Gen. Dukaczewski: Państwo Islamskie może przygotowywać inne akcje terrorystyczne

- Sądzę, że Państwo Islamskie nie jest zainteresowane ujawnianiem teraz swojego autorstwa w przypadku dwóch ataków, czyli we Francji i Tunezji. Byłoby to niekorzystne, jeśli przygotywowane są scenariusze do znacznie bardziej skomplikowanych przedsięwzięć terrorystycznych - powiedział w "Piaskiem po oczach" były szef. Wojskowych Służb Informacyjnych gen. Marek Dukaczewski.

Katastrofa jednego F-16 zadała potężny cios lotnictwu Iraku

Irackie ministerstwo obrony przyznało, że w środowej katastrofie myśliwca F-16 na terenie USA zginął generał Rafid Mohammed Hassan. Irakijczyk od czterech lat szkolił się z Amerykanami i miał być jednym z dwóch pierwszych gotowych do służby na zakupionych w USA myśliwcach. Jego śmierć znacząco opóźni cały program, który mógłby znacząco pomóc Irakijczykom w walce z dżihadystami.

Alert w Hiszpanii i Włoszech, COBRA w Londynie

Hiszpania i Włochy podnoszą alert antyterrorystyczny, premier Wielkiej Brytanii zwołał nadzwyczajne posiedzenie rządowego sztabu antykryzysowego. To efekt zamachów we Francji, Tunezji i Kuwejcie. Ataki potępił Biały Dom.

Ofensywa w Syrii, seria zamachów. Zapowiadali "krwawy święty miesiąc"

Świat islamu obchodzi swój święty miesiąc - ramadan. Tuż po jego rozpoczęciu Państwo Islamskie zaapelowało do zmasowanej ofensywy przeciw niewiernym. Wiele wskazuje na to, że dżihadyści właśnie starają się zrealizować swoją zapowiedź. W ciągu 48 godzin doszło do ataku na dwa kluczowe miasta w Syrii (w tym Kobane), zamachu na szyicki meczet w Kuwejcie, zamachu na hotele w Tunezji i zamachu we Francji.

Wojna o trybunał ws. boeinga. MSZ Rosji: pomysł bezproduktywny

Rosyjskie MSZ krytycznie wypowiedziało się w sprawie powołania międzynarodowego trybunału do osądzenia odpowiedzialnych za zestrzelenie w obwodzie donieckim malezyjskiego boeinga w lipcu 2014. Inicjatywę poparły dotąd Malezja, Ukraina, Holandia, Belgia i Australia. - Pomysł ten jest przedwczesny i beproduktywny - oświadczył wiceszef rosyjskiego MSZ Giennadij Gatiłow.

25 zabitych, 202 rannych. Krwawy zamach w Kuwejcie

25 zabitych, 202 rannych - to bilans zamachu na meczet w stolic Kuwejtu, jaki podaje MSW tego państwa. Do ataku na szyitów przyznało się Państwo Islamskie (IS) - organizacja sunnickich fundamentalistów.

Kremlowski haker czy niewinnie oskarżony? Proces Rosjanina w Bonn

Przed sądem w Bonn rozpoczął się proces Rosjanina podejrzewanego o włamywanie się na konta pocztowe i blogi znanych rosyjskich blogerów, przede wszystkim opozycyjnych. Skargę na internautę o pseudonimie Hell złożył Aleksiej Nawalny, który wielokrotnie padał ofiarą hakera. Mieszkający w Bonn Rosjanin Siergiej Maksimow, który zasiadł na ławie oskarżonych, twierdzi, że nie jest hakerem, a Hell to zupełnie inna osoba.

Europa kluczowa dla USA, Polska dla Europy. Raport Amerykanów

Bezpieczeństwo Europy jest kwestią globalnej wiarygodności gwarancji USA. Ale państwa nadbałtyckie, na czele z Polską, są w stanie przeciwstawić się Rosji, jeśli zacieśnią współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa. Takie wnioski przedstawił amerykański think-tank Center for European Policy Analysis (CEPA).

Atak w Tunezji. 37 ofiar, wśród nich turyści

Atak na plażowiczów w Susie, mieście położonym na wybrzeżu Tunezji. Zgodnie z najnowszymi informacjami ministerstwa zdrowia nie żyje co najmniej 37 osób. Wśród nich mają być cudzoziemcy. Polskie MSZ na podstawie dostępnych do tej pory informacji podaje, że wśród ofiar nie było Polaków. W TVN24 i TVN24 Biznes i Świat trwa program specjalny.

Rewelacje "Striełkowa": Kijów wprowadza Ukraińców w stan hipnozy

Były "minister obrony" samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, pułkownik rezerwy rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Igor Girkin vel "Striełkow" udzielił wywiadu internetowej gazecie Kołokoł Rosji (Dzwon Rosji). Ujawnił w nim, że "władze w Kijowie stosują hipnozę, by wmówić Ukraińcom, że Rosja jest wrogiem i że „Władimir Putin zostanie obalony w wyniku pałacowego przewrotu".

Hollande wprowadza najwyższy poziom alertu. Zatrzymania po brutalnym zamachu

Prezydent Francois Hollande podniósł do najwyższego poziomu alert bezpieczeństwa w rejonie zamachu na południowym wschodzie Francji. Podwyższony alert ma obowiązywać przez trzy dni. W piątek w zakładach gazowych w Saint-Quentin-Fallavier, około 30 kilometrów na południowy wschód od Lyonu doszło do zamachu terrorystycznego. W fabryce miał miejsce wybuch, znaleziono ciało z odciętą głową. Przy nim zabójcy zostawili islamistyczne sztandary. Jednego zamachowca zatrzymano.

W Chinach pokonali MERS, Korea Południowa wciąż walczy. Przybywa ofiar

Jedyna osoba w Chinach, u której rozpoznano MERS (Bliskowschodni Zespół Niewydolności Oddechowej), wyzdrowiała i została zwolniona ze szpitala. Tymczasem w Korei Południowej liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do piątku do 31, a zarażonych - do 181 - podało południowokoreańskie ministerstwo zdrowia.

Główny propagandzista Kremla z nagrodą za "radioaktywny popiół"

Program "Wiesti Niedieli" został uznany za najlepszą informacyjną audycję telewizyjną w Rosji w 2014 roku i otrzymał nagrodę TEFI, przyznawaną przez Akademię Rosyjskiej Telewizji. Nadawane w niedzielne wieczory "Wiesti" to sztandarowy propagandowy program, emitowany na antenie stacji Rossija-1. W ubiegłym roku prowadzący Dmitrij Kisielow zasłynął m.in. stwierdzeniem, że Rosja jest "jedynym państwem, zdolnym zmienić USA w radioaktywny popiół".

Polski pomnik ofiar komunizmu budzi protesty. Zbyt blisko parlamentu Kanady

W samym centrum stolicy Kanady ma powstać pomnik ofiar komunizmu. Polscy twórcy projektu znaleźli się jednak w centrum politycznego sporu, gdyż kontrowersję wzbudziła proponowana lokalizacja monumentu - tuż obok Sądu Najwyższego Kanady i w pobliżu pomnika ofiar obu wojen światowych oraz parlamentu. W czwartek kanadyjskie władze przyjęły poprawki do projektu, którego skala została umniejszona wskutek krytyki. Jednak ostatecznej zgody jeszcze nie ma.