Nie chcieli jej zatrudnić, bo nosi chustę

Sąd Najwyższy USA orzekł na rzecz muzułmanki, która pozwała firmę odzieżową Abercrombie & Fitch. Popularna odzieżówka odmówiła jej zatrudnienia, bo kobieta na rozmowie kwalifikacyjnej pokazała się w chuście na głowie.

Jej ciało leżało miesiąc w walizce na dworcu

Jeden z pracowników dworca w Tokio przeżył szok, gdy otworzył leżącą od miesiąca w bagażowni bezpańską walizkę. Znalazł w niej rozkładające się zwłoki kobiety. Miała ona 70-90 lat, ocenili po pierwszych oględzinach lekarze.

Republikański "jastrząb" chce zostać prezydentem

Poznaliśmy kolejnego chętnego do amerykańskiej prezydentury. To republikański senator Lindsey Graham z Karoliny Południowej, który znany jest głównie z ostrej krytyki polityki zagranicznej Baracka Obamy, za co dostał zasłużone miano "jastrzębia".

Sikorski rozczarowany, że nie ma go na rosyjskiej "czarnej liście"

- Polska jest przez Rosję coraz bardziej traktowana jak na banicji - mówi Krzysztof Gawkowski (SLD), nawiązując do rosyjskiej "czarnej listy”, na której znaleźli się m.in. polscy politycy. Jan Dziedziczak (PiS) apeluje, by listą się nie przejmować i dalej pomagać rosyjskiej opozycji. Z kolei marszałek Sejmu Radosław Sikorski listą jest zawiedziony, bo - jak mówi - zabrakło na niej jego nazwiska.

Brytyjscy śledczy: Kreml spreparował zdjęcia satelitarne ws. katastrofy MH17

Grupa niezależnych brytyjskich ekspertów przedstawiła raport, w którym udowadnia, że Rosjanie użyli fałszywych zdjęć satelitarnych, by zasugerować, że to Ukraińcy zestrzelili samolot linii Malaysia Airlines 17 lipca ubiegłego roku nad Donbasem. W dokumencie eksperci skupieni wokół portalu Bellingcat analizują zdjęcia, jakie po katastrofie samolotu pokazało rosyjskie ministerstwo obrony.

Putin zawita do Mediolanu. "Okazja do dialogu"

Stosunki rosyjsko-włoskie są dobre i stabilne, nie ma powodu do pesymizmu - stwierdzili szefowie MSZ obu krajów Siergiej Ławrow i Paolo Gentiloni po spotkaniu w Moskwie. Mówili też o wizycie prezydenta Putina na wystawie Expo w Mediolanie 10 czerwca.

"Polacy, Amerykanie, Gruzini, Arabowie". Rebelianci "ujawniają, kto walczy z nimi w Donbasie"

"Wywiad" tzw. ministerstwa obrony samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej opublikował dane dotyczące "udziału zachodnich najemników, którzy walczą po stronie armii ukraińskiej w Donbasie". Wynika z nich, że w Donbasie rzekomo walczy "spora reprezentacja obcokrajowców, w tym Polacy, Amerykanie, Gruzini, a nawet Arabowie z Państwa Islamskiego". O najemnikach w swoich szeregach "ministerstwo obrony" milczy.

Saakaszwili został Ukraińcem. "Nieprzyzwoite" i "niezrozumiałe"

Prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili jako "zniewagę" dla Gruzji określił decyzję swego poprzednika Micheila Saakaszwilego, który w sobotę został gubernatorem obwodu odeskiego na Ukrainie i z rąk prezydenta Petra Poroszenki otrzymał ukraińskie obywatelstwo.

Niemcy nadal będą "zabiegać o dialog z Rosją"

Rząd Niemiec będzie nadal, pomimo wydania przez Rosję zakazu wjazdu dla 89 polityków UE, zabiegał o utrzymanie dialogu z władzami w Moskwie - zapowiedział rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert, zastrzegając, że zakaz nie służy odprężeniu.

"Najemnicy" Pentagonu. Wszędzie tam, gdzie US Army

W Afganistanie jest ich ponad 30 tys., trzy razy więcej niż amerykańskich żołnierzy. W Iraku ponad 6 tys., a działają też w 16 innych krajach, w których USA prowadzą misje wojskowe lub stabilizacyjne. Pentagon nie nazywa ich żołnierzami, podpisuje jednak z nimi kontrakty, ciężar bezpieczeństwa swoich misji kładąc na barki ludzi, o których właściwie się nie mówi. "W dniu upamiętniającym amerykańskie ofiary wojen nikt o nich nie wspomniał, a w Afganistanie ginie ich dwa razy więcej niż żołnierzy" - pisze magazyn "Foreign Policy".

Proces komunistycznego szefa MSW do powtórki

Węgierski sąd apelacyjny zarządził w poniedziałek powtórzenie procesu byłego komunistycznego szefa MSW Beli Biszku, skazanego w ubiegłym roku za zbrodnie wojenne popełnione po zdławieniu antysowieckiego powstania na Węgrzech w 1956 roku.

Rogozin: Rosja zawsze będzie wspierać Naddniestrze

- Rosja zawsze będzie stać u boku Naddniestrza, aby zapewnić społeczno-polityczną stabilność i bezpieczeństwo w regionie - oświadczył wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin podczas telemostu z tzw. rządem nieuznawanej przez świat Republiki Naddniestrza.

"Rebelianci ostrzeliwują pozycje ukraińskie w dzień i w nocy"

Sztab operacji antyterrorystycznej (ATO) w Donbasie informuje, że "w ostatnim czasie rebelianci nie przestają ostrzeliwać pozycji ukraińskich w rejonie konfliktu zarówno w dzień, jak i w nocy". W obwodzie donieckim zaatakowali posterunek drogowy, przy którym zgromadziło się wielu cywilów. Najbardziej zapalnymi punktami z strefie walk pozostają wioski Szyrokino pod Mariupolem i okolice Doniecka.

Rosja "głęboko rozczarowana" reakcją UE. Na "czarnej liście" 18 Polaków

Moskwa jest "głęboko rozczarowana" działaniami europejskich partnerów w odpowiedzi na rosyjską "czarną listę", na której znaleźli się europejscy urzędnicy, działacze i przedsiębiorcy - oświadczył w poniedziałek wiceszef MSZ Rosji Aleksiej Mieszkow. Objęci sankcjami nie mogą wjechać na teren Federacji Rosyjskiej. Na liście jest 89 nazwisk, z czego 18 osób to Polacy.

"Obecnie USA i Chiny znajdują się na kursie kolizyjnym"

Chiny i USA nie są w stanie zażegnać napięć powstałych w wyniku chińskich roszczeń dotyczących Morza Południowochińskiego. Oba kraje muszą zachować zimną krew i do rozwiązania problemu zaangażować pozostałe państwa regionu - pisze "Financial Times".

Rosja utworzy siły szybkiego reagowania

W Rosji na bazie sił powietrzno-desantowych powstaną wojska szybkiego reagowania - zapowiedział gen. Władimir Szamanow. - Uwzględniając zasady zastosowania i zadania określone przez Sztab Generalny Rosja planuje utworzenie sił, które będą mogły działać zarówno jako samodzielna formacja, jak i w składzie formacji funkcjonujących w innych kierunkach - stwierdził dowódca wojsk powietrzno-desantowych.