Bezdomni spalili swój dom

Opuszczony dom jednorodzinny, zajmowany przez bezdomnych, spłonął w środę wieczorem w Gdańsku Oliwie. Dwóch mężczyzn zostało odwiezionych do szpitala. Informacje otrzymaliśmy od Państwa na platformę Kontakt TVN24.

Ponad tona kokainy poszła z dymem

Ponad tonę kokainy o rekordowej czarnorynkowej wartości 500 milionów złotych spaliły w utajnionym miejscu służby specjalne - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Śledztwa się ślimaczą, jest kontrola

Aż 901 postępowań prokuratorskich w Polsce toczy się już dłużej niż dwa lata. To o 117 więcej niż przed rokiem - wynika z raportu Ministerstwa Sprawiedliwości, do którego dotarła "Rzeczpospolita". Resort już zlecił kontrolę.

Platformie spada, ale i tak wzięłaby władzę

Wystarczyły trzy tygodnie, by PO straciła w sondażach aż 4 punkty procentowe i zatrzymała się na poziomie 45 proc. Jej największy konkurent polityczny, czyli PiS zyskał natomiast 2 punkty procentowe i ma 28 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu "Gazety Wyborczej". Tymczasem w badaniu "Rzeczpospolitej" partia Donalda Tuska wcale nie traci.

Walczyli w Iraku, napisali książkę o wojnie

Opisy akcji bojowych, w czasie których dochodzi do wymiany ognia, trudy nocnego patrolu czy śmierć kolegi - taką wojenną rzeczywistość można odnaleźć w książce-pamiętniku autorstwa polskich żołnierzy, którzy wrócili z Iraku. Publikacja ma pomóc wszystkim tym, którzy na zagraniczne misje dopiero wyruszą.

Funkcjonariusz przed sąd za sprawę Blidy

W czwartek przed południem rusza proces funkcjonariusza ABW Grzegorza S., oskarżonego o niedopełnienie obowiązków służbowych w czasie zatrzymywania byłej posłanki SLD Barbary Blidy. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Dziura na dziurze, lepiej nie będzie

Dziura na dziurze - tak wyglądają nawierzchnie dróg krajowych. I lepiej - przynajmniej na razie - nie będzie. Maleją wydatki na remonty i spada liczba kilometrów naprawianych dróg - w tym roku będzie to zaledwie 350 km. Kierowcom pozostają więc marzenia o autostradach, które rząd obiecuje zbudować na Euro 2012.

PiS tęskni za POPiS-em. "Kiedyś do tego wrócimy"

- Zgadzam się z Markiem Migalskim i też żałuję, że cztery lata temu nie doszło do koalicji PO z PiS-em - mówi poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości. Migalski napisał w środę na swoim blogu, że gdyby w 2005 roku PO i PiS potrafiły się porozumieć, Polska byłaby dzisiaj w innym miejscu. Andrzej Halicki w programie "24 godziny" tego entuzjazmu nie podzielał.

"Był w celi sam, to mógł być błąd"

To, że sprawca wypadku był w celi sam prawdopodobnie było błędem - powiedziała w TVN24 rzeczniczka Służby Więziennej Luiza Sałapa. Specjalny zespół powołany przez ministra sprawiedliwości ma zbadać, czy w więzieniu, gdzie trafił mężczyzna doszło do nadużyć i niedopełnienia obowiązków. - Wstępne wyniki będą znane w czwartek po południu - dodała.

"Pro Publico Bono" za 20 lat wolnej Polski

Fundacja Ośrodka "Karta", Fundacja Pomocy Wzajemnej "Barka" i twórca pierwszej reformy samorządowej prof. Jerzy Regulski zostali laureatami Nagrody Dwudziestolecia Odrodzenia Niepodległej Polski - Pro Publico Bono, którą przyznano w Krakowie.

