Merkel pytana o Polskę: nie chcę formułować gróźb finansowych

Wczoraj 27 państw członkowskich opowiedziało się za kadencją Donalda Tuska. Tylko jednym z nich były Niemcy - powiedziała w piątek Angela Merkel. Kanclerz Niemiec proszona była przez dziennikarzy o ustosunkowanie się do wysuwanych w Polsce zarzutów, że wybór Donalda Tuska był wynikiem "dyktatu Berlina".

"Niech pan spier****". Lokalna władza kontra dziennikarze

Utrudniony dostęp do informacji, represje, konflikty z policją, a nawet groźby - to cena, jaką wielu lokalnych dziennikarzy płaci za niezależność, która miejscowym władzom często jest nie na rękę. Reporter "Superwizjera" Rafał Stangreciak rozmawiał z dziennikarzami z małych miejscowości, którzy starają się rzetelnie wykonywać swój zawód w świecie lokalnych układów i pomimo wyraźnych nacisków ze strony władz. Reportaż "Zastraszyć dziennikarza" w programie "Superwizjer" w sobotę o godz. 20 na antenie TVN24.

Izolacja Polski? Tusk: szczerze powiedziawszy karty są w rękach polskiego rządu

- Dzisiaj naprawdę czuję, że ten taki dość krytyczny moment z wczorajszego wieczora, kiedy pani premier (Beata) Szydło blokowała konkluzję Rady Europejskiej, że dzisiaj te emocje chyba opadły, że rzeczywiście podejście wszystkich - łącznie z polską delegacją - było dużo bardziej pozytywne i mogliśmy wszyscy zrozumieć, że także polski rząd będzie pozytywnie pracował nad deklaracją rzymską - powiedział w piątek dziennikarzom Donald Tusk.

"Każdy zna mit walczących szablami z czołgami Wehrmachtu Polaków"

Czeski liberalny dziennik "Lidove Noviny" skrytykował w piątkowej publikacji jako "fanatyczny" sprzeciw polskiego rządu wobec wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. "W szantażujący sposób upierał się przy swym własnym przegranym z góry kandydacie przeciwko szeroko uznanemu Tuskowi" - podkreśliła gazeta.

Wielki sukces Macierewicza zawisł na włosku

Antoni Macierewicz deklarował, że pod jego rządami w MON zostanie wydanych 99,9 procent pieniędzy przeznaczonych na modernizację wojska w 2016 roku. Chwalił się tym w połowie stycznia, podkreślając, że jego poprzednicy z PO nie byli w stanie osiągnąć takiego wyniku. Jednak jest bardzo prawdopodobne, że on też go nie osiągnie. Co więcej, jego wynik może być gorszy od rekordu z 2014 roku.

Rzeczniczka PiS: nie ma potrzeby odwoływania Waszczykowskiego

Uważam, że nie ma potrzeby odwoływać ministra, który broni interesów Polski - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana o ewentualną dymisję szefa polskiej dyplomacji związku z wydarzeniami w Brukseli i brakiem poparcia dla kandydata polskiego rządu - Jacka Saryusz-Wolskiego - na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Stadion za 150 mln zł bez kibiców? Jest opinia policji

Nowy stadion łódzkiego Widzewa nie spełnia norm bezpieczeństwa i nie powinno się organizować na nim imprez masowych - alarmowała niedawno policja. Dziś wydała opinię, dzięki której obiekt wybudowany za 150 mln złotych nie będzie musiał stać pusty.

Najpiękniejsza Polka z prezentem dla kierowców

W Radomiu policja zorganizowała wyjątkową akcję z okazji dzisiejszego Dnia Mężczyzn. Cel? Przypomnieć o tym, jak ważne jest zapinanie pasów w samochodach. By nauka skutecznie zapadła w pamięć, prezenty wręczała Miss Polski Paulina Maziarz.

Wiceminister zdrowia: sieć szpitali nie zastąpi całkowicie obecnego modelu

Sieć szpitali choć ma być dominującym modelem ich finansowania, to nie oznacza, że całkowicie zastąpi obecny system, czyli konkursy na świadczenia medyczne - przekonywał w piątek w Sejmie wiceminister zdrowia Piotr Gryza. Poseł PiS Tomasz Latos powiedział, że opozycja "marzyła" o tym, by wprowadzić ustawę, ale zabrakło jej "determinacji, odwagi, pomysłu".

