Balicki: rząd nie ma pieniędzy na szczepionkę

- Rząd nie przygotował rezerwy budżetowej na zakup szczepionki pandemicznej i dlatego przeciąga sprawę, ale potem będzie za późno - ostrzegł w programie "24 godziny" były minister zdrowia Marek Balicki. Temu stanowczo sprzeciwiła się posłanka PO Joanna Mucha twierdząc, że nie chodzi o finanse, ale o bezpieczeństwo. - Przemysł farmaceutyczny przesadził z wciskaniem tych preparatów bez gwarancji - dodała.

Giertych: skandaliczna decyzja prokuratury

- Jeśli premier pozwoli, aby w prywatnych sprawach jego urzędnika, wiceszefa ABW, były stenogramy wykorzystywane na użytek procesu, to i jego rozmów z Grzesiem czy Mirem będą niedługo używane - prognozuje Roman Giertych. Adwokat Wojciecha Sumlińskiego składa zażalenie na decyzję prokuratury w sprawie przekazania nagrań jego rozmów z klientem.

Rząd Tuska na trójkę

Szkolne oceny wystawiali respondenci rządowi PO-PSL w sondażu TNS OBOP. 37 proc. badanych dało gabinetowi Tuska trójkę, 29 proc. czwórkę, a aż co dziesiąty respondent ocenił rząd na jedynkę.

"Nie wierzę minister Kopacz"

- Nie miałem wyjścia, postawiłem sprawę na ostrzu noża - tak o powodach swojej decyzji o doniesieniu na minister zdrowia za "zaniechania ws. szczepionki przeciwko grypie A/H1N1" mówił w programie "Fakty po faktach" rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski. - Od 2 lutego wysyłam pisma w tej sprawie, odpowiedzi są coraz mniej konkretne - tłumaczył.

Kolejne przypadki A/H1N1. Będą kontrole w szkołach

W Polsce przybywa osób zakażonych wirusem A/H1N1. Badania laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa u kolejnych trzech osób. Dwie z nich są hospitalizowane - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. Łącznie w Polsce (według PZH) na nową grypę chorują już 243 osoby.

Z toyoty yaris zostały strzępy

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ciężko ranne w wyniku zderzenia trzech samochodów, do którego doszło koło Nowego Ciechocinka (woj. kujawsko-pomorskie). Po kilku godzinach ten odcinek drogi krajowej nr 1 Toruń - Włocławek został odblokowany.

Nastoleni nożownik aresztowany

Prokuratura zdecydowala o aresztowaniu 17-latka, podejrzanego o zabójstwo swojego młodszego kolegi. Zasztyletowany 16-latek nie chciał przyjąć używki, którą mieli znajomi - wynika ze wstępnych ustaleń śledztwa. Dwóch wcześniej zatrzymanych nastolatków zostało zwolnionych do domu.

Wassermann zrezygnował z komisji

O tym, że Zbigniew Wassermann (PiS) zrezygnuje z członkostwa w komisji śledczej ds. Krzysztofa Olewnika - wiadomo było już od kilku dni. - Przyszedł taki czas, że jestem zmuszony złożyć rezygnację, bo klub desygnował mnie do pracy w hazardowej komisji śledczej. Nie da się pogodzić pracy w obu tych komisjach - tłumaczył poseł PiS. Na razie nie wiadomo kto go zastąpi.

Myśliwi zastrzelili dzika, który ranił dwie osoby

Dzik, który w godzinach przedpołudniowych grasował po krakowskich osiedlach i ciężko ranił dwóch mężczyzn, został zastrzelony przez myśliwych biorących udział w obławie. Ranni, z obrażeniami nóg i głowy, trafili do szpitala.

Są wyniki sekcji zwłok aresztanta

Prokuratura zna już wyniki sekcji zwłok Radosława K., podejrzanego o spowodowanie katastrofy drogowej w Siennicy Nadolnej (Lubelskie). Jak potwierdziły badania, przyczyną jego śmierci było powieszenie. Zwłoki mężczyzny znaleziono w celi aresztu w Krasnymstawie. Prokurator prowadzący dochodzenie zlecił jeszcze przeprowadzenie badań toksykologicznych krwi.