Anarchiści pobili się z policją

Kilka osób zatrzymanych, kilkanaście poszkodowanych - to bilans starć do jakich doszło w Święto Niepodległości w Warszawie. Z policjantami pobiła się grupa kilkudziesięciu anarchistów. Świadkowie twierdzą, że widzieli gaz. - Funkcjonariusze go nie użyli - zaznacza w rozmowie z tvn24.pl rzecznik stołecznej policji Marcin Szyndler.

Prezydent awansował i odznaczył

- Choć chciałbym świata, w którym panuje pokój i misje nie są potrzebne, to nie wierzę, by taki świat stał się udziałem mojego pokolenia - mówił Lech Kaczyński wręczając odznaczenia i nominacje generalskie. Prezydent wskazywał także na konieczność prowadzenia misji wojskowych - także tych "niepopularnych", do których zaliczył misję w Afganistanie.

Patriotyczne tramwaje, wspólne śpiewanie i pieczenie rogali...

Wojskowe parady, wspólne msze oraz uroczyste odprawy wart to tylko niektóre z elementów obchodzonego w Polsce Święta Niepodległości. W Poznaniu popołudniu rozpoczęła się zabawa - imieniny ulicy św. Marcin, a we Wrocławiu, każdy mógł otrzymać darmową wejściówkę do muzeum.

Warszawa: Bombowe zamieszanie

Stołeczni policjanci znaleźli na ulicach miasta cztery paczki, w których mogły znajdować się ładunki wybuchowe. Okazało się jednak, że były to atrapy. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Staruszka zagryziona przez psy sąsiada

73-letnia kobieta została najprawdopodobniej zagryziona przez psy. Zwłoki mieszkanki Budziszowic w województwie łódzkim na polu nieopodal domu znalazł jej mąż.

Świąteczne starcie z anarchistami

Na ulicy Senatorskiej w Warszawie doszło do bijatyki między grupą anarchistów a policjantami. Funkcjonariusze użyli armatki wodnej. W zamieszkach uczestniczyło ok. 120 osób.

Prezydent: Nie będzie tak, że w klasie nie może zawisnąć krzyż

- 11 listopada to symbol odzyskania niepodległości. Niech będzie jednak także symbolem nowej Polski, która powinna zająć należne jej, wynikające z tysiącletniej historii, miejsce w Europie - powiedział prezydent na głównej uroczystości rocznicowej na Placu Piłsudskiego. Prezydent zaznaczył, że tej "nowej Polsce" potrzeba "nowego patriotyzmu".

Pracownik budowlany aresztowany za aborcje

38-letni pracownik budowlany z Elbląga trafił do aresztu pod zarzutem pomocy w dokonywaniu aborcji. Wpadł, bo reklamował swoje usługi w prasie. Ciężarnym kobietom sprzedawał tabletki wczesnoporonne.

Sprawca wypadku popełnił samobójstwo w areszcie

36-latek, który w kilka dni temu spowodował wypadek pod wpływem alkoholu, powiesił się w areszcie. Wcześniej był już karany za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Pierwszy poinformował nas o tym internauta poprzez platformę Kontakt TVN24. Sprawę zbada prokuratura i służba więzienna. Już wiadomo, że przebywał w celi, która nie była monitorowana przez kamery.

Obrona na trójkę. Z małym plusem

Za wojsko trzy z małym plusem – podsumował dwa lata rządu Donalda Tuska gen. Stanisław Koziej. Według niego decyzja o profesjonalizacji armii była przełomowa, gorzej jedna z wprowadzaniem jej w życie. A zdaniem Romualda Szeremietiewa MON pomyliły się priorytety.

Prezydent: UE może stać się molochem

Unia Europejska przy "pewnej interpretacji" Traktatu Lizbońskiego może stać się "swoistym molochem", który zastępuje państwa narodowe - uważa Lech Kaczyński. A zdaniem irlandzkiej prasy apele Polski o otwartą procedurę obsady nowych stanowisk unijnych to ruch przeciw "koronacji" prezydenta i za większą demokratyzacją UE.

