PiS: nie boimy się pokazywać błędów

Konferencja ws. przecieku o akcji CBA potwierdza "przypuszczenia o uwikłaniu prokuratury w układ partyjno-polityczny" - uważa Bronisław Komorowski z PO. Ależ to "fragment dobrej, policyjnej i prokuratorskiej roboty" - przekonuje doradca premiera Andrzej Zybertowicz.

Czy Krauze mógł korumpować Kaczmarka?

Według tygodnika "Newsweeek", Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza, czy Janusz Kaczmarek mógł być korumpowany przez jednego z najbogatszych biznesmenów w Polsce Ryszarda Krauze, bo zamierza udowodnić, że były szef MSW za pieniądze Krauzego wybudował sobie dom.

CBA samo zebrało wszystkie dowody

Wszystkie dowody przedstawione na piątkowej konferencji prokuratury ws. przecieku o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa zebrało Centralne Biuro Antykorupcyjne - dowiedział się portal tvn24.pl.

Krauze nie wraca do Polski

Biznesmen Ryszard Krauze, któremu prokuratura stawia zarzuty, przez najbliższe dwa tygodnie nie wróci do Polski. Będzie pływał na jachcie po Morzu Śródziemnym i przyglądał się rozwojowi sytuacji w kraju - ustalił "Dziennik".

Po "raju" urządzili piekło

Radziejów, dzielnica Rybnika, jest terroryzowany przez bandytów. Przestępcy zostali właśnie aresztowani, ale tylko na 3 miesiące. Mieszkańcy boją się o to, co będzie, gdy wrócą.

Dziedziczak: zarzuty LPR wobec premiera to "rojenia"

"Rojeniami" nazwał rzecznik rządu Jan Dziedziczak zarzuty LPR dotyczące rzekomego majątku premiera. Wiceszef LPR Wojciech Wierzejski twierdzi, że majątek premiera "opiewa na znacznie więcej niż 1 mld zł".

Prokuratorzy zbadają 'biały szkwał'

Prokuratury Rejonowe w Piszu, Węgorzewie i Giżycku badają, czy w trakcie akcji ratunkowej po sztormie na Mazurach nie doszło do nieprawidłowości. Chodzi zarówno o zachowanie sterników jachtów, jak i przebieg akcji ratunkowej.

Afganistan może zrehabilitować oficerów WSI

Dobra służba w Afganistanie może według ministra obrony wpłynąć na ocenę dawnych oficerów WSI - i pozostawienie ich w obecnej Agencji Wywiadu lub w kontrwywiadzie. Minister odniósł się do słów dwóch członków sejmowej speckomisji po powrocie z Afganistanu.

BOR-owcy skazani za chuligaństwo

Dwaj funkcjonariusze BOR skazani w trybie przyspieszonym przez sąd w Szczecinie za awanturę w jednym z miejscowych lokali. BOR-owcy ochraniali w czwartek goszczącego w Szczecinie prezydenta.

Tusk: chcemy wyborów, by wróciła prawda

Prawda, rozwaga i solidarność - to według lidera PO Donalda Tuska wartości, jakie pozostały po Sierpniu'80. Platforma zorganizowała własne obchody rocznicę tamtych wydarzeń w Gdańsku.

PiS poprze "haniebny" wniosek SLD

- Zawłaszczanie państwa, wywołanie kryzysu politycznego, narażanie Polski na kompromitację - m.in takie zarzuty pod adresem rządu PiS sformułował w uzasadnieniu wniosku o samorozwiązanie Sejmu Sojusz. Ale PiS i tak ten "haniebny" wniosek poprze.

LPR: regulamin Sejmu do Trybunału

Liga Polskich Rodzin złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie za niezgodny z konstytucją jednego z punktów regulaminu Sejmu. Chodzi o zapis dotyczący wyboru marszałka Sejmu.

Komisja bez świadków

Żaden świadek nie przeszedł na posiedzenie sejmowej speckomisji. Posłowie mieli spotkać się z Konradem Konratowskim (zatrzymany wczoraj przez ABW) oraz Jarosławem Marcem (były szef CBŚ).

Prezydent: przykro mi, bo sam wylansowałem Kaczmarka

- Sprawa zatrzymania Janusza Kaczmarka jest dla mnie szczególnie przykra, bo to ja go wylansowałem - zapewnił Lech Kaczyński w Polskim Radiu. Prezydent powtórzył, że zatrzymanie byłego szefa MSWiA i byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego ma solidne podstawy prawne.

"Szef szefów” na celowniku prokuratury

Według piątkowych gazet, to właśnie biznesmen Ryszard Krauze może być kluczową osobą w śledztwie ws. przecieku w akcji CBA. - Krauze jest „szefem szefów” – pisze „Rzeczpospolita”, powołując się na źródło zbliżone do śledczych.

Większość Polaków przeciw zatrzymaniom

Zatrzymanie Kaczmarka i Kornatowskiego to nadużywanie władzy przez PiS, by zablokować niewygodnych świadków - tak, według sondażu "Gazety Wyborczej" uważa 57 proc. Polaków.

Zamach stanu czy oczyszczenie?

Oczyszczenie, pełzający zamach stanu, nieusprawiedliwiony kontratak - komentarze prasowe po czwartkowych zatrzymaniach nie są jednomyślne.

Rocznica Porozumień Sierpniowych

Mija 27 lat od momentu podpisania Porozumień Sierpniowych. Z tez okazji w Gdańsku metropolita abp Tadeusz Gocłowski odprawi uroczystą mszę świętą upamiętniającą ofiary tamtych dni.