Najnowsze

Najnowsze

Były premier Włoch pozbywa się akcji i obligacji

Kandydat na unijnego komisarza do spraw gospodarczych Paolo Gentiloni sprzedaje wszystkie posiadane przez siebie akcje i obligacje. Były premier Włoch chce w ten sposób zapobiec wszelkim oskarżeniom o konflikt interesów.

"Nie ma problemu ze znalezieniem pracy". Prezydent zachęcał do powrotu do kraju

- Dzięki temu, co pokazujecie swoim życiem, Polacy są w Belgii szanowani jako solidni pracownicy, jako solidni ludzie - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z belgijską Polonią. Jednocześnie życzył wszystkim rodakom, by wrócili do kraju. - Liczę na to, że w jakiejś rozsądnej perspektywie poziom życia w Polsce sięgnie tego poziomu życia, jaki jest w Belgii - oświadczył prezydent.

"W systemie finansowania służby zdrowia nie wyszliśmy z PRL-u"

Obietnica, że wszyscy obywatele będą mieć dawane za darmo jest niemożliwą do spełnienia - powiedział w "Faktach po Faktach" TVN24 senator Aleksander Bobko (klub PiS). Zdaniem senatora Marka Borowskiego (PO), w systemie ochrony zdrowia sytuacja nie poprawiła się, co "potwierdzają wszelkiego rodzaju dane statystyczne, ale także odczucia ludzi".

"Ramzes", etatowy świadek prokuratury. "Doszło do swoistej transakcji, darowano mu gwałty"

Paweł P., pseudonim Ramzes. Gangster, który zeznawał w procesach jako mały świadek koronny. Jemu samemu groził surowy wyrok za gwałty, ale sprawy zostały umorzone. Reporter "Superwizjera" TVN dotarł do materiałów, z których wynika, że poznańska prokuratura wyjaśnienia "Ramzesa" wykorzystywała w sprawach, w których brakowało dowodów. W ten sposób obciążonych zostało kilka niewinnych osób, w tym dwóch policjantów.

Tysiąc żelaznych róż. Pomnik ku czci zabitych przez Breivika

Ponad osiem lat temu Anders Brevik dokonał zamachów, które wstrząsnęły światem i na zawsze zmieniły Norwegię. W 2011 roku skrajnie prawicowy terrorysta zamordował w Oslo i na wyspie Utoya 77 osób. W sobotę w stolicy Norwegii odsłonięto pomnik ku pamięci ofiar tamtych wydarzeń. W ceremonii udział wzięli następca tronu książę Haakon z małżonką i burmistrz Oslo.

Pożegnanie Chiraca. Hołd byłemu prezydentowi złożą dziesiątki przywódców

W niedzielę Francuzi będą mogli oddać hołd zmarłemu w czwartek byłemu prezydentowi Jacques'owi Chiracowi. Chirac spocznie dzień później na cmentarzu Montparnasse. Wcześniej trumna z ciałem polityka zostanie wystawiona na widok publiczny. W poniedziałkowych uroczystościach udział weźmie blisko 30 zagranicznych przywódców, w tym prezydent Włoch Sergio Matarella, szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i prezydent Rosji Władimir Putin.

Talibowie kontra demokracja. Krwawy bilans głosowania w Afganistanie

Zakończyły się wybory prezydenckie w Afganistanie. Głosowaniu towarzyszyły liczne skargi na nieprawidłowości, niska frekwencja oraz kilka zamachów talibów, w których według władz zginęły co najmniej trzy osoby, a 24 zostały ranne. Uprawnionych do głosowania było dziewięć milionów obywateli.

"Coraz więcej przestępczości jest wśród kobiet"

- Psychologowie kryminalni mówią, że jak kobieta planuje zbrodnie, to jest to zbrodnia niemal doskonała. Potrafią z zimną krwią swój plan przeprowadzić albo zaangażować do niego mężczyznę. Bywa tak, że kobieta manipuluje mężczyzną i w ten właśnie sposób dokonuje zbrodni. I mimo, że to jest męski świat, panie do niego wkraczają - mówiła w "Xięgarni" TVN24 Katarzyna Puzyńska, pisarka, autorka kryminałów.

