Nie widzieli pasa, zeszli za nisko, było za późno na odejście na drugi krąg

Piloci schodzącego do lądowania na Bali Boeinga 737 nie widzieli pasa, ale pomimo tego zeszli na bardzo małą wysokość. Gdy kapitan zdecydował się przerwać manewr i odejść na drugi krąg, było już za późno. Sekundę po tej decyzji maszyna wpadła do wody. Takie informacje podali indonezyjscy śledczy w wstępnym raporcie na temat wypadku z 13 kwietnia.

Pierwsza decyzja Franciszka ws. skandalu seksualnego w Kościele

Skompromitowany przez skandal seksualny szkocki kardynał Keith Patrick O'Brien, który w marcu musiał zrezygnować z udziału w konklawe, opuści w ramach pokuty Szkocję - ogłosił w środę Watykan. To pierwsza decyzja papieża Franciszka w kwestii skandali seksualnych w kościele.

Opancerzone "Guźce", pamiątki po Zimnej Wojnie, znikają z nieba Europy

Gdyby Zimna Wojna przerodziła się w III Wojną Światową, to samoloty szturmowe A-10 Warthog siałyby z nieba zniszczenie w szeregach czołgów Układu Warszawskiego. Charakterystyczne maszyny od lat 80-tych stacjonowały na lotniskach w RFN. Teraz ostatnie z nich odlatują, sygnalizując koniec pewnej ery i zmiany w geopolityce.

"Numeryczna prowokacja" japońskiego premiera. Afera przez liczbę "731"

Japoński premier zdołał wywołać falę oburzenia w sąsiedniej Korei Południowej tylko tym, że usiadł w kokpicie samolotu. Nie wiadomo czy celowo, czy przypadkowo, Shinzo Abe dał się sfotografować w kabinie maszyny z numerem 731, co spowodowało lawinę komentarzy i wzmocnionych oskarżeń o militaryzm. Dlaczego?

Bruksela za umową z Ukrainą. "Jeśli spełni warunki"

Komisja Europejska zwróciła się w środę do krajów UE o mandat na podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą, jeśli kraj ten spełni postawione mu przez Unię warunki. KE podkreśla w komunikacie, że jest to krok techniczny, który nie przesądza późniejszej decyzji politycznej o podpisaniu umowy.

Pierwszy raz w historii dron wystartował z lotniskowca

Amerykański dron po raz pierwszy w historii wystartował z pokładu lotniskowca. X-47B wykonał udany manewr we wtorek z USS George H.W. Bush u wybrzeży Norfolk w stanie Wirginia. Po 65 minutach lotu dron wylądował w bazie Patuxent River w Maryland.

Brad Pitt: Decyzja Angeliny jest absolutnie heroiczna. Jestem z niej dumny

Po tym, jak Angelina Jolie poddała się prewencyjnej operacji mastektomii, żeby uchronić się przed rakiem, na którego zmarła jej matka, głos zabrała jej rodzina. Brad Pitt oświadczył: - Jej decyzja była absolutnie heroiczna. Brat aktorki dodał: - Moja siostra, jak i nasza matka, dobro swoich dzieci zawsze stawiała na pierwszym miejscu. Teściowa też wyraziła swoje poparcie: - Jesteśmy z niej dumni.

Syryjskie pociski spadły na izraelski kurort

Wystrzelone w trakcie walk w Syrii zbłąkane pociski spadły w środę rano na zbocza góry Hermon w okupowanej przez Izrael strefie Wzgórz Golan - poinformowały izraelskie władze wojskowe.

Kurdyjska gra Ankary może rozbić Irak

Turcja gra o wielką stawkę, zacieśniając więzi polityczne i gospodarcze z irackim Kurdystanem, ale jest to ryzykowna gra, grożąca podsyceniem sił odśrodkowych w Iraku - zauważa środowy "Financial Times".

Wyciął zabitemu serce i wątrobę. "Poznaliśmy go po pierścieniu"

- Przeraziło nas to nagranie - mówi rzecznik Departamentu Stanu USA. Dowódca jednej z bojówek syryjskich rebeliantów wycina zabitemu żołnierzowi wątrobę, wycina też serce, które gryzie. Udało się ustalić tożsamość mężczyzny, który znęca się nad ciałem żołnierza. Amatorskie zdjęcia wywołały falę oburzenia.

Pilot wyszedł do toalety i nie wrócił. Przymusowe lądowanie

Samolot linii Air India musiał przymusowo lądować po tym, jak jeden z pilotów nie mógł wrócić do kokpitu po wyjściu do toalety z powodu zatrzaśniętych drzwi. To nie jedyny problem, jaki linia miała w ostatnim czasie. W kwietniu jedna ze stewardes przypadkowo wyłączyła autopilota.

Kreml zabrał głos w sprawie "szpiega CIA"

Kreml oświadczył, że skandal szpiegowski może utrudnić wysiłki na rzecz poprawy stosunków z USA. Rosjanie dodali jednak od razu, że poza wydaleniem oskarżonego o szpiegostwo amerykańskiego dyplomaty nie zamierzają podejmować innych działań.

Boeing znów dostarcza dreamlinery Japończykom

Amerykański koncern Boeing poinformował we wtorek o wznowieniu dostaw samolotów 787 Dreamliner. Nowa maszyna została przekazana japońskim liniom lotniczym ANA (All Nippon Airways). Jest to 51. samolot tego typu przekazany użytkownikom zagranicznym.

Schettino chciał negocjować karę. Prokuratura na "nie"

Włoska prokuratura prowadząca postępowanie w sprawie katastrofy statku Costa Concordia odrzuciła we wtorek wniosek jego kapitana Francesco Schettino, który chciał wynegocjować wysokość kary. Jego obrona proponowała 3 lata i 4 miesiące więzienia.

Fiskus nękał Tea Party i "patriotów". Wszczęto śledztwo

Prokurator generalny USA Eric Holder ogłosił wszczęcie śledztwa, które ma ustalić, czy amerykański urząd podatkowy (IRS) złamał prawo, poddając specjalnym kontrolom grupy konserwatywne. Prezydent Barack Obama powiedział, że raport z audytu inspektora generalnego resortu skarbu wskazuje na "niewybaczalne i niemożliwe do zaakceptowania" działania IRS.

Cannes: Na początek i na koniec Audrey Tautou. W środku Polański

20 tytułów zawalczy o Złotą Palmę na rozpoczynającym się dziś 66. Festiwalu Filmowym w Cannes. Obok nowych filmów tak uznanych twórców jak bracia Coen, Steven Soderbergh, Jim Jarmusch, mamy i polski akcent czyli "Wenus w futrze" Romana Polańskiego. Imprezę otworzy premierowy pokaz "Wielkiego Gatsby'ego" Baza Luhrmanna z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Festiwal, który w tym roku zdominowali Amerykanie, potrwa do 26 maja.

Niemcy nie chcą dronów z USA

Niemieckie ministerstwo obrony poinformowało we wtorek o anulowaniu programu wyposażenia Bundeswehry w amerykańskie bezzałogowe samoloty rozpoznawcze Euro Hawk, co oznacza, że budżet państwa może stracić na tym przedsięwzięciu kilkaset milionów euro.

Nielegałowie, naukowcy i sztuczny kamień. Szpiegowskie wojny Rosji

Po zatrzymaniu przez służby rosyjskie dyplomaty USA, któremu Rosja zarzuca pracę dla CIA, spodziewane jest pogorszenie relacji między oboma krajami. Głośne skandale szpiegowskie wskazują, że w ostatnich latach zaostrza się rywalizacja rosyjskich służb i ich przeciwników.