Zabójcy "znani służbom specjalnym". Pierwsi policjanci byli bez broni

Obaj podejrzani o zabójstwo żołnierza w Londynie byli znani służbom specjalnym - taką informację potwierdziło BBC "wysoko postawione źródło w rządzie". Śledczy ustalają, czy zamachowcy działali sami, czy był to szerszy spisek. Policja ujawniła, że pierwsi funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zbrodni, nie byli uzbrojeni. Czekali jeszcze kilka minut na przyjazd uzbrojonych kolegów. Dopiero wtedy podjęli interwencję.

Pieczone prosię i dziesiątki butelek trunków. Tak biesiadowali Churchill ze Stalinem

Środek nocy na Kremlu. Suto zastawiony stół, z pieczonym prosiakiem i dziesiątkami butelek trunków. A za nim - Winston Churchill i Józef Stalin. Atmosfera tak sielankowa, że "zdaje się, że biją weselne dzwony" - czytamy w odtajnionym właśnie liście brytyjskiego urzędnika, w którym opisuje on wojenne spotkanie brytyjskiego i radzieckiego przywódcy w Moskwie.

Cameron: to była zdrada islamu i muzułmańskich społeczności

W wystąpieniu dzień po brutalnym zabójstwie w południowym Londynie premier David Cameron oznajmił, że Wielka Brytania "nigdy nie podda się terrorowi w żadnej z jego form". Skrytykował też używanie przez napastników z Woolwich religii jako usprawiedliwienia ich działania. W czwartek rano Cameron przewodniczył posiedzeniu sztabu antykryzysowego Cobra w sprawie brutalnego mordu w Londynie.

Pozowały przy łóżkach pacjentów. Wkroczyła prokuratura

Mało fortunna sesja fotograficzna w Rosji. Prokuratura w Aleksandrowsku wzięła pod lupę zdjęcia, jakie pracownice miejskiego szpitala przygotowały w ramach regionalnego konkursu dla pracowników służby zdrowia. Sfotografowały się z pacjentami, trzymając w rękach m.in. elektrody i krew.

Szefowa MFW przesłuchiwana. Wraca sprawa Tapie

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde jest przesłuchiwana przed sądem w Paryżu w związku z ugodą finansową z 2008 r., kiedy była minister gospodarki i finansów Francji, na korzyść biznesmena i byłego ministra Bernarda Tapie.

"Mudżahid albo Michael. Był miłym, spokojnym chłopakiem"

Jeden z zabójców żołnierza w dzielnicy Woolwich w Londynie ma na imię Mudżahid. To Nigeryjczyk urodzony w Anglii, który jeszcze dwa lata temu pojawiał się na spotkaniach islamskiej organizacji Al Mudżahirun - podaje "The Independent", powołując się na byłego szefa tej organizacji. Ten rozpoznał napastnika w materiale wideo nagranym przez świadka morderstwa. Agencja Reutera, powołując się na inne brytyjskie media, pisze, że napastnik nazywał się Michael Adebolajo.

Atak na kopalnię francuskiego giganta

Francuska firma nuklearna Areva poinformowała, że w czwartek dokonano zamachu bombowego na jej kopalnię rudy uranowej na północy Nigru, raniąc 13 pracowników.

Kara śmierci czy dożywocie? Przysięgli nie wiedzą, jak ukarać morderczynię

Uznana za winną zamordowania byłego chłopaka Jodi Arias, której proces ze względu na wulgarne taśmy z nagraniami i zdjęcia wzbudził w USA olbrzymie zainteresowanie, wciąż nie wie, jaki wymiar kary orzekną wobec niej przysięgli. Po dwóch tygodniach obrad za zamkniętymi drzwiami nie są oni zgodni, czy zamknąć ją na resztę życia w więzieniu, czy skazać na karę śmierci.

Próbowała ratować żołnierza, stanęła przed mordercą. "Chcę rozpętać wojnę w Londynie"

Widząc leżącego na chodniku żołnierza wybiegła z autobusu i sprawdziła mu puls. Nie żył. Potem usłyszała mężczyznę stojącego obok niej z zakrwawionym nożem, który kazał się jej odsunąć. Zapytała go, czego chce. - Chcę dziś rozpętać wojnę w Londynie - powiedział napastnik i wraz z drugim podszedł do ofiary. - Przegrasz - odpowiedziała. Mieli kilka noży i tasak. Odcięli żołnierzowi głowę. Tak wyglądało brutalne morderstwo w Londynie w relacji kobiety cytowanej przez dziennik "The Telegraph", która postanowiła stawić czoła zabójcom w środowe popołudnie.

