Trzech Izraelczyków pobiło młodego Palestyńczyka

Trzech młodych Izraelczyków zaatakowało w poniedziałek w Jerozolimie młodego Palestyńczyka - poinformowała izraelska policja. Chłopak, którego tożsamości nie ujawniono, jest w dobrym stanie i obecnie znajduje się w szpitalu.

Der Spiegel: Tusk jak Merkel. "Proeuropejski, nastawiony na zgodę"

Jest "proeuropejski, pragmatyczny, nastawiony na zgodę, ma dobre wyczucie w poszukiwaniu możliwych większości i politycznej wykonalności (przedsięwzięć)" - ocenia Jan Puhl na łamach magazynu "Der Spiegel". - Życie nauczyło go sceptycyzmu wobec wielkich ideologii i właśnie to sprawia, że jest dobrym moderatorem - chwali byłego premiera Polski.

Porozumienie czy przedłużenie rozmów? W Wiedniu ważą się losy irańskiego atomu

Poniedziałek to ostatni dzień końcowej rundy negocjacji między Iranem a grupą 5+1 (stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemcy) na temat irańskiego programu nuklearnego. Iran i mocarstwa próbują osiągnąć trwałe porozumienie przed wyznaczonym na wieczór terminem zakończenia negocjacji. Obie strony wolałyby takie rozwiązanie niż kolejne przedłużenie rozmów, które mogłoby być politycznie ryzykowne.

Uwięziona za próbę obejrzenia meczu Iranka wyszła za kaucją

Iranka Ghoncheh Ghavami, mająca także brytyjskie obywatelstwo, która została uwięziona za próbę wejścia na mecz LŚ siatkarzy w Teheranie, została zwolniona z aresztu za kaucją. Poinformował o tym w Londynie jej brat, nie podając jednak wysokości wpłaty.

Brytyjska policja: udaremniono 4-5 zamachów

Już "cztery lub pięć" zamachów terrorystycznych udaremniono w tym roku, podczas gdy w poprzednich latach był to średnio jeden udaremniony atak rocznie - powiedział w niedzielę w wywiadzie dla BBC szef londyńskiej policji Bernard Hogan-Howe.

Walka o życie syna chorego na raka. "Gra wideo może nauczyć czegoś o śmierci?"

"Ten smok, rak" to gra wideo tworzona przez rodziców chorego na raka mózgu Joela - przedstawia historię przegranej walki o życie ich syna. Są w niej wstrząsające sceny, do których przywykliśmy w książkach czy filmach, ale w świecie gier, gdzie zabawa jest najważniejsza, wzbudzają kontrowersje. - Chcemy udowodnić, że gra też może nas nauczyć czegoś o śmierci - bronią się autorzy.

"Pozbawić wszelkich szans". Izrael gotowy na wszystko, Saudowie pomogą

Izrael, jedyne atomowe mocarstwo regionu, a jednocześnie kraj, którego wymazania z mapy świata często domagają się irańscy politycy, jest, co nie dziwi, zagorzałym przeciwnikiem porozumienia Iranu z mocarstwami ws. programu atomowego. W swoim sprzeciwie Tel Awiw ma niecodziennego sojusznika - radykalnie muzułmańską Arabię Saudyjską.

Papież idzie na wojnę z watykańską biurokracją?

Powstanie dwóch wielkich kongregacji, które wchłoną wszystkie papieskie rady przewiduje projekt reformy Kurii Rzymskiej - informują watykaniści we włoskich mediach. W poniedziałek papież Franciszek ma dyskutować o tym z szefami watykańskich urzędów.

Bitwa o uran, ciężką wodę i miliardy dolarów. Jak nie podpalić Bliskiego Wschodu?

Rozmowy trwają od 2013 roku i według wstępnych założeń powinny zakończyć się porozumieniem już w lipcu tego roku. Trwają jednak do dziś, a kolejny termin ich finalizacji, wyznaczony na 24 listopada, może znów okazać się jedynie kolejną datą w historii negocjacji, które będą trwały dalej. Może też być gorzej i 24 listopada będzie datą, która przejdzie do historii jako dzień, gdy rozmowy między mocarstwami a Iranem o programie atomowym tego ostatniego państwa zakończyły się fiaskiem. O co spierają się obie strony?

Wrak boeinga załadowany do pociągu. Ruszył w drogę

Separatyści i eksperci OBWE zakończyli prace na miejscu rozbicia malezyjskiego boeinga na wschodzie Ukrainy. Szczątki zestrzelonej maszyny załadowano na pociąg, który wyruszył już w drogę w kierunku terenów kontrolowanych przez władze.

Od szacha do ajatollahów. Historia irańskiego atomu

Zbliżający się termin 24 listopada wyznaczony jako ostateczna data osiągnięcia porozumienia mocarstw z Teheranem, to okazja do przypomnienia historii irańskiego programu nuklearnego, którego początki wcale nie są związane z muzułmańskimi radykałami i spadkiem po islamskiej rewolucji 1979 roku, ale sięgają przełomu lat 50. i 60. XX wieku i amerykańskiego programu "Atom dla Pokoju".

Rosja dzieli Berlin? Miękki Steinmeier i twarda Merkel

Pomiędzy kanclerz Niemiec Angelą Merkel a szefem MSZ Frankiem-Walterem Steinmeierem pojawiły się różnice zdań w podejściu do Rosji i prezydenta Władimira Putina - pisze tygodnik "Der Spiegel". Steinmeier zaprzecza tym twierdzeniom.

Brytyjscy komandosi "polują" na dżihadystów? "Przed nami się nie ukryją"

Brytyjska gazeta twierdzi, że komandosi z elitarnej jednostki SAS od kilku tygodniu "polują" na dżihadystów w Iraku. Żołnierze sił specjalnych mają działać na pustynnym zachodzie kraju i atakować z zaskoczenia. - Naszym celem jest zasiać w nich strach. Nie wiedzą gdzie znów zaatakujemy i nie mają jak nas powstrzymać - twierdzi anonimowy rozmówca "The Mail on Sunday".

Czekają nas wojny robotów. Nimi Pentagon chce wygrać z Chinami i Rosją

Amerykańskie wojsko powoli traci przewagę nad Chinami i Rosją wynikającą z posiadania dużych ilości nowoczesnej broni precyzyjnej i zaawansowanych systemów elektronicznych. Pentagon ma już wizję tego, jak dokonać kolejnej rewolucji technologicznej i znów zapewnić sobie dominację. Podobne plany już dwa razy zrealizowano. Amerykanie szykują światu wojny robotów.

Kolejny więzień opuścił Guantanamo. Trzynasty w tym roku

Trzynasty więzień w tym roku, Saudyjczyk, został uwolniony w sobotę z amerykańskiej bazy Guantanamo i przetransportowany do Arabii Saudyjskiej - poinformowali przedstawiciele Pentagonu i Departamentu Stanu. W Guantanamo pozostaje jeszcze 142 więźniów.