Oszust, dziecko, lesbijka, Żyd, prostytutka i inni. O tym, który miał 24 osobowości walczące ze sobą

Mógł być każdym, kim chciał... z wyjątkiem samego siebie. Był człowiekiem z 24 osobowościami walczącymi, aby opanować jego ciało. W latach 70. znalazł się w więzieniu w Ohio oskarżony o porwanie i gwałty na trzech kobietach. W precedensowej sprawie został uniewinniony, a wyrok uzasadniono rozszczepieniem osobowości. Leonardo DiCaprio o to, by zagrać Billy'ego Milligana, walczył prawie 20 lat. Teraz się udało.

Marsz żałobny po śmierci Niemcowa zakończony. W Moskwie spokojnie

Około 45 tys. osób - według niezależnych źródeł - uczestniczyło w Moskwie w zorganizowanym przez antykremlowską opozycję marszu żałobnym poświęconym pamięci Borysa Niemcowa, zamordowanego w piątek wieczorem w stolicy Rosji. Władze i państwowe media mówią o 21 tysiącach "żałobników". W podobnej manifestacji trwającej równolegle w Petersburgu wzięło udział około 8 tys. osób.

Serbskie "zielone ludziki" i szybki kontratak "Omegi". Tak zaczęła się wojna na Bałkanach

W ostatnich dniach lutego dopracowano plan: rozbroić milicjantów, przejąć komendę i skład broni, zastraszyć miejscowych urzędników. 1 marca 1991 roku oddział paramilitarny wspomagany przez uzbrojonych, serbskich mieszkańców Pakraca we wschodniej Chorwacji ogłosił przejęcie kontroli nad regionem "w celu zapewnienia ochrony ludności serbskiej". Równocześnie w jego kierunku jechały jugosłowiańskie czołgi. Dowództwo oddziałów podległych Belgradowi nie wiedziało jednak, że Chorwaci wyślą lada moment swoje siły specjalne. Te dostały jeden rozkaz: odbić Pakrac.

Ebola zabiła ochroniarza, wiceprezydent objęty kwarantanną

Wiceprezydent dotkniętego epidemią eboli Sierra Leone, Samuel Sam-Sumana, dobrowolnie poddał się kwarantannie po tym, jak jeden z jego ochroniarzy zmarł po zarażeniu się tym wirusem. W Afryce Zachodniej na ebolę zmarło dotąd blisko 10 tys. osób.

Prezydent Wenezueli rzucił wyzwanie USA

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ogłosił, że zmniejszy obsadę ambasady USA w Caracas oraz wprowadzi obowiązek ubiegania się o wizy turystyczne przez amerykańskich obywateli. Kilku prominentnym politykom USA zakazał też wjazdu do swego kraju.

USA starają się o deportację bośniackich zbrodniarzy

Służby imigracyjne USA starają się o deportację co najmniej 150 Bośniaków, którzy zdaniem władz zataili swój udział w czystkach etnicznych i innych zbrodniach wojennych podczas konfliktu zbrojnego w byłej Jugosławii w latach 90. - pisze "New York Times".

Zabójca Niemcowa czekał na schodach? Jest nagranie z mostu

Lokalna telewizja w Moskwie, będąca własnością rosyjskiego rządu, pokazała fragment zapisu z miejskiego monitoringu - z miejsca, w którym w piątek został zabity Borys Niemcow. Nagranie może zaprzeczać dotychczas najczęściej przyjmowanej wersji wydarzeń.

"Nietypowy" komunikat w sprawie Niemcowa

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun żąda jak najszybszego wyjaśnienia zabójstwa Borysa Niemcowa, jednego z liderów demokratycznej opozycji w Rosji, oraz ukarania sprawców tej zbrodni.

Najpotężniejsza bomba USA była pomyłką. Wielki wybuch i rekordowe skażenie

Współcześnie zdetonowanie silnej bomby jądrowej w atmosferze na potrzeby testu trudno sobie wyobrazić. Na początku lat 50. była to jednak niemal codzienność. USA i ZSRR w szaleńczym tempie pracowały nad coraz potężniejszymi bombami, detonując nawet po kilkanaście rocznie. 61 lat temu Amerykanie przez przypadek wywołali swoją największą eksplozję i spowodowali najgorsze skażenie w historii USA.

"Nie mamy alergii na krew, każdy może zostać zabity". Hybrydowy terror Putina

- Zabójstwo Borysa Niemcowa to komunikat: nie mamy alergii na krew, każdy może zostać zabity - uważa Garri Kasparow, było szachowy mistrz, dziś przewodniczący Fundacji Praw Człowieka. Radio Wolna Europa, które przytacza jego słowa, wskazuje, że mamy do czynienia z "hybrydowym wielkim terrorem Putina", którym można porównać do wielkiego terroru z czasów stalinowskich.

Obama, Merkel i Tusk potępiają "haniebne zabójstwo Niemcowa"

Światowi liderzy są wstrząśnięci śmiercią czołowego polityka rosyjskiej opozycji, Borysa Niemcowa. Oświadczenia, w których potępiają to morderstwo, wydali m.in. prezydenci USA Barack Obama i Francji Francois Hollande oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel. Głos zabrał także szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Upadek Singapuru - największa klęska brytyjskiej armii

73 lata temu wojska japońskie zmusiły do kapitulacji najpotężniejszą brytyjską twierdzę w Azji - Singapur. Do niewoli trafiło 80 tys. żołnierzy, a wstrząśnięty Winston Churchill uznał to za "największą katastrofę w historii brytyjskiej wojskowości".

"Putin zabił mojego przyjaciela". Ambasadorowie i tłumy mieszkańców Moskwy na miejscu zabójstwa

Wiadomość o śmierci opozycjonisty Borysa Niemcowa poruszyła Rosjan, którzy przez cały dzień składają kwiaty i znicze w miejscu jego śmierci. Jednocześnie antykremlowska opozycja odwołała wyznaczony na niedzielę marsz protestacyjny w Moskwie przeciwko polityce Władimira Putina i wojnie na Ukrainie. Zorganizuje natomiast manifestację żałobną upamiętniającą swojego lidera. Zgodnie z planem odbędą się jednak marsze poza rosyjską stolicą.

Zazdrość, prowokacja, pieniądze? Policja mnoży motywy zabójstwa. Znalazła auto zabójców?

Samochód, z którego napastnicy kilkukrotnie strzelili do Borysa Niemcowa, najprawdopodobniej został znaleziony niedaleko Kremla - twierdzi kanał REN TV. Tymczasem śledczy wysnuli kilka motywów zbrodni. Wśród nich jest m.in. "ślad islamsko-ekstremistyczny" - Borys Niemcow ostro potępił bowiem zamach na redakcję "Charlie Hebdo" w Paryżu. Druga wersja zakłada, że do zbrodni doszło "z zemsty" poprzedniego partnera 24-letniej kobiety, która towarzyszyła Niemcowowi.