Jeden Świat - Jedno Przyrzeczenie. Pod takim hasłem odbędą się obchody 100-lecia światowego skautingu. Dziś harcerze ze wszystkich krajów odnowią swoje przyrzeczenia.

Nie wszystkim podoba się zaproszenie dwójki młodych posłów do nowej edycji "Tańca z gwiazdami". Podzielone są też zdania na ten temat w Sejmie - pisze "Dziennik".

Jarosław Kaczyński idzie na dwutygodniowy urlop. Przez ten czas premiera będzie zastępować Przemysław Gosiewski. To kolejny dowód na to, że Gosiewski cieszy się dużym zaufaniem braci Kaczyńskich - pisze "Dziennik".

- Premier zaproponował mi tekę ministra rolnictwa dwa dni temu. Nie wahałem się - zdradza w magazynie "24 godziny" w TVN24 Wojciech Mojzesowicz. Nowy minister rolnictwa nie miałby nic przeciwko temu, żeby miejsce Samoobrony zajął PSL.

W przedstawieniu "Triumf Woli" o rzezi stolicy podczas Powstania Warszawskiego opowie znany reżyser teatralny Jan Klata. Premiera 1 sierpnia o północy.

Dziewięć powstańczych wierszy znalazło się na najnowszej płycie Agi Zaryan "Umiera piękno". To w większości liryczne utwory, które mają odczarować podręcznikowy obraz Powstania, pokazać je od strony ludzkiej.

Zanieczyszczone strzykawki, które mogły przyczynić się nawet do śmierci pacjenta trafiły do co najmniej 150 odbiorców w Polsce - donosi "Dziennik". Jak dotąd nie wiadomo czy ktoś ucierpiał. Według prokuratury problem dotyczy tylko jednego szpitala.

!4-latek bawiący się się z kolegami o mały włos nie stracił życia, gdy zaczął wrzucać do ogniska pociski. Niewiele brakowało, by doszło do tragedii

Pociąg pospieszny wcale nie oznacza "szybki". Ci którzy podróżują na trasie, na przykład z Przemyśla do Świnoujścia wiedzą, że trasę 800 km można pokonać w 17 godzin. To i tak dobry wynik...

Podłogę budynku sądu w Pruszczu Gdańskim wypełnia rakotwórczy ksylamit. Ministerstwu Sprawiedliwości grożą z tego powodu pozwy ze strony sędziów, którzy mogą domagać się odszkodowań za pracę w szkodliwych warunkach.

- Ten program jest bardzo kontrowersyjny z etycznego punktu widzenia, ale liczba potencjalnych dawców, po jego wyświetleniu radykalnie wzrosła - Janusz Kochanowski zastanawia się nad emisją "Wielkiego Dawcy" w Polsce i pisze w tej sprawie do ministra zdrowia.

Stowarzyszenia Prokuratorów RP nie przekroczyło uprawnień publikując w "Gazecie Wyborczej" apel o nieupolitycznienie prokuratury - uznała Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie i odmówiła wszczęcia śledztwa.

Organizator pielgrzymki, podczas której zginęło 26 osób chce pozwać do sądu francuskie władze za niedostateczne oznakowanie drogi. Dziś przebywający we Francji polscy prokuratorzy badali miejsce katastrofy.

Były zarzuty o nepotyzm jest odpowiedź i kontratak. Wicepremier Przemysław Gosiewski nazywa oskarżenia z ust Andrzeja Leppera złośliwymi i wypomina mu awansowanie "ze względu na związki towarzyskie".

Posłowie Samoobrony złożyli w warszawskiej prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera. - To nieudolna próba odwrócenia uwagi od problemów w tej partii - kontratakuje rzecznik rządu.