WOŚP gra już ćwierć wieku. "Nigdy nie było chwili zwątpienia"

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała z braku zgody lekarzy na to, żeby polskie dzieci były leczone gorszym sprzętem, albo żeby brakowało sprzętu - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Bohdan Maruszewski, kardiochirurg i członek zarządu fundacji WOŚP. Podkreślił, że w ciągu 25 lat działalności WOŚP "nigdy nie było chwili zwątpienia i wątpliwości", choć - jak wyjaśnił - były chwile goryczy, kiedy na fundację spadała fala "hejtu" w internecie. W niedzielę 15 stycznia WOŚP zgra 25. finał.

"Centrum dowodzenia" WOŚP już gotowe

W niedzielę rano rusza 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów. "Letnia zadyma w trakcie zimy" - bo tak mówią o finale twórcy WOŚP - ma miejsce nie tylko w Polsce, ale i wielu miejscach na całym świecie. Partnerem i gospodarzem akcji jest Grupa TVN. Wy również możecie pokazywać przebieg finału. Wszystko dzięki Kontaktowi 24 oraz mediom społecznościowym. #WOSPwTVN24

Czarnecki: jestem przekonany, że sędziom TK nic się nie stanie

Nie ma żadnych rozbieżności pomiędzy szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim a Prokuratorem Generalnym Zbigniewem Ziobrą - stwierdził w "Faktach po Faktach" eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki, komentując ich ostatnią różnicę zdań ws. wyboru sędziów TK z 2010 roku. - Dobrze, że minister Ziobro został skarcony - ocenił z kolei Michał Boni, eurodeputowany PO.

Amerykańskie wojska w Polsce to znak, że "istnieje czerwona linia"

Wzmocnienie wschodniej flanki NATO to sygnał dla Rosji, że nie można przekroczyć czerwonej linii - oceniła w programie "Horyzont" była ambasador RP w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Prof. Andrew Michta z Europejskiego Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem im. Georga C. Marshalla w Niemczech ocenił z kolei, że obecność amerykański wojsk w Europie Wschodniej świadczy o tym, że "zobowiązania traktatowe są traktowane poważnie".

Wzięli go za złodzieja. Polak dotkliwie pobity we Włoszech

39-letni Polak mieszkający w Cassino we Włoszech został wzięty za złodzieja i dotkliwie pobity przez trzech młodych ludzi. Mężczyźni z własnej inicjatywy patrolowali okolicę w związku z przypadkami kradzieży - podały włoskie media. Pobity Polak został zabrany na komisariat.

"Najlepsza, najsilniejsza, najwspanialsza armia świata". Premier powitała amerykańskich żołnierzy

Chcę podziękować, że jesteście z nami i życzyć by pobyt w Polsce był pobytem, który na długo zapadnie w waszej pamięci - powiedziała w sobotę w Żaganiu premier Beata Szydło podczas uroczystości powitania żołnierzy USA. Uczynimy wszystko, by wszyscy obywatele mogli czuć się bezpiecznie – zapewniła. W uroczystości bierze udział także szef MON Antoni Macierewicz i ambasador USA w Polsce Paul Jones.

25 lat temu lekarze nakręcili film. Osiem minut doprowadziło do powstania WOŚP

Życie setek tysięcy osób zmieniło się dzięki akcji wymyślonej 25 lat temu. A wszystko zaczęło się dzięki ośmiu minutom - tyle trwał film, który stał się inspiracją dla Jurka Owsiaka. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka mówili w nim, że mają umiejętności, ale nie mają sprzętu. Dziś to miejsce wygląda inaczej. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

Trzydzieści osób robi na drutach wielkie serce. Na WOŚP

"Macie gorące serca? Pokażcie to!" - zachęca gorzowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tam, na szydełkach i drutach powstaje olbrzymie serce z czerwonej wełny. W pracę nad nim zaangażowanych jest 30 osób. Podobne mają powstać w pięciu innych sztabach i trafić na licytację.

Samorządowcy boją się o ordynację wyborczą. Napisali list do prezesa PiS

Czy wybory samorządowe mogą się odbyć bez komitetów niepartyjnych? Prezydenci, wójtowie i burmistrzowie z Dolnego Śląska - na czele z Rafałem Dutkiewiczem - wystosowali list do prezesa PiS z protestem przeciwko takiemu scenariuszowi. Prawo i Sprawiedliwość nie potwierdza prac nad takimi zmianami. Materiał programu "Polska i świat" TVN24.

