"Cześć Jego Pamięci!". Pośmiertny awans dla pilota MiG-29

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pośmiertnie awansował na stopień kapitana oraz odznaczył Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju pilota, który w ubiegłym tygodniu zginął w katastrofie samolotu MiG-29 - poinformowało MON w sobotę na Twitterze.

Wjechał autem pod szynobus. 72-latek nie żyje

Na przejeździe kolejowym w Dąbrówce Wielkopolskiej (Lubuskie) samochód osobowy wjechał pod szynobus. 72-letni kierowca zginął na miejscu. Ruch na linii kolejowej Zielona Góra – Gorzów Wielkopolski został wstrzymany.

Strefa kibica zamieniła się w kino samochodowe

Zamiast kibiców - około setka aut. W strefie kibica na Międzynarodowych Targach Poznańskich przerwę między półfinałami a meczem o trzecie miejsce na mundialu wykorzystano na zorganizowanie kina samochodowego. Klasyków nie zabrakło - zarówno na ekranie, jak i przed nim.

"Trafiliśmy do piekła". Mieszkańcy bezradni wobec plagi much

Uciążliwe sąsiedztwo ferm norek i plagi much nie pozwala normalnie żyć mieszkańcom gminy Witnica koło Gorzowa Wielkopolskiego. Rok temu przedstawiciel gminy zapewniał, że problem much definitywnie zostanie rozwiązany. Reporterzy "Uwagi!" TVN wrócili do mieszkańców i sprawdzili, czy coś się zmieniło.

"Historyczne wydarzenie". Minister zdrowia o umowie z USA

Porozumienie o współpracy USA i Polski w obszarze nauk biomedycznych jest pierwszą taką umową o współpracy naukowej ze Stanami Zjednoczonymi podpisaną przez wolną Polskę - ocenił szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. - Jest to wydarzenie historyczne - dodał.

Senat poparł obniżanie pensji. "To rózga i bat na opozycję"

Obniżanie uposażenia lub diety parlamentarzystów za zachowanie nielicujące z pełnioną funkcją na sali posiedzeń oraz innych miejscach, w których przebywają posłowie i senatorowie - przewiduje nowelizacja ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, którą poparł w piątek Senat. Za nowelizacją - bez poprawek - opowiedziało się 53 senatorów, 19 było przeciw, 4 wstrzymało się od głosu.

Kancelaria Sejmu o kosztach protestu niepełnosprawnych

Koszt 40-dniowego protestu rodzin osób niepełnosprawnych w Sejmie wynosi około 66 tysięcy złotych - poinformowała szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. Jak dodała, nie została podjęta decyzja, kto zostanie tymi kosztami obciążony.

Tusk: Trump wykazuje ponadstandardową niechęć do NATO i Unii Europejskiej

Otwartość Trumpa wobec takich ludzi jak dyktator Korei Północnej, prezydent Rosji Władimir Putin czy prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan jest dość znacząca i wyraźna - wskazywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Donald Tusk, szef Rady Europejskiej i były premier. Jego zdaniem, prezydent USA wykazuje "ponadstandardową niechęć zarówno do Unii Europejskiej jak i NATO".

Biedroń: po bojkotach sondaże opozycji nie rosną

- Warto uczcić tego typu rocznice - tak prezydent Słupska Robert Biedroń tłumaczył w "Tak jest" TVN24, dlaczego, gdyby nadal był posłem, wziąłby udział w Zgromadzeniu Narodowym z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Piątkowe posiedzenie zbojkotowała Platforma Obywatelska, a PSL i Nowoczesna opuściły zgromadzenie po odśpiewaniu hymnu.

"Proszę sprawdzić w podręczniku psychologii". Komisja o proteście - bez protestujących i kamer

Dzisiejsza dyskusja nie dotyczy niepełnosprawnych. Dotyczy sytuacji, która zaistniała w wyniku okupowania części pomieszczeń sejmowych - stwierdził poseł PiS Włodzimierz Bernacki, przewodniczący sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Komisja ta w piątek zajmuje się oceną przebiegu protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, który przez 40 dni trwał w Sejmie na przełomie kwietnia i maja. Przedstawiciele protestujących, którzy chcieli wziąć udział w posiedzeniu dostali zakaz wstępu do Sejmu do 27 maja 2020 roku. Na piątkową komisję nie zostali też wpuszczeni dziennikarze. Przewodniczący tłumaczył, dlaczego.