Najnowsze

Najnowsze

Dachowanie na drodze ekspresowej. "W samochodzie były dzieci"

40-latek jechał drogą ekspresową. Na wysokości Kmiecina (Pomorskie) stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na bok i dachował. Sytuację zarejestrowała kamera samochodowa innego kierowcy. - W pojeździe podróżowała również żona mężczyzny i dzieci w wieku sześciu i dwóch lat. Nic im się nie stało - informuje policja.

"Fortel prokuratury" w sprawie Marka F.

Warszawska prokuratura nie wezwie Marka F. do przedstawienia dowodów na twierdzenia, jakie zawarł w listach do najważniejszych osób w państwie - napisała w poniedziałek "Rzeczpospolita". Jak czytamy, skazany w aferze podsłuchowej biznesmen "nie złoży wyjaśnień dzięki fortelowi prokuratury".

Ręce z tyłu, opaska na oczach. Będzie śledztwo w sprawie zdjęcia pokazującego przesłuchanie

Prokuratura w Rzymie zapowiedziała śledztwo w sprawie traktowania obywatela USA zatrzymanego pod zarzutem zabójstwa karabiniera. To reakcja na ujawnienie - w internecie i mediach - zdjęcia, które ma przedstawiać okoliczności przesłuchania Amerykanina. Na fotografii widać siedzącego mężczyznę, z opaską na oczach, z prawdopodobnie związanymi lub skutymi z tyłu dłońmi. Policja nie zaprzeczyła autentyczności zdjęcia.

Trump wskazał szefa wywiadu. "Da nową jakość"

Nowym dyrektorem Narodowego Wywiadu USA zostanie senator z Teksasu John Ratcliffe - zapowiedział prezydent USA Donald Trump. Zastąpi on na tej funkcji Dana Coatsa, który urząd będzie sprawować do 15 sierpnia.

Nord Stream 2 może nie powstać na czas

Władze Danii mogą sprawić, że budzący kontrowersje gazociąg Nord Stream 2 nie powstanie w planowanym terminie, czyli do końca 2019 roku. Aby inwestycja powstała na czas, Kopenhaga musiałaby wydać w ciągu najbliższych kilku tygodni zgodę na poprowadzenie rur przez swoje terytorium - podał "Financial Times".

Papież: potrzeba działań, by uniknąć kolejnych ofiar

Papież Franciszek wezwał wspólnotę międzynarodową do podjęcia pilnych działań, by nie dochodziło więcej do katastrof łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. Tak podczas spotkania z wiernymi odniósł się do niedawnego zatonięcia łodzi i śmierci około 150 ludzi.

"Dwaj młodzi ludzie, którzy zginęli od kul, byli znani naszej policji"

Trzy osoby zginęły, a jedna została ranna w strzelaninie, do jakiej doszło w niedzielę wieczorem we francuskiej miejscowości Ollioules na południu Francji. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Jak podały lokalne władze, "dwaj młodzie ludzie, którzy zginęli od kul", byli znani funkcjonariuszom. Trzecią ofiarą śmiertelną jest kobieta, pasażerka przejeżdżającego skutera.

Jeden z najlepszych cyberataków w historii. Prawdopodobnie przeprowadzony z Rosji

Dziennikarze i eksperci Bellingcat padli ofiarą ataku phishingowego, najprawdopodobniej przeprowadzonego z Rosji - poinformowało kierownictwo szwajcarskiego serwisu poczty elektronicznej ProtonMail. Bellingcat pomógł między innymi w ujawnieniu afery związanej z atakiem na byłego agenta rosyjskiej wojskowej służby wywiadowczej GRU Siergieja Skripala.

Miał zabić dwie nastolatki, ich ciała spalić. 65-latek przyznał się do winy

Podejrzany o zabicie dwóch nastolatek w rumuńskim mieście Caracal przyznał się do winy - poinformował w niedzielę prawnik 65-letniego mężczyzny. Sprawa jednego z morderstw, 15-letniej Alexandry, która po porwaniu kontaktowała się z policją, wywołała w kraju protesty przeciw działaniu władz. Demonstranci zarzucali służbom opieszałość, ponieważ te nie zareagowały na wezwane nastolatki.

"Mamy swoje kłopoty, niepowodzenia, dlatego płaczemy. Bohaterka jest bliżej ludzi"

Bohaterka kobieca zmieniła się. To nie jest już goniąca wyłącznie za miłością, pracująca we wspaniałej agencji reklamowej kobieta. Tylko wyglądamy normalnie, czasem jesteśmy zmęczone. Mamy swoje kłopoty, dlatego płaczemy - mówiła aktorka Magdalena Cielecka o zwiększającej się roli kobiet w serialach. Konferencja na ten temat odbyła się podczas Festiwalu Dwa Brzegi. 13. edycja imprezy rozpoczęła się w sobotę 27 lipca.

"Nie chcemy wiecznie mieszkać w obozach". Rohindżowie domagają się praw

Przebywający na uchodźstwie w Bangladeszu członkowie mniejszości Rohindżów odmówili powrotu do Birmy, jeśli tamtejsze władze nie uznają ich za grupę etniczną i nie będą przestrzegać ich podstawowych praw. Poinformowali o tym w niedzielę przywódcy uchodźców po dwudniowych rozmowach z birmańską delegacją rządową, która przybyła do przygranicznego regionu Cox's Bazar.

Dwa fronty walk na ulicach Hongkongu. Policja użyła gazu

Hongkońska policja użyła w niedzielę gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom antyrządowych demonstracji niedaleko przedstawicielstwa rządu centralnego Chin. To kolejny dzień masowych protestów przeciw lokalnym władzom i nowelizacji prawa ekstradycyjnego.

"Następuje normalizacja przemocy"

Liczy się to, czy władze potrafią wyciągnąć z tego konsekwencje, czy tolerują to, bo być może to będą ich wyborcy - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 politolog, filozof i konstytucjonalista profesor Wojciech Sadurski, odnosząc się do ataków na Marsz Równości w Białymstoku. Profesor Andrzej Rychard, socjolog, wskazywał, że problem nie dotyczy wyłącznie Białegostoku. Jego zdaniem należy "wyjść poza Białystok", bo "zasadniczą rolę pełnią tutaj władze".

"Kolejne rządy ignorowały ten problem"

Władza powinna zdawać sobie sprawę, że emancypacja kobiet, osób LGBT nie jest do zatrzymania - mówił w "Faktach po Faktach" Robert Biedroń. Zdaniem lidera Wiosny władza powinna "po pierwsze, stanąć w obronie tych, którzy są poniżani, wyśmiewani i nie mają równych praw. Po drugie, zastanowić się, jak wyrównać te prawa". - Niewiele zrobiono ani w jednej, ani w drugiej sprawie i dlatego dzisiaj płacimy za to tak wysoką cenę - dodał.