Śmierć zaginionego nastolatka. "Popełniłem ten błąd, że wezwałem policję"

16-letni Patryk z Lipnika (woj. opolskie) był niepełnosprawny intelektualnie i chory na epilepsję. Gdy zaginął, rodzina liczyła na priorytetowe potraktowanie sprawy przez policję. Według bliskich chłopca tak się jednak nie stało. Po trzech godzinach od zaginięcia Patryka na własną rękę odnalazł strażak. Już nie żył. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

Zamieniła oborę na pastwisko i żyje z żubrami

Stado żubrów i ona jedna. Jedyna taka - krowa, która dzikość puszczy wybrała zamiast ciepła obory. Zimę postanowiła spędzić w plenerze. I pędzi tak po zaśnieżonych polach już od kilku tygodni. Ludzie patrzą i zastanawiają się - dlaczego.

Senator PiS o reakcji na reportaż: zadziwia mnie wrażliwość na margines marginesu

Mieszanie narodowców z nazistami jest niegrzeczne - tak prof. Jan Żaryn, senator PiS, komentował możliwość zdelegalizowania ONR, o czym mówił we wtorek wiceminister Patryk Jaki. Gość "Kropki nad i", odnosząc się do reportażu odsłaniającego działalność polskich neonazistów, podkreślił, że w naszym kraju nie ma miejsca na rasizm i propagowanie totalitaryzmów.

"PiS-owi udało się połączyć klasę ludową i średnią"

To są ludzie zbierani we wspólnotę, która różni się od byłych elit. Wyraźnie wyznacza granice dla solidarności wobec patologii i uchodźców - tak dr hab. Maciej Gdula, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego opisuje wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem gościa "Tak jest" w TVN24 obecnie mamy do czynienia w Polsce z "neoautorytaryzmem".

Przesłuchują świadków, nie mają podejrzanych. Śledztwa nadal "w sprawie"

Policja nie odnalazła jeszcze sześciu osób, których szukała w związku z rasistowskimi hasłami na marszu narodowców w stolicy. Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie, w śledztwie do tej pory nie wytypowano też podejrzanych. Na podobnym etapie znajduje się postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach, które dotyczy powieszenia na szubienicach wizerunków europosłów PO.

Wiceminister sprawiedliwości o wyborze Gersdorf: ma charakter symboliczny

Wybór nowej przewodniczącej Krajowej Rady Sądownictwa nie ma charakteru praktycznego, tylko symboliczny - tak Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości odniósł się do wyboru nowego przewodniczącego KRS. We wtorek została nią prof. Małgorzata Gersdorf, która również pełni funkcję Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.

Kaczyński apeluje z ekranu w Brukseli: niech futra przejdą do historii

Chodzi o to, by cierpienia zwierząt było na świecie mniej, dużo mniej niż dzisiaj. A cierpienia zwierząt futerkowych to jedne z najgorszych, jakie w ogóle mają miejsce - przekonywał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Nagranie wideo z jego wystąpieniem pokazane zostało uczestnikom konferencji na ten temat zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Nauczyciele z Chełma wyśmiali ucznia z powodu koloru jego skóry

Chłopak miał zostać ośmieszony przez dwóch nauczycieli z II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie podczas próby poloneza do studniówki w szkole, do której chodzi jego koleżanka. Powodem żartów był kolor jego skóry. Nauczyciele, którzy go uczą, oraz jego koledzy są oburzeni rasistowskimi uwagami i domagają się przeprosin.

Pierwsi zatrzymani po reportażu "Superwizjera". W tym lider neonazistów

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała trzy osoby w związku ze śledztwem, które rozpoczęła po emisji reportażu "Superwizjera" o polskich neonazistach. W ich domach znaleziono m.in. mundury i inne przedmioty, które zawierały treści propagujące nazistowski ustrój państwa, a także broń i amunicję.

"Twój Vincent" z nominacją do Oscara. "Jesteśmy w pozycji Dawida i Goliata"

Polsko-brytyjska produkcja "Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. - Czekałam na nominację, ale nie wyczekuję nagrody. Jesteśmy w pozycji Dawida i Goliata. Nie widzę dużych szans w walce z filmami, które mają budżet rzędu 175 milionów dolarów - mówiła Kobiela w rozmowie z TVN24.

Śledztwo w sprawie koncertu neonazistów trwa już 9 miesięcy. Zarzutów brak

Po emisji materiału "Superwizjera" o neonazistach w Polsce, nadal nie milkną echa tej sprawy. Jednym z wątków reportażu był koncert w Grodziszczu (woj. dolnośląskie), przesiąknięty nazistowskimi treściami. Wałbrzyska prokuratura od kwietnia prowadzi postępowanie w tej sprawie, jednak do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów.

Ranny pies leżał w krzakach. Wył z bólu

Niewiele wiadomo o tym biedaku. Jeden z mieszkańców Przytoku (woj. lubuskie) usłyszał jego skowyt. Niewielki kundelek leżał zakrwawiony w krzakach. Udało się go uratować. Policja szuka sprawcy bestialskiego pobicia zwierzęcia.

Nazistowskim festiwalem Orle Gniazdo zajęła się prokuratura

Jak dowiedział się portal tvn24.pl, Prokuratura Rejonowa w Radomsku wszczęła postępowanie w sprawie publicznego propagowania faszyzmu na festiwalu Orle Gniazdo. Impreza odbyła się w lipcu ub. r. w miejscowości Kępa koło Żytna i była reklamowana jako najważniejsze wydarzenie narodowej sceny muzycznej w Polsce. To, co działo się na tym festiwalu, pokazali dziennikarze "Superwizjera".

Tramwaj w szkocką kratę, motorniczym ambasador

Jonathan Knott, ambasador Wielkiej Brytanii, odwiedził zajezdnię tramwajową w Krakowie. Chciał na własne oczy zobaczyć tramwaj udekorowany wzorem szkockiej kraty. Marzył także o tym, aby go samodzielnie poprowadzić.

Przejechał rodzinę, którą wcześniej gościł. Trzy miesiące aresztu

Na trzy miesiące Sąd Rejonowy w Nowym Sączu aresztował 21-latka, który przyznał się do wjechania po alkoholu w trzyosobową rodzinę. Dwoje 36-latków i ich 10-letni syn zginęli. W toku śledztwa zatrzymane zostały jeszcze dwie osoby: 17-letni brat sprawcy wypadku i ich matka, która ma być świadkiem w sprawie.

Morawiecki o oświadczeniu Sądu Najwyższego: zupełnie nieprawdziwe

Informacje Sądu Najwyższego są "niestety zupełnie nieprawdziwe" - stwierdził we wtorek premier Mateusz Morawiecki, komentując poniedziałkowe oświadczenie Sądu Najwyższego o tym, że nie orzekają w nim sędziowie, którzy skazywali w stanie wojennym osoby walczące o niepodległość. Morawiecki dodał, że "czytał o dziewięciu sędziach i ich wyrokach, które wydawali na działaczy "Solidarności".