Policja wypłaciła nagrodę za schwytanie zamachowców. Samej sobie

Tajlandzka policja, nie mogąc znaleźć sprawców zamachu bombowego w Bangkoku, ustanowiła nagrodę w wysokości 84 tys. dolarów za pomoc w ich schwytaniu. W poniedziałek nagrodę ostatecznie przyznała samej sobie, co wywołało gwałtowną reakcję Tajlandczyków, krytykujących nieudolność działań policji.

Kurtyny wodne przy Muzeum Auschwitz. Goście z Izraela oburzeni: déjà vu selekcji i eksterminacji

Muzeum Auschwitz-Birkenau postanowiło ulżyć gościom w upałach i zamontowało przy wejściu kurtyny wodne, spryskujące przechodzących chłodną mgiełką. Nie wszystkim się ten pomysł spodobał. - Byłem zszokowany. To było jak cios w żołądek - opowiada w rozmowie z portalem ynetnews.com Meyer Bolka, turysta z Izraela, któremu kurtyny wodne skojarzyły się z niemieckimi komorami gazowymi. Muzeum tłumaczy, że w związku z wysokimi temperaturami "coś trzeba było zrobić".

Izraelskie wojsko starło się z Palestyńczykami

Izraelska armia przeprowadziła w poniedziałek wieczorem operację na Zachodnim Brzegu, której celem było zatrzymanie islamistycznych bojowników. W trakcie misji doszło jednak do starć, w których rany odniosło pięciu Palestyńczyków i jeden izraelski żołnierz.

Agent zginął, bo wykradł dziennik Billa Clintona?

Brytyjski dziennik "The Sun on Sunday" rzuca nowe światło na sprawę śmierci pracownika brytyjskich służb wywiadowczych Garetha Williamsa, którego nagie zwłoki znaleziono w sierpniu 2010 roku w sportowej torbie. Agent miał znaleźć się w posiadaniu prywatnych materiałów, które mogłyby zaszkodzić prezydentowi USA.

Prezydent Wenezueli: rząd Kolumbii planuje mnie zamordować

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oskarżył w poniedziałek kolumbijski rząd o zaaprobowanie planu, który ma doprowadzić do jego zabójstwa. Oba państwa toczą ze sobą spór, który doprowadził do zamknięcia wspólnej granicy i wezwania ambasadorów na konsultacje.

Zdrada Ukrainy czy krok w stronę pokoju? Poprawki do konstytucji rozpaliły Kijów

Po dzisiejszym głosowaniu w Radzie Najwyższej Ukraina jest już o krok od zmiany ustawy zasadniczej. Prezydent Poroszenko i zwolennicy poprawek przekonują, że decentralizacja nie zaszkodzi jedności państwa. Przeciwnicy mówią, że forsowane zmiany doprowadzą do utraty Donbasu. A wszystko dzieje się pod dużą presją państw zachodnich. Co zakłada projekt Poroszenki i dlaczego wywołuje tak wielkie emocje? Analiza Grzegorza Kuczyńskiego.