Ta "słit focia" przełamała kolejną granicę

Gdy wydaje się, że nie można już zrobić "słit foci" w mniej odpowiednim do tego miejscu, okazuje się, że można. Tym razem autorami popularnych "selfies" są dziennikarze, którzy relacjonują wizytę prezydenta Francji Francois Hollande'a w USA.

Śmierć żyrafy, sekcja wilka. Tak uczą się natury mali Duńczycy

Duńczycy uczą dzieci o naturze w najprostszy, choć szokujący dla niektórych sposób. Kilka dni po oskórowaniu i poćwiartowaniu żyrafy z zoo w Kopenhadze na oczach dzieci, agencje fotograficzne pokazały lekcję poglądową w Muzeum Historii Naturalnej w Aarhus. Dr Pernille Moelgaard przeprowadzała tam sekcję wilka z pobliskiego rezerwatu. Dzieci obserwowały z bliska co robi.

Michael Jordan po raz czwarty ojcem. Tym razem bliźniaczki

Legendarny amerykański koszykarz Michael Jordan, który 17 lutego będzie obchodzić 51. urodziny, został po raz czwarty ojcem, tym razem bliźniaczek Victorii i Isabel. Matką jest druga żona gwiazdora NBA, o 15 lat młodsza, była modelka Yvette Prieto.

Schulz broni przemówienia w Knesecie przed izraelską krytyką

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz bronił w środę na łamach internetowego wydania dziennika "Die Welt" swojego przemówienia w Knesecie przed krytyką ze strony części polityków izraelskich, którzy uznali jego wystąpienie za skandal.

Polska przoduje w wolności mediów. Gwałtowny spadek USA

W tegorocznym raporcie Reporterów bez Granic na temat wolności mediów najlepiej wypadła Finlandia, za nią znalazły się Holandia i Norwegia. Polska poprawiła swój wynik o trzy miejsca i trafiła na 19. Gwałtownie spadły USA, aż na 46. miejsce. W Europie znacząco pogarsza się sytuacja mediów na Węgrzech.

Jadeitowy Królik "umarł". Koniec chińskiej przygody na Księżycu

Chińskie oficjalne media poinformowały, że łazik księżycowy Jadeitowy Królik, przestał działać i nie ma szans na jego ponowne uruchomienie - podaje BBC. Pojazd już od dwóch tygodni nie prowadził normalnych badań i jego kontrolerzy starali się odzyskać nad nim władzę po "anomalii kontroli mechanicznej".

Niemcy zwrócą Polakom obraz Guardiego

Zrabowany przez Niemców w czasie II wojny światowej z Muzeum Narodowego w Warszawie obraz "Schody pałacowe" Francesco Guardiego powróci niebawem do Polski – zapewnił Juergen Walter, minister nauki, badań naukowych i sztuki Badenii-Wirtembergii.

Zarzuty za tragiczną Love Parade. 21 ofiar przez "błędy w planowaniu"?

Prokuratura w niemieckim mieście Duisburg postawiła zarzuty dziesięciu osobom w związku z tragicznymi wydarzeniami podczas imprezy Love Parade w 2010 roku. W tłumie bawiących się ludzi wybuchła wówczas panika, która doprowadziła do stratowania 21 osób. Winę za to ma ponosić złe przygotowanie imprezy i nieskuteczne działania służb porządkowych.

Syryjska opozycja wzywa do utworzenia tymczasowego rządu

Syryjska opozycja wezwała w środę do powołania w Damaszku tymczasowych władz z zadaniem nadzorowania zawieszenia broni, monitorowanego przez ONZ. Miałyby one kompetencje pozwalające wyrugować zagranicznych bojowników walczących po obu stronach syryjskiego konfliktu.

Izrael wywraca polski przetarg na drony? Koncerny dostały zakaz sprzedaży do Polski

Rząd Izraela zakazał dwóm wielkim koncernom zbrojeniowym - Elbit Systems i Israel Aerospace Industries - dalszego udziału w polskim przetargu na samoloty bezzałogowe. Potwierdzają to obie firmy. Decyzja izraelskiego rządu ma być pokłosiem afery, która doprowadziła do rezygnacji wiceszefa polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej - Waldemara Skrzypczaka. Rzecznik MON w rozmowie z tvn24.pl przekonuje, że ta decyzja niewiele zmienia, a rząd Izraela "przejął od firm" sprawę ewentualnej sprzedaży Polsce dronów i teraz to on będzie stroną w negocjacjach.

Spalona siedziba władz i masowe protesty poskutkowały? Jest dymisja

Parlament kantonu Sarajewo przegłosował w środę dymisję rządu tego regionu. Podjęcia m.in. tej decyzji domagali się protestujący od ub. tygodnia w stolicy Bośni i Hercegowiny obywatele, którzy żądają też zorganizowania wcześniejszych wyborów i natychmiastowej dymisji władz całej Federacji będącej częścią Bośni i Hercegowiny.

Trzy lata więzienia za krytykę przygotowań do Soczi

Sąd w Krasnodarze podtrzymał w środę w postępowaniu apelacyjnym zamianę wyroku trzech lat więzienia w zawieszeniu na karę bezwzględnego więzienia dla rosyjskiego ekologa monitorującego zagrożenia dla środowiska podczas przygotowań do zimowych igrzysk w Soczi.

"Tu nie chodzi o politykę, a o przetrwanie samej Bośni"

- Tu już nie chodzi o politykę, o pozostanie przy władzy jednej czy drugiej partii politycznej, a o przetrwanie samej Bośni - tak określił sytuację w Bośni i Hercegowinie były prezydent Chorwacji Stipe Mesić. Polityk, mówiąc o trwających od 4 lutego protestach w sąsiednim kraju stwierdził, że sytuacja w nim zmieni się dopiero po rewizji porozumienia z Dayton kończącego wojnę na Bałkanach.

Krok w tył? Nie będzie kar za rozpędzenie Majdanu. Amnestia

Prokuratura w Kijowie umorzyła śledztwo w sprawie osób podejrzanych o wydanie nakazu rozpędzenia protestu zwolenników integracji europejskiej Ukrainy na Majdanie Niepodległości 30 listopada ubiegłego roku. Objęła ich amnestia – poinformowano w środę.

Potencjalny prezydent Egiptu w Moskwie. Rozmawia o uzbrojeniu

Minister obrony Egiptu gen. Abd el-Fatah es-Sisi nieoczekiwanie udał się w środę do Moskwy, aby negocjować dostawę rosyjskiej broni do jego kraju - podał w środę portal informacyjny "Al-Ahram", powołując się na źródła w egipskich kręgach wojskowych.