Wiceminister kultury: Tupolew zaczął rozpadać się w powietrzu. To udowodnione

Uważam, że udowodniono wybuchy na pokładzie Tu-154M. Samolot zaczął się rozpadać w powietrzu i są na to 100-procentowe dowody. Te dowody są zbiorem ustaleń czterech konferencji smoleńskich zorganizowanych przez 100 polskich profesorów z najlepszych uczelni – powiedział w "Faktach po Faktach" wiceminister kultury Jarosław Sellin (PiS). Dyskutowali z nim Dariusz Rosati (PO) i Janusz Zemke (SLD).

"Platforma działa jak mali piromani. Najpierw podpalą, potem krzyczą"

Bardzo mnie śmieszą apele tego typu kogoś, kto najpierw spowodował pożar, a potem biegał i krzyczał "pali się" - powiedziała w "Jeden na jeden" Małgorzata Sadurska. Szefowa Kancelarii Prezydenta odpowiedziała w ten sposób na apel opozycji, by Andrzej Duda został mediatorem w trwającym sporze o nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

W specjalnych okularach i rękawicach. Lekcja życia z autyzmem

Podczas lekcji życia z autyzmem uczniowie jednego z poznańskich liceów na własnej skórze przekonali się, jak to jest widzieć rozmazany świat, słyszeć ostry hałas i prawie nic nie czuć. "Fakty TVN" przedstawiają, jak przez chwilę przeżyli to, co na co dzień przeżywają osoby autystyczne.

Wspólny plan UE i Turcji. Szydło: nie zgadzamy się na nowe kwoty podziału uchodźców

Unia Europejska i Turcja przyjęły w niedzielę wspólny plan działań, którego celem jest zahamowanie fali migracji do Europy - poinformował po brukselskim szczycie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Reprezentująca Polskę premier Beata Szydło oceniła, że jest to krok w dobrym kierunku. Zaznaczyła, że w swym wystąpieniu sprzeciwiła się ustanowieniu obecnie nowych kwot podziału uchodźców pomiędzy państwa UE.

Beata Szydło jak Angela Merkel

Zakończył się unijny szczyt w Brukseli - pierwszy z udziałem Beaty Szydło. - Nie ma co się dziwić, że wszystko jest skrupulatnie odnotowywane - mówił w "Faktach" TVN nasz korespondent Maciej Woroch. Zauważono nawet to, że polska premier i kanclerz Niemiec ubrały się w garsonki niemal dokładnie tego samego koloru.

Co się stało z Ewą Tylman? "W porwanie dla okupu uwierzę, jeśli dostaniemy nagranie"

Policyjne śmigłowiec i motorówka patrolują Wartę, funkcjonariusze sprawdzają także brzegi rzeki. Z Komendy Głównej Policji w Warszawie przyjechał specjalistyczny wóz do poszukiwań. Wciąż nie wiadomo, co się stało z Ewą Tylman. Do rodziny trafił sms z żądaniem okupu. Jak podaje Krzysztof Rutkowski, do kont, na które jego autor zażądał wpłaty w sumie 500 tys. zł, przypisane są konkretne imiona i nazwiska.

Mobilne centrum dowodzenia, śmigłowiec, motorówki i "szybkie trójki". Tak szukają Ewy Tylman

Policja, strażacy i ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża uczestniczą w poszukiwaniach zaginionej Ewy Tylman. Działania prowadzone są w Poznaniu i całym powiecie poznańskim. Ze szczególną uwagą przeczesywany rejon mostu Św. Rocha, gdzie monitoring po raz ostatni zarejestrował 26-latkę. W akcji wykorzystywane są motorówki, łodzie, śmigłowiec i specjalistyczny wóz - mobilne centrum dowodzenia.

"Putin, który wychodzi z oczu PiS". "Chamstwo, niegrzeczność i ignorancja"

- To jest pierwszy krok - mówił w "Kawie na ławę" o uchwałach dotyczących wyboru sędziów TK Sławomir Neumann (PO). - Bez TK, z pomysłami, żeby przejąć media, kontrolę nad prokuraturą i sądownictwem to jest totalitaryzm - ocenił. - To jest trochę tak, jakby grupa podpalaczy oceniała przebieg akcji pożarniczej - komentował reakcję PO Tadeusz Cymański.

