Piechociński: Na decyzję miała wpływ moja córka Ania

- Nie ukrywam wcale, że na moją decyzję miała wpływ rozmowa z moją najstarszą córką, Anią - mówił Janusz Piechociński w "Faktach po Faktach" w TVN24 o kulisach decyzji ws. objęcia teki ministra gospodarki. Mówiąc o sprawowaniu nowej funkcji zapowiedział: - Nieraz jeszcze, w tej misji godzenia i pokazywania, że Polaków więcej łączy niż dzieli, będę państwa zaskakiwał.

Rząd o konwencji ws. przemocy wobec kobiet: Można podpisywać. Jeszcze w grudniu?

- Będę się starała, żeby do podpisania konwencji doszło jeszcze w grudniu, ale procedury mogą potrwać. Najważniejsze, że doprowadziliśmy do końca te procesy, które wymagały uzgodnień pomiędzy resortami i zgody rządu - powiedziała pełnomocniczka ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz po ogłoszeniu przez premiera przyjęcia zgody na podpisanie europejskiej konwencji ws. przemocy wobec kobiet.

"Marionetka ma większą samodzielność niż Janusz Piechociński"

- Żadnego pomysłu, żadnej wizji, żadnej nowej idei, nawet najmniejszego zająknięcia się na temat tego, co miałoby się zmienić po wstąpieniu Janusza Piechocińskiego - powiedział lider Ruchu Palikota po konferencji nowego lidera PSL i premiera Donalda Tuska. PiS wskazuje, że Piechociński ustąpił premierowi "na całej linii".

Ministrowie PSL zostają na miejscach, wiceministrów dotąd Piechociński nie wyznaczył

Ministrowie PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz i Stanisław Kalemba - pozostają na swoich stanowiskach. Propozycje dotyczące wiceministrów z ramienia PSL mają zostać zaś przedstawione premierowi w najbliższym czasie. - Aktualna jest deklaracja, że w każdym ministerstwie partia koalicyjna ma prawo co najmniej do jednego przedstawiciela, jeżeli chce wykorzystać to prawo - mówił Tusk na wspólnej konferencji prasowej ze swoim nowym zastępcą.

Piechociński wicepremierem i ministrem gospodarki. Tusk: nie było wykręcania rąk

Janusz Piechociński wchodzi do rządu. Będzie wicepremierem i ministrem gospodarki - poinformował na konferencji premier Donald Tusk. Bez zmian pozostanie też kierownictwo pozostałych ministerstw, którym zarządza PSL, oraz umowa koalicyjna. - Pan prezes przedstawił mi rekomendację swojej partii w kwestii kontynuowania koalicji i ja ją przyjąłem - powiedział Donald Tusk.

Umorzono śledztwo ws. przesyłki z narkotykami dla Kory

Z powodu niewykrycia sprawcy, stołeczna prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przesłania 60 gramów marihuany z USA do domu znanej wokalistki Olgi Jackowskiej i jej partnera Kamila Sipowicza. - Decyzję taką podjęła pod koniec listopada Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów - powiedział we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Dariusz Ślepokura.

Górnik handlował czeską wódką. Także skażoną

Rybnicki sąd aresztował na trzy miesiące 55-letniego górnika z Czerwionki-Leszczyn, który handlował przywiezionym z Czech alkoholem. Policjanci podejrzewają, że w sprzedawanych przez niego butelkach był także zabójczy alkohol metylowy.

Drugie spotkanie o 13.20

Ok. godz. 14 premier Donald Tusk oraz prezes PSL Janusz Piechocińskim na wspólnej konferencji prasowej poinformują o ustaleniach, jakie zapadły w trakcie ich poniedziałkowego spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Okaże się, kto z ramienia PSL zastąpi w rządzie Waldemara Pawlaka. Wcześniej - o godz. 13.20 - Tusk raz jeszcze spotka się z szefem PSL, który przybył już do kancelarii premiera.

"Śląskie wartości są potrzebne całej Polsce"

- Związane ze Śląskiem wartości jak pracowitość, solidarność, racjonalność, umiejętność łączenia nowoczesności i tradycji, są potrzebne całej Polsce - mówił prezydent RP Bronisław Komorowski podczas uroczystości barbórkowych w Jastrzębiu Zdroju.

Matka Madzi zostaje w areszcie

Katowicki sąd oddalił zażalenie Katarzyny W. na tymczasowy areszt, który został zastosowany po tym, jak kobieta nie wypełniła warunków nałożonego na nią dozoru policyjnego. Matka półrocznej Magdy stwierdziła we wniosku o uchylenie aresztu, że musiała uciec, bo obawiała się o zdrowie i życie.

Tir uderzył w filar mostu

W jeden z filarów mostu w Grudziądzu uderzył samochód ciężarowy. Siła zderzenia była tak duża, że kierowca został zakleszczony w środku pojazdu.

