Europoseł PiS: prezes Kaczyński wyjaśnił, że nie może popierać Tuska

Kanclerz Niemiec Angela Merkel na spotkaniu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, pytała o kandydaturę Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej – przyznał w rozmowie z RMF FM, eurodeputowany PiS Ryszard Legutko. Dodał, że Merkel usłyszała, iż obecny rząd nie popiera kandydatury obecnego szefa Rady Europejskiej, a samo stanowisko Tuska powinno "zniknąć".

Pijana prokurator za kółkiem. Zatrzymał ją inny kierowca

Widząc dziwne manewry kierującej samochodem postanowił ją zatrzymać. Podejrzenia kierowcy były słuszne, że coś jest ewidentnie nie tak - kobieta za kółkiem była pijana. Jak się wkrótce okazało, mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę prokuratorce z Wrześni. Miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wniosek o odwołanie Kuchcińskiego na kolejnym posiedzeniu Sejmu

Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że wniosek PO o odwołanie marszałka Kuchcińskiego nie będzie rozpatrywany na bieżącym posiedzeniu Sejmu. Przypomniał, że na poddanie pod głosowanie tego typu wniosku jest 45 dni od momentu jego złożenia.

Rozmowa o Tusku? "Pani premier wybierze sobie stosowny moment"

- Temat Tuska pojawił się na marginesie tych rozmów - przyznał w "Jeden na jeden" w TVN24 Konrad Szymański, pytany o wtorkowe spotkania kanclerz Angeli Merkel z premier Beatą Szydło. Wiceszef MSZ dodał, że "to nie jest moment" na przedstawienie stanowiska polskiego rządu w sprawie ewentualnego poparcia dla kandydatury byłego premiera.

"Był zły pan i potwór, który ranił moje miejsca intymne". Dramat adoptowanych sióstr, interwencja ministra

Dramatyczna historia adoptowanych przez Amerykanów kilkuletnich sióstr spod Szczecina sprawiła, że ministerstwo rodziny odebrało licencję i pieniądze głównemu ośrodkowi zajmującemu się od 27 lat adopcjami za granicę. Dziewczynki miały wychowywać się razem, ale zaraz po przylocie zostały rozdzielone. Jak się później okazało, jedna z nich była brutalnie wykorzystywana seksualnie. Przez kogo - sprawdza to prokuratura. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Wojewoda toczy wojnę z prezydentem. "Proces odbijania dużych miast"

Zdanowska, Karnowski, Adamowicz, a teraz Żuk. Lublin jest kolejnym miastem, w którym trwa polityczny bój o samorząd. Wojewoda z PiS odwołał prezydenta miasta Krzysztofa Żuka (PO). W tle jest Centralne Biuro Antykorupcyjne. Teraz kolejny ruch będzie należał do sądu, który stwierdzi, czy Krzysztof Żuk będzie musiał się wyprowadzić z lubelskiego ratusza. Materiał magazynu "Polska i świat".

Szefa PiS "można wywabić z kąta, do którego nadąsany się schował"

Polsce i Niemcom zależy na wzajemnych poprawnych stosunkach - zauważają zgodnie niemieckie media, podsumowując wizytę kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Warszawie. "Sueddeutsche Zeitung" pisze o "chłodnej przyjaźni", a "Frankfurter Allgemeine Zeitung" o "pragmatycznej twarzy" polskiego rządu. Prasa zgodnie zauważa, że Warszawa widzi w Berlinie sojusznika, który pomoże w utrzymaniu sankcji gospodarczych wobec Rosji.

Uroczysta kolacja na koniec wizyty Merkel. Brexit punktem odniesienia

Uroczysta kolacja, którą podjęła premier Beata Szydło kanclerz Niemiec Angelę Merkel, była ostatnim punktem wtorkowej wizyty szefowej niemieckiego rządu w Warszawie. - Głównymi tematami rozmowy były przyszłość UE oraz sprawy międzynarodowe - powiedział wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Olechowski: Kaczyński mógłby Merkel oszukać, Szydło nie może

- To naturalne, że Angela Merkel chciała usłyszeć od Jarosława Kaczyńskiego, jaki jest jego pogląd na przyszłość Europy - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski. - Jeśli miałaby natomiast dyskutować o jakichś wiążących decyzjach, będzie to robić z premier Szydło i prezydentem Dudą - zwrócił uwagę były szef MSZ. - To z nimi się rozmawia, to od nich można wymagać - tłumaczył.

