Kluczowy świadek w pakistańskim dochodzeniu badającym sprawę zamordowania polskiego geologa, Piotra Stańczaka, wycofał się ze swoich wcześniejszych zeznań. Ponadto polskie śledztwo w tej sprawie utknęło w miejscu, ponieważ prokuratura nie otrzymuje praktycznie żadnych informacji z Pakistanu - donosi "Rzeczpospolita".

- Instrumentalne użycie krzyża byłoby jego znieważaniem - powiedział metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz podczas mszy św. poprzedzającej wymarsz Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Nawoływał także do refleksji i wyciągnięcia nauki z tragedii smoleńskiej.

Dwunastoletni chłopiec złapał pijanego kierowcę jadącego wężykiem ulicami Pruszkowa. Nietrzeźwy o mały włos nie przejechał chłopca, ten więc ruszył za nim w pościg... na rowerze. Dzięki temu policji udało się zatrzymać niebezpiecznego mężczyznę.

Wnętrza Pałacu Prezydenckiego uważane są za najpiękniejsze w Warszawie. Czy słusznie? TVN24 zaprasza na wycieczkę po przyszłych apartamentach prezydenta. Jak będzie mieszkał po zaprzysiężeniu Bronisław Komorowski?

Na prezydencką kampanię wyborczą najwięcej wydał sztab Bronisława Komorowskiego - około 15 mln zł. Milion mniej kosztowała kampania Jarosława Kaczyńskiego - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Mimo to, głos pojedynczego wyborcy mniej kosztował zwycięzcę.

Narodowy Fundusz Zdrowia wydał w zeszłym roku na leki 8,2 miliarda złotych - o 200 milionów więcej, niż planował. W tym roku będzie podobnie, bo jak się okazuje, państwo coraz więcej dopłaca do farmaceutyków sprzedawanych w aptekach na receptę - pisze "Rzeczpospolita".

Uwaga kierowcy. Trudniej będzie się pozbyć punktów karnych. Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje nowe, bardziej surowe przepisy - pisze "Rzeczpospolita".

Insygnia Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski otrzyma - już po zaprzysiężeniu - prezydent Bronisław Komorowski. Uroczystość przekazania najwyższych odznaczeń państwowych odbędzie się o godz. 14 na Zamku Królewskim.

- To wielki dzień, łatwo nie będzie. Czy zadrży głos? Zobaczymy - mówi marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, który odczyta dziś tekst roty prezydenckiego ślubowania. W zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego wezmą udział byli prezydenci, posłowie i senatorowie, korpus dyplomatyczny, kościelni hierarchowie i wojskowi.

Jestem zażenowany wypowiedzią prezydenta Bronisława Komorowskiego. Popełnia kolejny błąd - powiedział w programie "Rozmowa bardzo polityczna" poseł PO Janusz Palikot, komentując deklarację o uhonorowaniu ofiar katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim. Jego zdaniem, Lech Kaczyński na to nie zasługuje, bo jedna z hipotez wskazuje, że to on doprowadził do tragedii.

W piątek rusza zakrojony na szeroką skalę Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa. Cel? Zero ofiar w weekend. Jak piszą organizatorzy, chcą sprawdzić ile istnień ludzkich uda się uratować, jeśli do bezpiecznych zachowań na drodze uda się zachęcić tysiące kierowców, rowerzystów i pieszych.

Bronisław Komorowski powiedział w czwartek, że wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej, a w szczególności Lech i Maria Kaczyńscy zostaną godnie upamiętnieni na Krakowskim Przedmieściu. - Czuje się z lekka zażenowany, że muszę to mówić, w sytuacji, jakby to było rzeczą wątpliwą - podkreślał prezydent - elekt. Mimo tych deklaracji, obrońcy krzyża wcale nie mówią, że się rozejdą. - Jest to częściowe rozwiązanie - mówi w "Faktach po Faktach" jeden z samozwańczych liderów, Janusz Zieliński.

Posłowie PiS dostali polityczne rozkazy, żeby z komisji hazardowej uczynić taką maczugę do walenia Platformy i szukania dziury w całym - stwierdził w "Faktach po Faktach" Sławomir Nowak z Platformy Obywatelskiej. Poseł bronił także szefa komisji Mirosława Sekuły. - Cieszę się, że nie ulega politycznej histerii - powiedział o nim.

Szef MSWiA Jerzy Miller, powrócił w czwartek wieczorem z Moskwy. Spotkał się tam z rosyjskim ministrem transportu Igorem Lewitinem. Na lotnisku w Warszawie nadal jednak nie chciał zdradzić szczegółów rozmowy.

Senatorowie przegłosowali trzy poprawki do ustawy, zgłoszone przez PO. Między innymi tę - uzgodnioną z Lewicą - by swoich przedstawicieli w radach nadzorczych Polskiego Radia i TVP mogli wskazywać dwaj ministrowie - kultury i skarbu. We wcześniejszej wersji ustawy - uchwalonej przez Sejm - w składzie rad miał pozostać tylko reprezentant ministra skarbu. Początkowo PO chciało ich aż trzech.

Generał Wojciech Jaruzelski nie pojawił się na piątkowym zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego na prezydenta. - Swoją osobą nie chcę stwarzać dyskomfortu szeregu posłom, którzy niewątpliwie nie są zwolennikami mojej obecności - tłumaczył swoją decyzję.

Większość Polaków - 57 proc. - sądzi, że Bronisław Komorowski będzie prezydentem wszystkich Polaków. Wynik sondażu TNS OBOP jest nieco tylko wyższy, niż odsetek głosujących na Komorowskiego w wyborach (53,01 proc.) 37 proc. uważa, że Komorowski będzie prezydentem tylko tych, którzy na niego głosowali.

Dwaj byli zomowcy - Jan D. i Janusz N. - bez wyroku. Sąd Najwyższy umorzył sprawę mężczyzn oskarżonych przez IPN o udział w "ścieżkach zdrowia" - represjach wobec robotników strajkujących w Radomiu w czerwcu 1976 roku.

Co robisz, gdy dostajesz sms-a z prośbą o podanie loginu i hasłą do swego konta bankowego? Pewnie ignorujesz. Ale nie wszyscy tak robią. Świętokrzyska policja zatrzymała właśnie cztery osoby podejrzane o wyłudzanie w taki sposób pieniędzy. Mieli tak oszukać 1200 osób.