Najnowsze

Najnowsze

"To będzie początek pełzającego końca przywództwa Jarosława Kaczyńskiego"

Myślę, że to jest bardzo ciekawe i dobre rozwiązanie - tak o ewentualnym wejściu prezesa Prawa i Sprawiedliwości do rządu mówił w "Tak jest" poseł PiS Zbigniew Girzyński. Zdaniem posła Lewicy Tomasza Treli "wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu ma dwa aspekty". - To będzie początek pełzającego końca przywództwa Jarosława Kaczyńskiego w Zjednoczonej Prawicy - ocenił. Rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak powiedział zaś w rozmowie z TVN24, że "nie wydaje mu się", aby poprzez nowe funkcje prezesa PiS miała zostać osłabiona pozycja premiera Mateusza Morawieckiego. - To jest uzupełnienie, a nie osłabienie - przekonywał.

Ustawa bezkarność plus: jak pozwoli urzędnikom uniknąć odpowiedzialności

Za błędną decyzję związaną z przeciwdziałaniem pandemii urzędnik nie uniknie odpowiedzialności - ale za słuszną, tylko podjętą z naruszeniem procedur, owszem. Takie ma być przesłanie tzw. ustawy o bezkarności, o którą walczy PiS. Zdaniem prawników nie ma w tym ani logiki, ani zgodności z prawem, jest za to próba rozmydlania działań urzędników.

"Byliśmy na naprawdę dramatycznym zakręcie i chyba z tego wirażu wychodzimy"

Zjednoczona Prawica wychodzi z najpoważniejszego kryzysu w swojej historii. Powoli wychodzą też na jaw szczegóły rekonstrukcji rządu. Do rządu najprawdopodobniej wróci Jarosław Gowin, któremu najprawdopodobniej przypadnie resort rozwoju. I choć Porozumienie i Solidarna Polska mają mieć po rekonstrukcji po jednym resorcie, to wcale nie oznacza, że z rządem pożegna się Jadwiga Emilewicz, obecna wicepremier z ramienia Porozumienia.

Zegar w Nowym Jorku zaczął odliczać czas do katastrofy klimatycznej

W Nowym Jorku pojawił się ogromny zegar, który odlicza czas do katastrofy klimatycznej. Obecnie wskazuje 7 lat i 98 dni. Jak zegar pokaże zero, średnia globalna temperatura nieodwracalnie wzrośnie o półtora stopnia Celsjusza powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej. Po przekroczeniu tego punktu rozpocznie się tak zwany klimatyczny efekt domina.

Czy senatorowie PiS zagłosują wbrew dyscyplinie? "Ja już mam tyle lat, że się niczego nie boję"

Wiele krytycznych głosów ze strony senatorów PiS w stosunku do przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Sejm nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, którą zajmuje się obecnie komisja senacka. Część z nich mówi, że "w tym kształcie ustawa jest nie do przyjęcia", ma wiele "niedoróbek, nieprecyzyjnych sformułowań, sprzeczności, a nawet niedorzeczności". Zapowiadają poprawki, nie wykluczają głosowania wbrew dyscyplinie.