął Titanic

101 lat temu w nocy z 14 na 15 kwietnia, w czasie swojego dziewiczego rejsu z Southampton do Nowego Jorku, zatonął brytyjski liniowiec pasażerski - Titanic. Katastrofa statku spowodowała nowelizację praw i zasad bezpieczeństwa morskiego.

Córka rosyjskiego miliardera nową właścicielką wyspy Onassisa

Córka rosyjskiego miliardera Dmitrija Rybolovleva kupiła grecką wyspę Skorpios, należącą od 48 lat do rodziny magnata transportu morskiego Arystotelesa Onassisa, na której w 1968 roku odbył się ślub greckiego przedsiębiorcy i byłej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych, Jacqueline Kennedy - poinformowało biuro inwestycyjne Rybolovlev.

Silne trzęsienie ziemi u wybrzeży Papui Nowej Gwinei

Silne trzęsienie ziemi o sile 6,7 stopni w skali Richtera wystąpiło w nocy z soboty na niedzielę u wybrzeży Papui Nowej Gwinei - podał amerykański instytut geofizyczny USGS. Nie ma doniesień o ofiarach lub zagrożeniu falą tsunami.

W Guantanamo strażnicy starli się z więźniami

Strażnicy starli się w sobotę z osadzonymi w więzieniu w amerykańskiej bazie Guantanamo. Do przepychanek doszło, gdy strażnicy próbowali przenieść do pojedynczych cel więźniów, którzy prowadzą protest głodowy.

Rosyjska "czarna lista" ma część niejawną

Lista obywateli USA, wobec których Federacja Rosyjska wprowadziła zakaz wjazdu na swoje terytorium, ma też część niejawną - poinformował wiceminister spraw zagranicznych FR Siergiej Riabkow.

Boeing wpadł do oceanu. Nieudane lądowanie na Bali

Samolot pasażerski ze 108 osobami na pokładzie wpadł do oceanu po nieudanym lądowaniu na wyspie Bali w Indonezji. Rozbity Boeing 737 znajduje się w płytkiej wodzie kilkanaście metrów od krańca lotniska. Wszyscy obecni na pokładzie zdołali się ewakuować. Jak podały władze, 45 osób odniosło obrażenia, które wydają się nie zagrażać życiu. Wcześniejsze doniesienia mówiły o co najmniej siedmiu pasażerach z obrażeniami głowy i złamaniami.

USA i Chiny wspólnie przeciwko atomowi Korei Północnej

USA i Chiny uzgodniły w sobotę podjęcie wspólnych działań w celu denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Następuje to w chwili nasilającego się napięcia w regionie, m.in. z powodu wojowniczej retoryki ze strony Korei Północnej.

Rusza program, który zmieni wojskowe samoloty. US Navy zamawia prawdziwe roboty bojowe

Pomimo poważnych cięć w budżecie Pentagonu i uziemienia części lotnictwa bojowego USA w celu zaoszczędzenia pieniędzy, US Navy intensywnie rozwija program bazujących na pokładach lotniskowców automatycznych samolotów. W najbliższych latach na ten cel pójdzie 2,3 miliarda dolarów. Ogłoszono już wstępny konkurs na projekty dronów bojowych nowej generacji.