Pijany tańczył na dachach aut

Najpierw wybiegł z dyskoteki i zatańczył na dachu volkswagena, chwilę później powtórzył swój wyczyn na innym aucie. 22-latka nawet nie było jak spytać, dlaczego dyskotekowy parkiet mu nie wystarcza - był zbyt pijany. Gdy wytrzeźwieje stanie przed sądem, grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

PiS: Piątek 13-tego, POśmiejmy się z rządu

Kilka kreskówek z karykaturami czołowych polityków PO i quiz, w którym niezbędna jest wiedza o "Rychu", "Zbychu", aferze rybnej i podróżach premiera - to wszystko można znaleźć na specjalnej stronie internetowej wyszydzającej osiągnięcia ekipy Donalda Tuska. W ten sposób PiS podsumowuje półmetek rządu PO-PSL. - Mamy do czynienia z żenującym spektaklem - odcina się wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak.

Sprawa Olewnika: błędy, dramat i kompromitacja

-Jeden wielki dramat, kompromitacja policji i prokuratury, wręcz niewyobrażalna liczba błędów i niewłaściwych zachowań - tak o sprawie Krzysztofa Olewnika mówił przed sejmową komisją śledczą były wiceprokurator generalny Kazimierz Olejnik. Długą listę błędów prokuratury wymienił też kolejny przesłuchiwany przez komisję - były prokurator krajowy, Karol Napierski.

Otworzyli drogę. Po raz drugi

Ważna dla północnego Mazowsza droga Goślice-Ciółkowo została w piątek oficjalnie otwarta. Na dodatek otwarta po raz drugi, bo tym razem w Goślicach i przez marszałka województwa Adama Struzika. Kilka dni temu ten sam odcinek uroczyście oddano do użytku w Ciółkowie...

RPO: Kopacz do prokuratury Resort: To nie trzyma się kupy

Rzecznik praw obywatelskich chce donieść na minister zdrowia za "zaniechania ws. szczepionki przeciwko grypie A/H1N1. Janusz Kochanowski na antenie TVN24 powiedział, że w poniedziałek złoży do prokuratury imienne zawiadomienie na Ewę Kopacz, jeśli ta nie podejmie decyzji o zakupie szczepionek przynajmniej dla tzw. grupy ryzyka. - To nie trzyma się kupy - broni się resort i od razu przystępuję do kontrataku. - Czy RPO swoją groźbą nie złamał prawa - pyta wiceminster zdrowia Jakub Szulc.

90 tys. zł odszkodowania za niesłuszny areszt

90 tysięcy złotych odszkodowania przyznał suwalski sąd za tymczasowe aresztowanie Jana S. z Augustowa. Mężczyzna domagał się 185 tysięcy za 10-miesięczne aresztowanie pod zarzutem zabójstwa żony. W tym roku został ostatecznie uniewinniony przez Sąd Najwyższy.

Prokurator o sprawie Olewnika: Nie pamiętam, nie czytałem

Sprawa Krzysztofa Olewnika nie trafiła na zdecydowanego prokuratora. A praca śledczych od początku nie była najlepsza - powiedział były prokurator apelacyjny w Warszawie Zygmunt Kapusta przed komisją śledczą badającą okoliczności porwania i zamordowania syna płockiego biznesmena.

Posłowie dają sobie cztery dni na hazard

Najbliższe posiedzenie Sejmu zostanie wydłużone - dowiedziała się TVN 24. Wszystko po to, by w ekspresowym tempie przeforsować nowelizację ustawy hazardowej, która miałaby obowiązywać od przyszłego roku

7-latek potrącony przy przystanku

W Blichowie (mazowieckie), samochód potrącił siedmioletniego chłopca. Dziecko wyszło na ulicę zza stojącego na przystanku autobusu. Śmigłowcem przetransportowano 7-latka do szpitala. Z kolei w Głogowie (dolnośląskie) policja zatrzymała ojca, który wiózł po pijanemu quadem swojego trzyletniego syna.

Schetyna: Tusk mnie nie uraził

Były wicepremier, a obecnie szef klubu parlamentarnego PO Grzegorz Schetyna mówi w RMF FM, że nie uraziły go słowa Donalda Tuska, który niedawny gorzki wywiad Schetyny skwitował krótkim: "Chłopaki nie płaczą".