Wrak z plaży to XIX-wieczny żaglowiec

To już pewne. Wrak, który po jesiennych sztormach morze wyrzuciło na brzeg w Międzywodziu, pochodzi z II poł. XIX w. Potwierdziły to badania radiowęglowe. Teraz czeka na konserwację i złożenie.

Cezary zginął w sylwestra. Prokuratura o zabójstwo obwinia policjanta

Ciało Cezarego S. leżało na tylnej kanapie jego samochodu. Zabójca trafił go pięć razy i raz dźgnął ostrym przedmiotem. - Podejrzanym jest 29-letni policjant - informuje prokuratura. Jak się dowiedzieliśmy, 29-latek i 36-letnia ofiara morderstwa to dobrzy znajomi. Śledczy twierdzą, że motywem zbrodni były długi.

Gowin o karaniu posłów opozycji: mam inne stanowisko niż Kaczyński

- Jesteśmy po gwałtownym kryzysie politycznym. Przejdźmy nad tym, co się wydarzyło, do porządku dziennego - powiedział w "Piaskiem po oczach" Jarosław Gowin (Polska Razem). Wicepremier i minister nauki dodał, że nie podziela stanowiska polityków PiS w sprawie ewentualnego ukarania posłów opozycji przez wymiar sprawiedliwości za protest w sali plenarnej Sejmu.

Jaki: myślimy tak samo jak prezes PiS, ale wykonaliśmy gest w kierunku opozycji

To był gest w kierunku prof. Rzeplińskiego. Ja i minister Zbigniew Ziobro myślimy tak samo jak prezes PiS, ale wykonaliśmy gest w kierunku opozycji - ocenił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w "Faktach po Faktach". Odniósł się w ten sposób do słów Jarosława Kaczyńskiego, który uważa, że "Trybunał Konstytucyjny decyzji Sejmu nie ocenia, bo to przekracza jego kompetencje".

Prof. Rzepliński: mamy kontrrewolucję. O Julii Przyłębskiej: "ta pani" nie jest prezesem TK

- Mamy ostry marsz w kierunku samodzierżawia, władzy jednostki. To jest bolszewizacja struktur państwa - mówił w "Faktach po Faktach" prof. Andrzej Rzepliński. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego ocenił też, że skarga Prokuratora Generalnego na wybór sędziów TK sprzed siedmiu lat to "element doskonalenia orbanizmu w Polsce". Rzepliński ocenił też, że Julia Przyłębska nie jest jego zdaniem prezesem Trybunału Konstytucyjnego.

Prof. Zoll: władzę uwierają wyroki TK o sędziach dublerach

- Nie mamy już Trybunału Konstytucyjnego. Nie ma organu, który w sposób niezależny od władz politycznych kontroluje działalność parlamentu - powiedział w programie "Tak jest" w TVN24 prof. Andrzej Zoll. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego skomentował także skargę Prokuratora Generalnego na uchwałę o wyborze w 2010 roku trzech sędziów TK.

Zniszczony pomnik w Hucie Pieniackiej. "Cele prowokatorów nie zostaną osiągnięte"

MSZ Ukrainy stanowczo potępia zniszczenie pomnika Polaków, którzy zginęli w Hucie Pieniackiej. - To niezwykły akt barbarzyństwa i wandalizmu - oświadczyła w piątkowym komentarzu dla polskich mediów rzeczniczka MSZ Ukrainy Mariana Beca. W czwartek ukraińska policja w obwodzie lwowskim poinformowała, że monument został zniszczony przez eksplozję materiału wybuchowego.

Prezes TK wyznaczyła swojego zastępcę

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska upoważniła sędziego TK Mariusza Muszyńskiego do zastępowania jej w razie swej nieobecności. Wiadomość tę podał zespół prasy i informacji Biura Trybunału. Tymczasem urzędujący wiceprezes TK Stanisław Biernat został kilka dni temu wysłany na "przymusowy urlop".

"Die Welt": czy polski rząd nie ma sporo racji?

Berlin powinien nastawić się "na dłuższą erę Kaczyńskiego i w dialogu polsko-niemieckim postawić także na polską prawicę" - pisze w obszernym eseju opublikowanym w niemieckim "Die Welt" dziennikarz Gerhard Gnauck.