Chwalił bombera, chciał odegrać się za śmierć na komisariacie. Skazany za internetowy wpis

"Bardzo dobrze gratuluję za odwagę! ale to nie jedyna sytuacja myśmy nakupili pestycydów mam znajomego chemika który spręży to w postać cieczy pod ciśnieniem jeszcze się odegramy za Igora (pisownia oryginalna) - taki wpis w internecie zamieścił Michał B., którego sąd za publiczne chwalenie przestępstwa skazał na cztery miesiące prac społecznych. Wpis mężczyzna zamieścił w sieci po tym, gdy doszło do eksplozji ładunku wybuchowego w centrum Wrocławia.

"Co pan proponuje ludziom, którzy wyjechali z kraju?". Niespodziewane pytanie do prezydenta

Dostał się przed mikrofon, by zadać pytanie prezydentowi. Młody mężczyzna, który twierdził, że został zmuszony do emigracji, zarzucił Andrzejowi Dudzie, że apeluje do Polaków, by wracali z zagranicy, choć nie zrealizował swoich wyborczych obietnic. - Jest mi wstyd, że muszę ze swojego kraju wyjeżdżać - powiedział. I zapytał prezydenta: - Co pan proponuje ludziom, którzy wyjechali?

Tusk wpadł na D-Bomb

Ostatnie dni Donalda Tuska obfitowały w niespodzianki. Kiedy wciąż decydowały się jego losy w Radzie Europejskiej, przewodniczący natknął się na ulicy na zaskakujących gości. Członkowie zespołu disco polo D-bomb spotkali Tuska na jednej z ulic Brukseli i zrobili zdjęcie, które stało się hitem sieci.

"Wynurzenia ministra Waszczykowskiego zakrawają na kpinę"

- Wynurzenia ministra Waszczykowskiego zakrawają już na kpinę - stwierdził politolog i były europoseł Marek Migalski. Skomentował w ten sposób wypowiedź ministra spraw zagranicznych, który zapowiedział, że będzie sprawdzał, czy niektóre kraje Unii nie wywierały nacisków i nie szantażowały innych państw członkowskich, by wymusić wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.

Arcybiskup Muszyński: wybór Tuska to przejaw dużego zaufania

W wielu obszarach Donald Tusk pokazał, że porozumienie jest możliwe. Możemy się różnić w poglądach, ale na arenie międzynarodowej powinniśmy być solidarni i zabiegać o dobro Polski - powiedział prymas senior arcybiskup Henryk Muszyński komentując wybór Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej.

Zasłabnięcia w gimnazjum. "Możliwą przyczyną wirus"

Lekarze przebadali uczniów z gimnazjum w Przejazdowie. Okazało się, że przyczyną zasłabnięć i nudności może być ostry wirus. Żaden z nastolatków nie był pod wpływem alkoholu czy substancji odurzających. Na razie szkoła jest zamknięta.

Prezydent nie pogratulował Tuskowi. "Nigdy nie zwrócił się o spotkanie"

- Donald Tusk mógł złożyć wniosek o odłożenie głosowania w sprawie wyboru szefa Rady Europejskiej, on jednak wybrał własny interes. Przewodniczący Rady powinien budować konsensus, nieprzyjęcie konkluzji szczytu UE to jego porażka - ocenił w piątek prezydencki minister Krzysztof Szczerski w rozmowie z RMF FM. Dodał, że prezydent Andrzej Duda nie pogratulował Tuskowi wyboru na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej.

Premier zapowiadała, że wniosków nie przyjmie. Ale podpisów nie było

Pierwszego dnia szczytu w Brukseli w związku z odmową Polski przyjęto "konkluzje przewodniczącego Rady Europejskiej", które poparło 27 państw członkowskich. Jak relacjonował reporter TVN24, nie złożono pod nimi podpisów. O możliwości zastosowania takiej formuły mówił wcześniej były wiceminister spraw zagranicznych Mikołaj Dowgielewicz.

"Wczoraj Polska potwierdziła, że jest w izolacji w Europie"

- Polska jest w tej chwili skonfliktowana z większością krajów europejskich, jest skonfliktowana z Komisją Europejską - powiedział były minister w kancelarii premiera Adam Jasser w rozmowie na antenie TVN24. Jak dodał: - Wczoraj Polska potwierdziła, że jest w izolacji w Europie.