"Brak rozwiązania jest lepszy niż złe rozwiązanie". Finał rokowań z Iranem

Irański prezydent Hasan Rowhani oświadczył, że dzięki prowadzonym w Wiedniu intensywnym rozmowom z sześcioma mocarstwami na temat programu atomowego Teheranu udało się zmniejszyć rozbieżności i zbliżyć stanowiska. Zebrani w Wiedniu szefowie resortów spraw zagranicznych Iranu, USA, Rosji, Chin, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii zapowiedzieli, że rozmowy na temat ograniczenia programu atomowego przez Iran będą kontynuowane do czerwca przyszłego roku.

#CameronMustGo. Brytyjczycy sprzeciwiają się polityce premiera

Brytyjczycy za pomocą mediów społecznościowych wyrazili swój sprzeciw wobec polityki Davida Camerona. W weekend jeden z użytkowników Twittera używając hashtagu #CameronMustGo rozpoczął akcję, która sprowadza się do podawania przez internautów kolejnych powodów, dla których premier Wielkiej Brytanii powinien odejść.

"Amierikancy" nie przyjaciele. Relacje Rosja-USA najgorsze od lat

Większość Rosjan uważa stosunki rosyjsko-amerykańskie za najgorsze od lat i nie oczekuje ich poprawy - wynika z badania Fundacji "Opinia Publiczna", których wynik podaje "Kommiersant". Uważają jednocześnie, że władze Rosji powinny dołożyć wszelkich starań, by poprawić te relacje. Eksperci twierdzą jednak, nie należy się tego spodziewać: zewnętrzny wróg jest władzy na rękę.

Szef Pentagonu odchodzi. Obama przyjął rezygnację

Sekretarz obrony USA Chuck Hagel odchodzi ze stanowiska. O jego rezygnacji poinformował oficjalnie na poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Barack Obama. Wiadomość o odejściu szefa Pentagonu jako pierwszy podał "New York Times". Zdaniem rozmówców amerykańskiego dziennika złożenie rezygnacji miał sugerować prezydent. Obama powiedział jednak, że to sam Hagel w zeszłym miesiącu stwierdził, iż nadszedł czas, by opuścić stanowisko.

Rosyjski okręt wywołał alarm na Łotwie. Rosja: dziękujemy za PR

"Dziękujemy ministerstwu obrony Łotwy za udział w kampanii PR marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej" - można przeczytać na profilu resortu obrony Rosji na Facebooku. To reakcja na informację łotewskiego wojska o pojawieniu się rosyjskiego okrętu podwodnego w pobliżu morskiej granicy Łotwy.

Gej Tinky i rasistowska Rastamysz? Spór o dziecięcych bohaterów

Spór między radnymi miasta Tuszyn o to, kto będzie lepszym patronem placu zabaw - Miś Uszatek czy goły od pasa w dół Kubuś Puchatek - był chętnie komentowany przez zagraniczne media. Tego typu absurdy rodzą się jednak nie tylko w Polsce - w Ameryce kontrowersje wzbudzają takie postacie jak Teletubisie, rzekomo promujące homoseksualizm, czy Rastamysz - bajka, której bohater nie tylko "sieje miłość i szacunek", ale także - zdaniem niektórych środowisk - szerzy przesłanie rasistowskie i nawołuje do palenia marihuany.

Coraz więcej młodych Brytyjczyków na skraju ubóstwa. Na drugim biegunie emeryci

- Praca sama w sobie nie jest już dłużej gwarantem umożliwiającym zmianę statusu społecznego i wyjścia z ubóstwa - alarmują obserwatorzy monitorujący stan społeczny mieszkańców Wielkiej Brytanii. Coraz więcej młodych osób żyje na poziomie minimum socjalnego, starając się przetrwać "od pierwszego do pierwszego". Tymczasem emeryci, będący do tej pory najliczniejszą grupą żyjącą w ubóstwie, mają się lepiej niż kiedykolwiek.

Kijów: od zawieszenia broni w Donbasie zginęło 150 naszych żołnierzy

W ciągu ostatniej doby w wyniku ostrzałów prowadzonych przez terrorystów w obwodach donieckim i ługańskim na wschodniej Ukrainie śmierć poniosło trzech ukraińskich żołnierzy. W sumie od czasu podpisania porozumienia o zawieszeniu broni 5 września liczba ofiar po stronie armii rządowej sięgnęła w poniedziałkowy poranek 150 osób - podały władze w Kijowie.

Trzech Izraelczyków pobiło młodego Palestyńczyka

Trzech młodych Izraelczyków zaatakowało w poniedziałek w Jerozolimie młodego Palestyńczyka - poinformowała izraelska policja. Chłopak, którego tożsamości nie ujawniono, jest w dobrym stanie i obecnie znajduje się w szpitalu.

Der Spiegel: Tusk jak Merkel. "Proeuropejski, nastawiony na zgodę"

Jest "proeuropejski, pragmatyczny, nastawiony na zgodę, ma dobre wyczucie w poszukiwaniu możliwych większości i politycznej wykonalności (przedsięwzięć)" - ocenia Jan Puhl na łamach magazynu "Der Spiegel". - Życie nauczyło go sceptycyzmu wobec wielkich ideologii i właśnie to sprawia, że jest dobrym moderatorem - chwali byłego premiera Polski.

Porozumienie czy przedłużenie rozmów? W Wiedniu ważą się losy irańskiego atomu

Poniedziałek to ostatni dzień końcowej rundy negocjacji między Iranem a grupą 5+1 (stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemcy) na temat irańskiego programu nuklearnego. Iran i mocarstwa próbują osiągnąć trwałe porozumienie przed wyznaczonym na wieczór terminem zakończenia negocjacji. Obie strony wolałyby takie rozwiązanie niż kolejne przedłużenie rozmów, które mogłoby być politycznie ryzykowne.