Analiza wywiadu USA: boeing 777 najpewniej namierzony "przez pomyłkę"

Prorosyjscy rebelianci najpewniej "przez pomyłkę" zestrzelili boeinga 777 - podały amerykańskie źródła wywiadowcze. Rosja "stworzyła warunki" do zestrzelenia, ale to separatyści odpalili pocisk - dodały. Jedno ze źródeł w amerykańskim wywiadzie potwierdziło, że rozmowy między separatystami nagrane przez Ukraińców zostały sprawdzone i "są wiarygodne".

Zmęczeni separatyści i wojna propagandowa w błyszczących szpilkach. Reporter TVN24 na miejscu katastrofy boeinga

Po sześciu dniach od zestrzelenia boeinga 777 prorosyjscy separatyści "pilnujący" terenu usianego szczątkami pasażerskiego samolotu "wydają się już być zmęczeni całą sytuacją" - pisze korespondent TVN24 na wschodniej Ukrainie Wojciech Bojanowski. Aby skorzystać z obecności zachodnich dziennikarzy i przekonać ich o kryminalnych działaniach ukraińskiej armii, pewna mieszkanka Szachtarska przejechała 15 km. Wszystko po to, by pokazać im "niezbite" dowody na zbrodnie, jakich żołnierze wysyłani przez Kijów mają dopuszczać się w rejonach Doniecka i Ługańska.

Konwój przybył do Hilversum. Ciała ofiar poddawane identyfikacji

Konwój złożony z 40 karawanów wiozących ciała ofiar katastrofy boeinga 777 zestrzelonego na Ukrainie dotarły w środowy wieczór do wojskowego instytutu w Hilversum. Tam rozpoczęto ich identyfikację. Nie wiadomo, ile potrwa, bo przez sześć dni od katastrofy na Ukrainie z powodu wzbraniania dostępu do nich przez separatystów, nikt nie przeprowadził nawet wstępnych badań potwierdzających tożsamość ofiar.

Trzecia rocznica zamachów Breivika. "Nie można cofnąć tego, co się stało"

W rządowej dzielnicy Oslo i na wyspie Utoya Norwegowie uczcili trzecią rocznicę zamachów. 22 lipca 2011 r. Anders Breivik dokonał dwóch ataków, w których wyniku zginęło 77 osób. - Nie można cofnąć tego, co się stało, ale jako społeczeństwo możemy być lepiej przygotowani na takie wydarzenia - powiedziała premier Noregii Erna Solberg.

Brytyjczycy odczytają czarne skrzynki B777

Wielka Brytania zaakceptowała wniosek Holandii, by brytyjscy eksperci odczytali dane z dwóch czarnych skrzynek malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się w ubiegły czwartek na wschodzie Ukrainy - poinformował brytyjski premier David Cameron.

Przyłapał pedofila gwałcącego jego syna, pobił go i oddał policji. Nie będzie ścigany

Przyślijcie karetkę, on będzie jej potrzebował - powiedział dzwoniąc na pogotowie 35-letni mężczyzna, który przyłapał na gorącym uczynku 18-letniego chłopaka, który wykorzystywał seksualnie jego 11-letniego syna. Mężczyzna pobił pedofila i oddał go w ręce władz. W związku z pobiciem nie postawiono mu żadnych zarzutów. Jak powiedziała policja, "reagował tak, jak reagowałby każdy ojciec".

Po katastrofie z pracy wyrzucono szefa moskiewskiego metra

Mer Moskwy Siergiej Sobianin zwolnił szefa stołecznego metra Iwana Biesiedina po wypadku, w którym zginęły 22 osoby - powiadomiło biuro mera. Na skutek wykolejenia się pociągu 15 lipca w godzinach porannego szczytu rannych zostało też ponad 150 osób.

Książę George skończył rok. Potrafi już chodzić

Trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu książę George, syn Kate i Williama, kończy we wtorek rok. Rodzice solenizanta postanowili uczcić jego urodziny kameralnym przyjęciem w Pałacu Kensington. Gościem honorowym jest prababcia George'a królowa Elżbieta II.

"Chmura odłamków". Kolejne dowody na zestrzelenie samolotu

Wygląd wraku samolotu Malaysia Airlines świadczy o tym, że został zestrzelony - twierdzą zgodnie eksperci, z którymi niezależnie rozmawiały "New York Times" i "Financial Times". Ich zdaniem widoczne na fragmencie samolotu dziury to efekty uszkodzenia przez odłamki pocisku.

Ukraiński parlament: zestrzelenie samolotu aktem terroru

Ukraiński parlament zwrócił się we wtorek do społeczności międzynarodowej o uznanie katastrofy malezyjskiego samolotu za akt terroru, do którego doszło w wyniku wsparcia udzielanego prorosyjskim bojownikom przez władze Rosji.