Kolejna noc zamieszek w Ferguson. 40 aresztowanych

Ponad 40 osób aresztowała amerykańska policja drugiej nocy niepokojów w mieście Ferguson w stanie Missouri. Zamieszki trwają od poniedziałkowej decyzji przysięgłych o niepostawieniu w stan oskarżenia policjanta, który w sierpniu zastrzelił czarnego nastolatka.

Merkel coraz ostrzej: Rosja łamie prawo międzynarodowe

Angela Merkel zarzuciła Rosji, że anektując Krym i uczestnicząc w walkach na wschodniej Ukrainie, kwestionuje ład pokojowy w Europie i łamie prawo międzynarodowe. Kanclerz Niemiec uznała, że dalsze sankcje ekonomiczne są nieodzowne.

Rewolucja w chińskim wojsku. "Przyśpieszy to modernizację obrony narodowej"

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (PLA) po raz pierwszy w historii przeprowadza całkowicie otwarte przetargi publiczne. Wojsko postanowiło otworzyć się na firmy prywatne, po dekadach ścisłego przywiązania do państwowych korporacji zbrojeniowych. Chińczycy chcą w ten sposób przyśpieszyć rozwój technologii militarnych i modernizację swoich sił zbrojnych.

Kolejne starcia w Hongkongu. Ponad 100 aresztowanych

Do nowych starć doszło w Hongkongu między policją a prodemokratycznymi demonstrantami okupującymi handlową część półwyspu. 116 osób, w tym liderzy protestujących studentów, zostało aresztowanych. Według lokalnych mediów ok. 170 osób zostało rannych.

"Szybko upewniłem się w myślach: czy mogę strzelić do tego faceta?"

- On był bardzo silny. Czułem się jak pięciolatek siłujący się z Hulkiem Hoganem - mówi policjant, którego strzały wywołały obecne zamieszki na tle rasowym w USA. Darren Wilson opisuje, że zabity czarnoskóry nastolatek Michael Brown był agresywny, bardzo silny i atakował. Policjant z Ferguson przypomina, że walczył o życie i przyznaje, że nie ma wyrzutów sumienia.

Zniesienie wiz dla Polaków? Obama: wszystkich interesów w tej chwili nie załatwimy

Barack Obama powiedział, że pamięta o Polsce, pamięta pobyt w Warszawie - powiedział Ryszard Schnepf, polski ambasador w Waszyngtonie, który rozmawiał z prezydentem Stanów Zjednoczonych po jego przemówieniu w centrum polonijnym w Chicago. Co z wizami? - Odpowiedział żartobliwie, że "wszystkich interesów w tej chwili nie załatwimy", ale że jest z nami - dodał ambasador.

MSZ Rosji poucza USA: czas skoncentrować się na olbrzymich problemach wewnętrznych

"Wydarzenia w Ferguson to sygnał dla amerykańskiej władzy, że powinna się skoncentrować na olbrzymich problemach wewnętrznych, a nie zajmować nieefektywnym mentorstwem i propagandowym pouczaniem innych państw" - oświadczył we wtorek pełnomocnik rosyjskiego MSZ ds. praw człowieka Konstantin Dołgow. Odniósł się do zamieszek, które wybuchły w Stanach Zjednoczonych po decyzji sądu, by nie stawiać w stan oskarżenia policjanta, który w sierpniu zastrzelił Afroamerykanina.

Sprzęt brygady pancernej USA może trafić do Polski. "Trwają dyskusje nad lokalizacją"

Dowódca wojsk lądowych USA w Europie ujawnił, że są plany umieszczenia na wschodniej flance NATO sprzętu dla całej amerykańskiej brygady pancernej. Obecnie siły zachodnich państw Sojuszu są tu przysyłane rotacyjnie i w małych grupach, aby nie drażnić Rosji. Generał Ben Hodges oznajmił, że trwają prace nad przysłaniem tu na stałe wyposażenia dla całej jednostki. W ten sposób na wypadek kryzysu wystarczy dosłać na miejsce samych żołnierzy.

Mafioso w Czerwonym Krzyżu. Jeździł w pogotowiu, ratował życie

Boss gangu kalabryjskiej mafii, który mieszkał na północy Włoch, w weekendy pracował z oddaniem jako wolontariusz Czerwonego Krzyża. O jego dwóch twarzach napisała prasa podkreślając, że gangster, jeżdżąc w karetce, ratował życie ludziom i był bardzo szanowany.

Rosyjski minister w Niemczech. "Róbmy dobre interesy"

Rosyjski minister rozwoju gospodarczego Aleksiej Uljukajew podczas wizyty w stolicy Badenii-Wirtembergii, Stuttgarcie, we wtorek wzywał niemieckich przedsiębiorców - pomimo sankcji - do inwestowania na rynku rosyjskim, obiecując korzystne warunki dla biznesu.

Klejnoty Cartiera, strzały i finał u fryzjera. Pościg w Paryżu

Do regularnej strzelaniny doszło na Polach Elizejskich w Paryżu, gdy policja została wezwana, by powstrzymać napad na słynny salon jubilerski Cartiera. Złodzieje, widząc funkcjonariuszy, zaczęli uciekać i oddali serię strzałów do policjantów. Ci odpowiedzieli ogniem.

