Niemcy: zakaz noszenia islamskiej chusty legalny

Instytucja kościelna może zakazać noszenia w pracy islamskiej chusty na głowę - orzekł Najwyższy Sąd Pracy w Erfurcie. Zdaniem sędziów prawo samostanowienia Kościołów jest nadrzędne w stosunku do wolności religijnej pojedynczych osób.

Tygrys rozszarpał mężczyznę w zoo

Biały tygrys w zoo w New Delhi zaatakował mężczyznę, który wskoczył na wybieg zwierzęcia. Zgodnie z relacjami świadków przytaczanymi przez lokalne media, 20-latek nie posłuchał ostrzeżeń i zakazów strażników. 8-letni tygrys o imieniu Vijay złapał mężczyznę zębami za szyję i rozszarpał.

Premier Fico "interesów Rosji broni bardziej niż Słowacji"

Słowacki parlament odmówił zawarcia w rezolucji o sytuacji na Ukrainie apelu do Rosji o niewspieranie prorosyjskich separatystów i poszanowanie niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej sąsiedniego państwa. Szef rządu Robert Fico oświadczył, że uważa konflikt na Ukrainie za rezultat zmagań o wpływy w regionie między USA a Federacją Rosyjską.

Komorowski: Polska chce, by Ukraina była po tej samej stronie

Wolność nie była Polsce dana, wyrwaliśmy ją pazurami, dlatego chcemy się nią dzielić - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w wykładzie na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Podkreślił, że Polska chce, by Ukraina była "po dobrej stronie mocy". Komorowski rozmawiał też z prezydentem USA Barackiem Obamą.

"Generał Sulejmani sam z 70 ludźmi obronił Irbil"

O irańskim zaangażowaniu w wojnę z dżihadystami w Iraku wiadomo od dawna. Nie jest jasne jednak, czy - tak jak mówi oficjalnie Teheran - Irańczycy w tej wojnie pełnią jedynię rolę doradców, czy też walczą czynnie z Państwem Islamskim. Słowa gen. Amira Alego Hadżizadeha świadczyć mogą o tym ostatnim, choć należy do nich podchodzić ostrożnie.

Palestyńczycy ratują jedność w Kairze

Palestyńskie frakcje - umiarkowany Fatah i radykalny Hamas - rozpoczęły w Kairze rozmowy w celu utrzymania kruchego porozumienia w sprawie rządu jedności. Rozmowy mają trwać dwa dni.

Abp. Wesołowskiemu grozi siedem lat więzienia. Proces pod koniec tego roku

Oskarżonemu o pedofilię arcybiskupowi Józefowi Wesołowskiemu grozi od 6 do 7 lat więzienia za wykorzystywanie nieletnich i posiadanie materiałów z pornografią dziecięcą - powiedział rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Abp Józef Wesołowski został oficjalnie oskarżony i umieszczony w areszcie domowym. Gdy tylko zakończy się jego proces kościelny i hierarcha zostanie ostatecznie wydalony z duchowieństwa, rozpocznie się karna część jego sprawy. To będzie precedensowy proces, bo przed watykańskim sądem po raz pierwszy stanie były dostojnik kościelny oskarżony o pedofilię.

Niepodległa Walia? Nie, dziękujemy

Niecały tydzień po szkockim referendum sondaż dla telewizji BBC wykazał rekordowo niskie poparcie dla niepodległości Walii - za opuszczeniem Wielkiej Brytanii jest tylko 3 proc. mieszkańców. Jednocześnie 49 proc. pytanych chce rozszerzenia istniejącej autonomii. Od 2018 roku Walia będzie korzystać z rozszerzonych uprawnień podatkowych.

Francuskie służby czekały na samolot z dżihadystami. Nie na tym lotnisku

Francuskie służby stały się obiektem kpin, po tym jak w wyniku nieporozumienia czekały na złym lotnisku na samolot z Turcji z trzema domniemanymi dżihadystami na pokładzie. Mężczyźni nie niepokojeni wyszli z lotniska, a po kilkunastu godzinach sami oddali się w ręce policji. Chcą współpracować i wyjaśnić, dlaczego pojechali do Syrii walczyć u boku fanatyków.

"Przypadkowa" swastyka na niemieckim chodniku

Przez niemieckie media przetoczyła się fala zniesmaczenia po tym, jak na chodniku w małym mieście Goslar (Dolna Saksonia na zachodzie Niemiec) dostrzeżono swastykę. Nie była ona jednak namazana farbą, ale ułożona z kostki, która tworzyła chodnik. Firma budowlana twierdzi, że swastyka powstała przez "przypadek". Policja wszczęła jednak śledztwo.

Syria poligonem dla nowej wersji F-22? Pentagon ryzykuje technicznym cudem

Najnowocześniejsze myśliwce świata po raz pierwszy zostały użyte w walce. Po dziewięciu latach od oficjalnego przyjęcia do służby Pentagon zdecydował się użyć F-22. Dotychczas drogie i skomplikowane maszyny były trzymane z dala od niebezpieczeństwa, bowiem nie było zadań wartych ryzyka. Teraz Pentagon zmienił zdanie.

Naloty w Syrii to "zła decyzja". Pięć punktów przeciwko Obamie

"New York Times" krytykuje władze USA za naloty na Państwo Islamskie (IS) w Syrii. Nie tylko wzmacniają syryjski reżim, ale też nie zostały poprzedzone publiczną debatą, konieczną przed zaangażowaniem kraju w kosztowny i długi konflikt - pisze gazeta. A to nie wszystkie zarzuty, jakie ten opiniotwórczy dziennik stawia administracji Baracka Obamy.