"Pisowscy działacze mają szczęście do darczyńców"

On jest kryształowym bohaterem i nikt nie wie o tych wszystkich sprawach, które się dzieją dookoła? To pokazuje stan służb państwowych - oceniła w programie "Babilon" w TVN24 BiS Justyna Sobolewska z tygodnika "Polityka". Publicystka odniosła się do kontrowersji wokół szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. - Dziwnym trafem pisowscy działacze mają szczęście do darczyńców, których spotykają na swojej drodze - zauważyła socjolożka dr Ludwika Włodek.

Szef MSZ Iranu nie dostał pozwolenia na odwiedziny w szpitalu w USA

USA odmówiły w piątek ministrowi spraw zagranicznych Iranu Mohammadowi Dżawadowi Zarifowi zgody na wizytę w jednym z nowojorskich szpitali, gdzie przebywa chory na raka irański ambasador przy ONZ. Zarif jest objęty amerykańskimi sankcjami z związku z programem nuklearnym Iranu.

Czternastomiesięczne dziecko wypadło przez okno

Czternastomiesięczna dziewczynka wypadła przez okno z jednej z konińskich kamienic. Wiadomo, że w chwili wypadku znajdowała się pod opieką rodziców. Dziecko trafiło do szpitala, a policja sprawdza, co dokładnie wydarzyło się w mieszkaniu.

Ochojska: wierzę w rzeczy niemożliwe, które potem okazują się możliwe

Kiedy zdecydowałam się kandydować do Parlamentu Europejskiego, już wtedy dowiedziałam się, że mam raka piersi. Pomyślałam sobie: rak to nie wyrok, warto kandydować dalej. Jak wiecie państwo, zakończyło się to sukcesem - mówiła podczas sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej Janina Ochojska. Europosłanka opowiedziała o swojej walce z nowotworem i problemach, z jakimi w polskich szpitalach muszą zmagać się ciężko chorzy pacjenci.

W "Faktach po Faktach" o kampanii wyborczej i aferze "pancernego Mariana"

Sobotnie konwencje partyjne pod znakiem ochrony zdrowia, a poza tym urlop prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia i najnowsze sondaże partyjne – to główne tematy sobotniego wydania "Faktów po Faktach" na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi. Gośćmi programu będą senatorowie Marek Borowski (PO) i Aleksander Bobko (klub PiS) oraz Paweł Śpiewak (socjolog, Uniwersytet Warszawski) i Aleksander Smolar (prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego).

Pięć lat temu wybuchła rewolucja parasolek. "Wróciliśmy"

Antyrządowe hasła, prodemokratyczne pieśni, ale także zamieszki i starcia z policją - tak wyglądały sobotnie protesty w Hongkongu. Na ten dzień przypada piąta rocznica tak zwanej rewolucji parasolek - prodemokratycznego ruchu, który w 2014 roku doprowadził do zablokowania centrum miasta na blisko 80 dni. "Wróciliśmy" - widniał napis na ogromnym transparencie rozwiniętym w sobotę przez manifestantów.

"Oto lodówka sukcesu Prawa i Sprawiedliwości"

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości ceny galopują. Zostaliśmy oszukani. Prezes Jarosław Kaczyński był prorokiem, miał rację, przewidział, że lodówki będą puste, ale nie w 2015 roku, ale w 2019 roku - mówił w trakcie konwencji Lewicy w Olsztynie szef sztabu wyborczego tej formacji Robert Biedroń. - Konserwatywne państwo dobrobytu to PiS, nowoczesne państwo dobrobytu to Lewica. Chleb dają w jednym i drugim, ale wolność jest tylko w jednym państwie - stwierdził przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Bez aresztu dla kierowcy autokaru, który zderzył się z tramwajem

Kierowca autokaru, który w czwartek spowodował poważny wypadek w Gdańsku, usłyszał zarzuty sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, ale sąd odrzucił wniosek o areszt dla niego. Kilkanaście osób wymagało pomocy lekarskiej. Zarówno zatrzymany, jak i większość pokrzywdzonych, to obywatele Niemiec.

Policja w Hongkongu nie zezwala na manifestację w dniu święta

W przyszłym tygodniu przypada 70. rocznica proklamowania komunistycznej Chińskiej Republiki Ludowej. Policja w Hongkongu odmówiła w piątek zezwolenia na zorganizowanie 1 października prodemokratycznej manifestacji w centrum miasta, planowanej przez Obywatelski Front Praw Człowieka (CHRF).