Szczątki boeinga pojadą do Holandii w samochodach

Szczątki samolotu Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych, który rozbił się w lipcu w obwodzie donieckim, zostaną przewiezione z Charkowa do Holandii kołowymi środkami transportu - poinformował gubernator obwodu charkowskiego Ihor Bałuta.

Europejscy konserwatyści chcą ponownego przeliczenia głosów w Polsce

Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE, do której należą europosłowie PiS, przyjęła we wtorek w Strasburgu rezolucję mówiącą o nieprawidłowościach w czasie wyborów samorządowych w Polsce. Wzywa ona polskie władze do ponownego przeliczenia głosów, przy udziale międzynarodowych obserwatorów.

3,5 miliona tweetów w ciągu nocy. Ferguson oczami internautów

Po decyzji ławy przysięgłych, by nie stawiać białego policjanta w stan oskarżenia za zastrzelenie czarnoskórego nastolatka, doszło do walk. Wydarzenia te na bieżąco relacjonowali internauci, którzy w jedną noc na Twitterze zamieścili ponad 3,5 miliona wpisów na temat zamieszek. Podpisywali je hashtagiem #Ferguson.

W Donbasie płacą w naturze. Rebelianci chcą "sił pokojowych" z Rosji

Separatyści z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) ostro skrytykowali działania władz Ukrainy odcinające mieszkańców tego tworu od finansowania przez Kijów, przyznali jednak, że nie mają pieniędzy, i zapowiedzieli, że wypłaty będą częściowo wydawane w naturze. Zażądali też zwołania pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, która miałaby rozpatrzyć wprowadzenie na opanowane przez nich tereny kontyngentu wojsk pokojowych.

Po zamachu w Bostonie straciła nogę. W przyszłym roku znów chce pobiec

Rebekah Gregory w 2013 r. została poważnie ranna w zamachu bombowym w czasie maratonu w Bostonie. Od tamtego czasu przeszła kilkanaście operacji, jednak jej nogi nie udało się uratować; konieczna była amputacja. Gregory nie straciła jednak determinacji i radości życia. Kilka dni temu opuściła szpital i już zapowiada, że w przyszłym roku pobiegnie w bostońskim maratonie.

Francuskie czołgi pojawią się w Polsce

Francja przyśle do Polski na ćwiczenia jednostkę pancerną w sile kompanii - poinformowali we wtorek w Warszawie ministrowie obrony RP i Francji: Tomasz Siemoniak i Jean-Yves Le Drian.

"Sojusz lewego tronu z lewym ołtarzem". Korwin-Mikke krytykuje papieża

Po przemówieniu papieża w Parlamencie Europejskim Janusz Korwin-Mikke zarzucił Franciszkowi promowanie socjalizmu. - Jedyny ustrój na świecie, w którym wszyscy mają pracę, to jest ustrój niewolniczy. Socjalizm jest to ustrój niewolniczy. Papież wyraźnie podtrzymał to i oświadczył, że jak człowiek nie ma pracy, to wtedy nie ma godności - ocenił eurodeputowany z Polski.

Telefon od papieża i zatrzymani księża. Skandal pedofilski w Granadzie

Hiszpańska policja zatrzymała w poniedziałek trzech księży i katechetę podejrzanych o wykorzystywanie seksualne nieletnich. To najnowsza odsłona skandalu pedofilskiego, który wybuchł w Granadzie (Andaluzja) po oskarżeniach 24-latka. Zeznał on, że padł ofiarą molestowania, gdy był ministrantem. O swoim dramacie napisał również do papieża Franciszka, który zadzwonił do niego, by w imieniu Kościoła prosić o wybaczenie.

Papież z wizytą w PE. O Europie mówi "babcia, bezpłodna, nietętniąca już życiem"

Papież Franciszek powrócił we wtorek po południu do Rzymu ze Strasburga, gdzie w trakcie 4-godzinnej wizyty odwiedził Parlament Europejski i Radę Europy. W przemówieniu skierowanym do europosłów powiedział, że "kieruje orędzie nadziei i zachęty do obywateli Europy". To drugi raz w historii, kiedy głowa Kościoła rzymskokatolickiego zabrała głos w unijnym parlamencie. 26 lat temu przemówienie w PE wygłosił Jan Paweł II.

Polskie MSZ: umowa Rosji z Abchazją nielegalna

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uznaje umowę o strategicznym sojuszu pomiędzy Rosją i nieuznawaną przez społeczność międzynarodową Abchazją za nielegalną z punktu widzenia prawa międzynarodowego - oświadczył polski resort dyplomacji. Komunikat wydano dzień po podpisaniu przez Władimira Putina i prezydenta Abchazji Raula Chdżimbę kontrowersyjnej umowy, która godzi w integralność terytorialną Gruzji.

Szpiegowska gwiazda promuje rosyjską armię

Anna Chapman, rosyjska agentka należąca do siatki szpiegowskiej, zdemaskowanej w USA w 2010 roku i deportowana do Rosji, pojawia się na filmie promocyjnym rosyjskiej dywizji pancernej - pisze "The Daily Telegraph".