Jest nowy Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych

Obecny dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej gen. dyw. Jarosław Mika obejmie stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - poinformowało we wtorek BBN. Dotychczasowy dowódca generalny gen. broni Mirosław Różański został odwołany z końcem stycznia.

Niewiele widać, bo stoją ekrany. Kłopoty kierowców na przejazdach kolejowych

"Ograniczają widoczność i szpecą otoczenie" - przyznali to nawet rządowi eksperci. Mimo to modernizowane linie kolejowe cały czas obrastają ekranami akustycznymi. Kierowcy protestują, bo niewiele widzą na przejazdach. Samorządy lokalne interweniują, gdzie się da. Kolej tymczasem uspokaja - jest bezpiecznie, a jak ktoś ma wątpliwości, niech... pisze mail.

Śledztwo ws. nowej ambasady RP w Berlinie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie budowy ambasady RP w Berlinie. Zawiadomienie złożyło polskie MSZ. Według śledczych chodzi o przekroczenie uprawnień przez ponad 10 urzędników resortu spraw zagranicznych, do czego miało dojść za czasów rządów PO-PSL.

"Rozmowa w cztery oczy znacznie się przedłużyła"

Andrzej Duda spotkał się we wtorek z przebywającą w Warszawie Angelą Merkel. Jak relacjonował prezydencki minister Krzysztof Szczerski, rozmowa dotyczyła m.in. stosunków transatlantyckich, przyszłości Unii Europejskiej i konfliktu na Ukrainie.

Duda: Trump ma "nieco biznesowe podejście" do NATO

"Powinniśmy czynić wszystko, by relacje między Europą a USA układały się jak najlepiej" – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda na spotkaniu prezydenckich doradców ds. bezpieczeństwa z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii oraz Szwecji i Finlandii. Rozmowy odbyły się za zamkniętymi drzwiami w Belwederze - treść wystąpienia prezydenta udostępniło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Bez decyzji SN w sprawie Kamińskiego. Pytanie dla poszerzonego składu

Trzech sędziów Sądu Najwyższego zadało we wtorek pytanie prawne siedmioosobowemu składowi SN w sprawie ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych, byłych członków szefostwa CBA, skazanych wcześniej nieprawomocnie za nielegalne działania CBA w "aferze gruntowej" z 2007 r.

"Wiemy, jak ważne są pluralistyczne społeczeństwa, niezależne media i wymiar sprawiedliwości"

- Dobre partnerstwo Polski i Niemiec jest konieczne do powodzenia projektu europejskiego - podkreśliła Beata Szydło po spotkaniu z Angelą Merkel. - Wiemy, jak ważne są pluralistyczne społeczeństwa, niezależne media i wymiar sprawiedliwości - powiedziała z kolei niemiecka kanclerz. - Dlatego ucieszyłam się bardzo, kiedy usłyszałam, że Polska odpowie na pytania Komisji Europejskiej i Komisji Weneckiej - dodała. Po rozmowie z polską premier Merkel udała się na spotkanie z Andrzejem Dudą.

PO: Polak na stanowisku szefa Rady Europejskiej to polska racja stanu

Jeżeli ktoś nie jest patriotą i źle życzy Polsce, to nie będzie popierał Donalda Tuska na kolejną kadencję - przekonywał we wtorek Mariusz Witczak (PO). - Jedyną wątpliwością jest polska wątpliwość. To kuriozum, to jest absurd, to jest dziwne. Polak na tym stanowisku jest zawsze korzystny dla Polaków, dla Polski, dla naszych oczekiwań, dla współudziału w najważniejszych sprawach w Europie - dodał Andrzej Halicki (PO).