Po 91 latach niepodległości "mamy kryzys patriotyzmu"

Mamy "pewien kryzys patriotyzmu", od niedawna znów triumfuje polityka "zapomnienia o historii", do tego nie wszystkim w Europie podoba się silna Polska - diagnozy Lecha Kaczyńskiego na 91 rocznicę odzyskania niepodległości nie są optymistyczne. 11. listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę, a Niemcy podpisały zawieszenie broni.

Wojskowe decyzje słuszne. Ale wykonanie...

Zapowiedzi rządu Donalda Tuska w sprawie wojska były szumne. W listopadzie 2008 roku Polska miała zakończyć misję w Iraku i wycofać swoje wojska, miała także sprofesjonalizować swoją armię i lepiej wyposażyć ją technicznie. Decyzje słuszne, gorzej... z wykonaniem. W tvn24.pl podsumowujemy dwa lata rządów Donald Tuska.

"Dyrdymały" Lecha Wałęsy

Lech Wałęsa zainaugurował upadek "domina Berlińskiego". W 20. rocznicę upadku Muru Berlińskiego, poruszył jednak nie tylko pierwszy klocek. Większe wrażenie zrobił na swoim... tłumaczu. Podczas wystąpienia zaskoczył go słowem "dyrdymały". Jak przetłumaczyć na inny język coś, co znaczenie ma tylko w jednym kraju?

Trzy wypadki w okolicy - wszystkie śmiertelne

Do trzech śmiertelnych wypadków doszło we wtorek na drogach powiatu starachowickiego (woj. świętokrzyskie). Policja apeluje do kierowców, by mieli się na baczności, bo pogoda w regionie nie sprzyja podróżom.

Nelli Rokita: Polacy wstydzą się Tuska, ale lepszego nie mają

- Donald Tusk nie wyrósł z dzieciństwa, on w dalszym ciągu jest jak takie dziecko we mgle. Raz są pedofile, raz in vitro, a teraz jest polityka hazardowa. Trochę jest zagubiony w tym, co robi - ocenia premiera w programie "24 Godziny" Nelli Rokita. Jaką wystawi mu ocenę na półmetku rządów? - Trójkę. To taka europejska ocena, a on lubi brylować zagranicą - podsumowuje posłanka PiS.

Akt oskarżenia ws. zabójstwa Papały to "konwulsje trupa"

- Dzisiejszy akt oskarżenia to są konwulsje trupa, jakim jest sprawa zabójstwa generała Marka Papały – ocenił w programie „24 godziny” Sylwester Latkowski. Autor filmu o zabójstwie generała nie miał wątpliwości, że sprawa ta nie będzie do końca wyjaśniona. Wtórował mu Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta i b. poseł SLD: – Nic z tego nie będzie – stwierdził.

"Jarosław Kaczyński geniuszem nie jest"

- Jarosław Kaczyński nie jest geniuszem, bo na polskiej scenie politycznej jest miejsce tylko dla jednego geniusza. A jest nim "dotknięty przez Boga" Donald Tusk - mówił w "Kropce nad i" nie całkiem serio Joachim Brudziński. Poseł PiS krytykował obecnego premiera za zamiatanie ustawą hazardową "afery" z udziałem jego najbliższych współpracowników. - Gładko potrafi to przykryć - oceniał.

"Pomysł Sikorskiego jak za Stalina"

- Typowo stalinowski pomysł. Tylko wtedy burzono dwory i pałace - w ostrych słowach propozycję szefa MSZ, który uważa, że Pałac Kultury należy zburzyć ocenia Janusz Sujecki, warsawianista. - Gdzie umieścimy kilka teatrów, kin, pałac młodzieży z basenem - pyta z kolei Jan Rutkiewicz dyrektor Biura Planowania Rozwoju Warszawy. - To niemożliwe - dodają urzędnicy.