Ulice Szczecina jak potoki. Strat jeszcze nie liczą

Ulice przypominające wyglądem potoki, brak wody w mieszkaniach i wielkie utrudnienia w ruchu – takie były skutki awarii rurociągu w szczecińskiej dzielnicy Pomorzany. Przez kilka godzin wody nie miało pół miasta. Na noc zostali bez niej tylko mieszkańcy jednej z ulic. Obecnie nie ma jej w kilku blokach i kilku mniejszych budynkach.

Za drogi(e) marzenia

To miał być jeden z cudów Donalda Tuska. Podczas expose premier mówił o nich językiem wyborczego billboardu: "Wszystkie rządy powtarzały, że trzeba budować drogi, ale im się to nie udawało. My to zmienimy". Kilkanaście miesięcy później Tusk chciał zmieniać swojego ministra infrastruktury, a Jarosławowi Kaczyńskiemu odpowiadał, że weźmie się za budowę dróg, jak prezes PiS zagra z nim w piłkę. Zobacz jak w Polsce przez ostatnie dwa lata budowano drogi.

Internauci oceniają Tuska

"Kiepsko, kiepsko i jeszcze raz kiepsko", a z drugiej strony "jeden z najlepszych rządów po '89 roku" - oceny dwuletnich rządów Donalda Tuska, jakie internauci przesyłają na Kontakt TVN24, są skrajne. Premier dostaje cięgi przede wszystkim za niespełnienie wyborczych obietnic, wizerunkową politykę, nieudaną prywatyzację stoczni i reformę emerytur. Najlepiej natomiast wypada polityka zagraniczna.

Jaki wpływ ma piątek 13 na miejskie autobusy?

Ok. godz. 13, tramwaj wypadł na łuku z szyn. Jeden z wagonów tego składu miał numer boczny 1314 a drugi… 1313. Wagony uszkodziły równo 13 samochodów osobowych. Na szczęście nikomu z pasażerów nic poważnego się nie stało. Tak było 13 czerwca 1994 roku, ale w archiwum raportów Zarządu Transportu Miejskiego podobnych historii związanych z trzynastym jest znacznie więcej. Rzecznik ZTM przypomina o nich w mailu wysłanym do dziennikarzy.

Podsłuchali adwokatów

Rozmowy dwóch adwokatów: Romana Giertycha i Stanisława Rymara są w stenogramach rozmów nagranych przez ABW. I przekazanych do prokuratury. Ta jednak - wbrew przepisom - ich nie zniszczyła - pisze "Rzeczpospolita". O tym, że prawo mogło zostać złamane, Giertych mówił już październiku w programie "24 Godziny".

Zimna noc warszawiaków

Warszawski Tarchomin przez ponad 10 godzin tonął w ciemnościach. Prądu nie było na ulicach Milenijnej, Antalli, Vittigi, Nagodziców, Atutowej, Porajów i Van Gogha. Nie działała sygnalizacja świetlna, ludzie w domach siedzą przy świeczkach, a ci, którzy w nocy wracali do domów oświetlali sobie drogę komórkami. Nie było ciepłej wody, o ciepłych kaloryferach też można było pomarzyć.

Jesteśmy potęgą w kościelnych rozwodach

W ubiegłym roku w sądach biskupich w Polsce zarejestrowano ponad 10 tysięcy wniosków o unieważnienie małżeństwa. Według watykańskiego rocznika statystycznego w tej dziedzinie lepsi są od nas tylko Włosi. A jeszcze kilka lat temu korytarze Sądów Metropolitalnych świeciły w naszym kraju pustkami - czytamy w "Dzienniku Polskim".

Dyrektor szpitala wygrał w sądzie z Kopacz

Wypłacenie szpitalowi psychiatrycznemu w Żurawicy ponad 400 tysięcy złotych za leczenie nieubezpieczonych pacjentów zasądził Ministerstwu Zdrowia sąd - pisze "Nasz Dziennik". Proces wytoczył resortowi dyrektor placówki. I nie zamierza na tym poprzestać. Teraz procesuje się z NFZ.