Najnowsze

Najnowsze

Były wiceprezydent zostanie na maszcie do soboty

Były wiceprezydent Gliwic Andrzej Jarczewski, który od poniedziałku protestuje przeciwko nadużyciom lokalnej władzy na szczycie 100-metrowego masztu radiostacji, zapowiedział, że zostanie tam do soboty - powiedział w rozmowie z tvn24.pl oficer prasowy policji w Gliwicach, podkom. Marek Słomski. Dodał, że z protestującym nie ma już kontaktu ponieważ "wyłączył komórkę, albo rozładowała mu się bateria".

Będzie III wojna gazowa? "Rosja szantażuje Ukrainę"

Tańszy rosyjski gaz dla Ukrainy? Tak, ale za wysoką cenę: albo Ukraina wstępuje do Unii Celnej Rosji, Kazachstanu i Białorusi, albo Gazprom de facto przejmuje ukraiński monopol Naftohaz. Tak twierdzi dziennik "Kommiersant-Ukraina", potwierdzając w ukraińskim ministerstwie energetyki pogłoski o rosyjskim ultimatum. Spór o cenę gazu doprowadzał już w 2006 i 2009 r. do konfliktów, podczas których blokowany był transport gazu przez Ukrainę do krajów UE.

Cholera wyszła z kanałów

Źródłem zachorowań na cholerę w Mariupolu, na wschodzie Ukrainy, są prawdopodobnie ścieki kanalizacyjne, wpuszczone do rzeki Kalmius, które trafiły następnie do Morza Azowskiego - podały we wtorek służby sanitarne obwodu donieckiego.

NATO odrzuca żądania Rosji ws. tarczy

- Mówienie o wspólnym systemie obrony przeciwrakietowej jest bezcelowe i dlatego należy rozmawiać o współdziałaniu dwóch systemów: NATO i Rosji - powiedział w wywiadzie dla agencji Interfax sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Anders Fogh Rasmussen.

"Pokażę chłopakom, że stać mnie na wiele"

Było jej przykro, ale już się otrząsnęła. Ada Szulc, która w programie "X Factor" zajęła trzecie miejsce, już myśli o wydaniu własnej płyty. - Nie jest powiedziane, że osoba, która nie wygrała, nie będzie miała takiej szansy - powiedziała w Poranku TVN24 21-letnia studentka farmacji.

Irańskie okręty szpiegują na Morzu Czerwonym

Iran wysłał okręty podwodne na Morze Czerwone - poinformowała we wtorek irańska półoficjalna agencja Fars, powołując się na anonimowe źródła. Posunięcie to - zdaniem agencji Reuters - może wywołać niezadowolenie Izraela.

Pijany wszedł na słup wysokiego napięcia

Nie udało się uratować 24-letniego studenta, który w nocy wszedł na słup wysokiego napięcia i został porażony prądem w Opolu. Mężczyzna zmarł po akcji reanimacyjnej. O sprawie poinformował nas portal 24opole.pl, który zamieścił materiały w serwisie Kontaktu 24.

Osama pomógł na krótko. Gospodarka pogrąża Obamę

Niezadowolenie Amerykanów z polityki ekonomicznej prezydenta Baracka Obamy jest coraz większe, a frustracja z powodu powolnego wzrostu gospodarczego staje się coraz powszechniejsza - wynika z wtorkowego sondażu dla "Washington Post" i telewizji ABC. Wzrost poparcia, jaki Obama uzyskał po zabiciu przez komandosów Osamy bin Ladena, był chwilowy.

Chodorkowski siedzi? Sąd wątpi

Rosyjski sąd odmówił zajęcia się wnioskiem o zwolnienie warunkowe Michaiła Chodorkowskiego, bo jego adwokat zdaniem sądu nie dostarczył dokumentów świadczących o tym, że Chodorkowski rzeczywiście siedzi w więzieniu - donosi we wtorek "Kommiersant".

Lady GaGa zaśpiewa i przemówi na paradzie gejów

Lady GaGa wystąpi w sobotę w Rzymie podczas Europride, parady gejów, lesbijek i biseksualistów. Piosenkarka przyjęła zaproszenie ambasadora USA we Włoszech Davida Thorne'a, który zachęcał ją w przesłanym liście do przyjazdu do Wiecznego Miasta.

