Proces Dżochara Carnajewa, Amerykanina czeczeńskiego pochodzenia, oskarżonego o to, że w kwietniu 2013 roku dokonał zamachu na maratonie w Bostonie, ma ruszyć w połowie przyszłego tygodnia - oświadczył w środę przedstawiciel sądu.

Pochodzący z Iranu inżynier pracujący dla amerykańskich koncernów, produkujących m.in. silniki dla samolotów wojskowych, przyznał się w środę przed sądem do próby przekazania tajnych informacji władzom Iranu - poinformowało ministerstwo sprawiedliwości USA.

Władze USA postawiły zarzuty trzem imigrantom, którzy zostali oskarżeni o spiskowanie na rzecz Państwa Islamskiego. Mężczyźni planowali zamachy w USA oraz chcieli udać się do Syrii, żeby wesprzeć islamistów - twierdzą amerykańscy urzędnicy.

- Nie możemy bać się rozmawiać o wydarzeniach na Wołyniu z 1943 roku. Tylko tak możemy przeciwstawić się próbom gry politycznej tą tragedią - mówił w środę podczas debaty "Pamięć. Pojednanie. Przyszłość" ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca. - Temat Wołynia, tego, co Ukraińcy zrobili Polakom, pojawia się ostatnio regularnie w rosyjskiej telewizji, jest wykorzystywany do budowania złowrogiego obrazu Ukraińców - zwrócił z kolei uwagę Igor Isajew, dziennikarz redakcji ukraińskiej Polskiego Radia.

Francuska policja aresztowała trzech dziennikarzy arabskiej telewizji informacyjnej Al-Dżazira, którzy mieli latać dronem nad Paryżem. Przez ostatnie dwie noce donoszono o pięciu bezzałogowych maszynach latających nad stolicą Francji, które wywołały duże poruszenie i zaniepokojenie. Widziano je między innymi nad ambasadą USA, głównymi drogami i najsłynniejszymi zabytkami.

Amerykańscy wojskowi śledczy opublikowali wyniki dochodzenia w sprawie katastrofy dwóch myśliwców F-16 jesienią minionego roku. Wynika z niego, że pilot jednej z maszyn zdołał wylądować bez połowy skrzydła. Wojskowy nie może się jednak czuć specjalnie zadowolony, bo przypisano mu część winy za katastrofę. Nie dogadał się ze swoim przełożonym i w efekcie dwa F-16 się zderzyły.

- Rosja została wepchnięta w czarną dziurę przez świat zachodni - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Andrzej Celiński z Parti Demokratycznej. Z kolei zdaniem Jarosława Gowina z Polski Razem agresja Rosji bierze się stąd, że Zachód konsekwentnie ustępował Rosjanom.

Uzgodnione 12 lutego zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy zostało naruszone ponad 800 razy - poinformował w środę w europarlamencie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, powołując się na dane OBWE. Nie wykluczył zaostrzenia sankcji UE wobec Rosji.