Kontenery zamiast mieszkania socjalnego. "To odwet"

W Krośnie powstaje kontenerowe osiedle, do którego trafią osoby eksmitowane z mieszkań socjalnych. Władze chcą w ten sposób rozwiązać problem dewastowania przyznanych przez miasto lokali. - Lokatorzy zachowują się tak, jakby to, co dostali, było prezentem, który można zniszczyć - mówi prezydent Krosna. Materiał "Faktów" TVN.

Dziennikarz "Superwizjera" z nagrodą. Mediatory rozdane

Studenci dziennikarstwa z 21 polskich uczelni wybrali najlepszych dziennikarzy minionego roku akademickiego. Jedna z nagród przypadła Tomaszowi Patorze z "Superwizjera", który został wyróżniony za materiał "Krematorium bezcześciło zwłoki?". Gala wręczenia Mediatorów odbyła się w sobotę w Krakowie.

Szef MSZ: Unia nie ma wspólnej definicji zagrożeń

Bez definicji zagrożeń nie ma wspólnej polityki zagranicznej i obronnej - stwierdził w programie "Horyzont" szef MSZ Witold Waszczykowski. Zaznaczył jednak, że "nasza dyplomacja jest otwarta na takie rozmowy". Szef MSZ był także pytany o stosunki z Niemcami.

Dorn: w sprawie sędziów prezydent Duda ryzykuje Trybunałem Stanu

Prezydent Andrzej Duda dla własnego bezpieczeństwa nie powinien przyjmować ślubowowania od wybranych bez podstawy prawnej sędziów Trybunału Konstytucyjnego - stwierdził w "Faktach po Faktach" były wicepremier Ludwik Dorn. Stwierdził, że jeśli ich wybór okaże się niezgodny z konstytucją, to prezydent ryzykuje Trybunałem Stanu. Jego zdaniem sprzeciw Dudy może wywołać "nową dynamikę polityczną" w Prawie i Sprawiedliwości.

Szczerski o polityce migracyjnej: nastroje w Europie się zmieniają

- Nie można czynić z obowiązku przyjmowania kwot imigrantów jakiegokolwiek warunku polityki wewnętrznej Unii Europejskiej, to jest błędna droga - mówił w sobotę prezydencki minister Krzysztof Szczerski, wypowiadając się na temat niedzielnego szczytu UE-Turcja poświęconego problemowi imigrantów.

Gdzie są porwani Polacy? Są pieniądze na wykup, negocjator w pogotowiu

Statek handlowy Szafir z jedenastoma Polakami na pokładzie jest w drodze do portu Onne w Nigerii. Powinien tam dotrzeć w niedzielę po południu. Wciąż nieznany jest los pięciu innych Polaków, porwanych w nocy z czwartku na piątek przez piratów. Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk poinformował w sobotę, że firma ubezpieczeniowa obsługująca armatora ma przewidziane pieniądze na wykup porwanych.

Prokuratura wystawiła list gończy za ojcem porwanego Fabiana

Prokuratura wystawiła list gończy za Sebastianem N., ojcem uprowadzonego trzyletniego Fabiana z Radomia – poinformowała w sobotę rzeczniczka KWP kom. Alicja Śledziona. Sąd zgodził się w piątek na jego tymczasowe aresztowanie, jeśli zostanie on zatrzymany przez policję.

Coraz więcej pacjentów wręcza lekarzom "dowody wdzięczności"

W ostatnich latach wzrosły wydatki na tzw. dowody wdzięczności w ochronie zdrowia – wynika z Diagnozy Społecznej 2015. Nie mogąc się doczekać zmniejszenia kolejek, Polacy sami je skracają, wręczając lekarzowi kopertę – mówi autor badania prof. Janusz Czapiński.