Organista skarży proboszcza do ZUS i prokuratury

Siedem lat Przemysław Lis grał na organach w kościele w Lutoryżu, dopóki ksiądz proboszcz nie zwolnił go publicznie z ambony. Wtedy też organista odkrył, weryfikując swoje dokumenty, że przez pięć lat pracował na "czarno", choć prosił o umowę o pracę. Zawiadomił więc prokuraturę i ZUS - pisze lokalny serwis podkarpacki Nowiny 24.

Dziś Barbórka. Górnicy świętują

Górnicy w całej Polsce świętują dziś Barbórkę. Dzień górnika szczególnie obchodzony jest na Górnym Śląsku, ale także w innych regionach, gdzie świętują m.in. górnicy węgla brunatnego, pracownicy kopalń rud miedzi, cynku i ołowiu, soli, a także załogi zakładów wydobywczych nafty i gazu, wód leczniczych i termalnych.

"Gdy jest się w rządzie, jest się za coś odpowiedzialnym"

- Jak się jest w rządzie, parlamencie, radzie sołeckiej czy parafialnej zawsze jest się za coś odpowiedzialnym - powiedział prezes PSL Janusz Piechociński. Nie chciał ujawnić konkretnych efektów rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem, odsyłając na konferencję o godz.14.

Graś: Dziś będzie jeszcze jedno spotkanie Tusk-Piechociński

Porozumienie zostało zawarte, ale jeszcze przed zaplanowaną na godz. 14.00 konferencją odbędzie się krótkie spotkanie Donalda Tuska i Janusza Piechocińskiego - powiedział w programie "Jeden na jeden" rzecznik rządu Paweł Graś. Dodał, że zasady i forma współpracy w koalicji się nie zmienią.

Spór o śmieci. "Wyborcy nam tego nie wybaczą"

- Nasi wyborcy nam tego nie wybaczą - powiedział Donald Tusk do samorządowców Platformy i miał na myśli nowe sposoby naliczania tzw. podatku śmieciowego, który zacznie obowiązywać w przyszłym roku. Samorządy wciąż się zastanawiają, jaki wariant rozliczania za odpady wybrać, ale już przyznają, że dobrego wyboru nie ma.

Zniszczył 36 samochodów. Nie umie powiedzieć, dlaczego

O zniszczenie 36 samochodów oskarżyła krakowska prokuratura 26-letniego Piotra J. Mężczyzna początkowo przyznał się do zarzutów, choć nie umiał podać motywów swojego działania. Chce dobrowolnie poddać się karze. Będzie musiał wyrównać straty w wysokości ok. 30 tys. zł.

Komorowski w Mołdawii złożył kwiaty przy ulicy Lecha Kaczyńskiego

Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Mołdawii złożył wraz z mołdawskim prezydentem kwiaty pod tablicą pamiątkową przy ul. Lecha Kaczyńskiego w Kiszyniowie. Podczas swojej wizyty prezydent odebrał też tytuł doktora honoris causa Mołdawskiej Akademii Nauk. - Wierzę, że UE wyjdzie z obecnego kryzysu wzmocniona i bardziej otwarta na sąsiadów - powiedział Bronisław Komorowski.

Piechociński po spotkaniu z Tuskiem "zadowolony". Szczegółów nie zdradza

Zakończyło sie spotkanie premiera Donalda Tuska z Januszem Piechocinskim w kancelarii premiera. Co ustalili - pozostaje jednak wciąż tajemnicą. "Ustalenia zostaną przekazane jutro na wspólnej konferencji prasowej" - napisał na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś. Piechociński w romowie z reporterem TVN24 powiedział, że jest usatysfakcjonowany ze spotkania. Szczegółów nie chciał jednak zdradzić.

Kamiński wie, kto ujawnił zdjęcia agenta Tomka. "Ta osoba leczy się psychiatrycznie"

Były szef CBA Mariusz Kamiński zapewnił w "Faktach po Faktach", że wie, kto ujawnił zdjęcia byłych funkcjonariuszy Biura, w tym Tomasza Kaczmarka. - Jest to osoba niewiarygodna, leczy się psychiatrycznie - powiedział, dodając iż funkcjonariusz ten został z CBA zwolniony dyscyplinarnie, a obecnie "ma sprawę w prokuraturze o udział w pobiciu policjanta". Zaznaczył też, że opublikowane fotografie w większości dotyczą sytuacji prywatnych.

Premier z PiS nie pójdzie. "Swoje się namaszerowałem w 1981 roku"

- 13 grudnia nie jest dniem, który należałoby czcić poprzez manifestacje, czy akademie - w ten sposób premier Donald Tusk odniósł się do pomysłu marszu, który w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego organizuje PiS. Dodał, że sam tego dnia "nie przewiduje maszerowania". Natomiast prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że w rocznicę stanu wojennego odwiedzi więzienie na Białołęce, gdzie wtedy był internowany.

Koniec procesu ws. głośnego filmu o Amway

18 grudnia warszawski sąd okręgowy ma ogłosić wyrok w cywilnym procesie o głośny film na temat korporacji Amway. Firma Amway Polska pozwała producentów filmu oraz Telewizję Publiczną za podanie nieprawdziwych danych. W poniedziałek proces dobiegł końca.