Lewacka partyzantka zabiła dziesięciu żołnierzy

Co najmniej dziesięciu żołnierzy kolumbijskiej armii zginęło w zamachu bombowym przy granicy z Wenezuelą. Jak poinformowały w środę źródła wojskowe, za atakiem stoją rebelianci z lewicowej Armii Wyzwolenia Narodowego (ELN).

Carnajew i Todaszew razem zabili? Podejrzany się przyznał, potem zginął

Ibrahim Todaszew, zabity przez FBI w środę w czasie przesłuchania w swoim domu w Orlando na Florydzie, tuż przed śmiercią miał się przyznać do potrójnego morderstwa w 2011 r. Wskazał też Tamerlana Carnajewa jako drugiego zabójcę. Potem - według agentów - stracił nad sobą kontrolę i zaatakował jednego z nich. Wtedy padł strzał i Todaszew zginął - donosi CBS News.

Merkel dostała Nagrodę Europejskich Żydów

Kanclerz Niemiec Angela Merkel dostała w Wielkiej Synagodze w Brukseli Nagrodę Europejskich Żydów im. Lorda Jakobovitsa, przyznawaną przez Konferencję Rabinów Europejskich (CER) i żydowską społeczność Belgii.

Ostatni król Jugosławii spocznie w Serbii

Ostatni król Jugosławii Piotr II Karadziordziević (1923-1970), który przed 72 laty znalazł się na wygnaniu, zostanie w przyszłą niedzielę pochowany w mauzoleum rodziny królewskiej w Oplenacu w Serbii. 40 proc. Serbów pragnęłoby przywrócenia monarchii.

Obama spotkał się z wysłannikiem Putina

Prezydent Barack Obama spotkał się w środę z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołajem Patruszewem. Rozmowy - jak poinformował Biały Dom - dotyczyły rozwoju dwustronnych stosunków, w tym współpracy antyterrorystycznej.

Francja: Asad musi odejść

Prezydent Syrii Baszar el-Asad musi przekazać władzę przejściowemu rządowi, aby wspierana przez USA i Rosję konferencja pokojowa, planowana na czerwiec, miała jakiekolwiek szanse na powodzenie - oświadczył szef MSZ Francji Laurent Fabius.

Waszyngton przyznaje, że drony zabijały Amerykanów

Amerykański rząd po raz pierwszy w historii przyznał się do zabicia obywateli USA w nalotach dronów. W akcjach w Jemenie i Pakistanie zginęło czterech Amerykanów, w tym radykalny duchowny islamski Anwar Al-Awlaki.

Ambasador Polski w USA: znaczny krok do przodu ws. wiz

- To znakomita wiadomość - tak przyjęcie przez senacką komisję ustawy imigracyjnej ocenił ambasador RP w USA Ryszard Schnepf. Ustawa obejmuje m.in. zapisy o zniesieniu obowiązku wizowego dla Polaków. - Teraz jest najważniejsze, by żadnych zmian w tej sprawie nie wprowadziła już Izba Reprezentantów - uważa Schnepf.

Tusk szefem KE? Argumenty za i przeciw

Spekulacje na temat możliwego objęcia funkcji szefa Komisji Europejskiej przez Donalda Tuska pojawiają się już od dawna. Sam premier dyplomatycznie odpowiada, że priorytetem jest dla niego sytuacja w kraju, chociaż kandydowania nie wykluczył. Jakie argumenty przemawiają na korzyść naszego premiera, a co może sprawić, że jednak przepadnie w tym wyścigu?

Atak w Londynie inspirowany radykalnym islamem? Zamieszki na miejscu zbrodni

Atak w Londynie, w którym w biały dzień obcięto głowę brytyjskiemu żołnierzowi, prawdopodobnie inspirowany był przez radykalny odłam islamu - mówią anonimowo przedstawiciele brytyjskiego rządu. Śledczy sprawdzają powiązania dwójki napastników z Nigerią. Tymczasem w dzielnicy Woolwich zgromadzili się skrajnie prawicowi demonstranci. Doszło do przepychanek z policją.