Szukają małych aktorów do filmu o Powstaniu

Za miesiąc ruszają zdjęcia do filmu Jana Komasy o Powstaniu Warszawskim. Twórcy produkcji "Miasto" szukają dzieci, które zagrają rodzeństwo głównego bohatera. Casting odbędzie się w sobotę w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Starcia w bastionie Al-Kaidy

Uzbrojeni mężczyźni zabili siedmiu żołnierzy i ranili 12 innych osób podczas starć w położonym na południu Jemenu mieście Zindżibar. Kontroluje je Al-Kaida i islamscy bojownicy.

Najsłynniejszy baran świata uśpiony

Nowozelandczycy opłakują najsłynniejszego barana na świecie. Kudłacz o imieniu Shrek, znany z tego, że przez lata unikał strzyżenia, został uśpiony w poniedziałek.

Po śmierci Osamy Al-Kaida wciąż najgroźniejsza

Al-Kaida i powiązane z nią grupy terrorystyczne pozostają największym zagrożeniem dla światowego bezpieczeństwa, pomimo zabicia przez Amerykanów Osamy bin Ladena - oświadczył we wtorek sekretarz generalny Interpolu, Ronald Noble.

Wielkie sprzątanie po nocnych burzach. To nie koniec

Rośnie bilans strat po burzach, które przeszły w nocy nad centralną Polską. Warszawa sprząta po nocnej nawałnicy. Na Jeziorze Gopło służby wciąż szukają dwóch zaginionych wędkarzy, których motorówkę wywrócił silny wiatr. W okolicach Radomia, wichura pozrywała lub uszkodziła dachy dwudziestu domów. Burzowa pogoda czeka nas jeszcze przez kilka dni.

Dramatyczna akcja ratunkowa - imigranci w opałach

Dramatyczna akcja ratunkowa niedaleko włoskiej wyspy Lampedusa. Kilkudziesięciu imigrantów z Afryki Północnej zostało uratowanych z łodzi, która osiadła na skałach u wejścia do portu na włoskiej wyspie. Mimo trudnych warunków pogodowych akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Warszawa straciła swojego architekta

Niektóre projekty Stefana Kuryłowicza właśnie zostały zrealizowane, przy innych prace dopiero ruszają. Razem z już istniejącymi budynkami złożą się na dorobek być może najbardziej wpływowego architekta Warszawy przełomu XX i XXI wieku.

Miedwiediew na obronie Polki. "Przeprosił, że przeszkadza"

Dmitrij Miedwiediew przyszedł na obronę pracy magisterskiej polskiej studentki, która kończyła studia w moskiewskim Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. Puszkina. Małgorzata Wojciechowska w rozmowie z TVN24 przyznaje: była uprzedzona, że prezydent może przyjechać, ale nie zakładała, że się pojawi. - Nie chciałam się niepotrzebnie nakręcać - przyznała. Jak wyglądało spotkanie z przywódcą Rosji? Wszedł i przeprosił, że przeszkadza. Potem poprosił, żebym kontynuowała i usiadł na moim miejscu - opowiada studentka.

Sprośne majtki kongresmena

Skandal obyczajowy w Kongresie USA z udziałem przedstawiciela Izby Reprezentantów. Anthony Weiner publicznie przyznał się do "niewłaściwych wirtualnych relacji" z kobietami poznanymi w internecie.

Jobs zaprasza na iChmurę

Muzyka, zdjęcia, dokumenty, w przyszłości filmy - wszystko to na internetowej "chmurze" zamiast na twardym dysku. Taką przyszłość przechowywania danych zaprezentował Apple. Najnowsze dziecko koncernu, iCloud, technicznie ma wyprzedzać konkurencję, ale rodzi też obawy o bezpieczeństwo danych.

"Najlepszy film powinien zaistnieć za granicą"

- Festiwal się zmienia, bo zmienia się polska kinematografia - tak dyrektor artystyczny Michał Chaciński uzasadniał zmiany w rozpoczętym dziś Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. - Powinien wygrać film, który ma szansę zaistnieć za granicą - dodała Magdalena Cielecka. O Gdyńskie Złote Lwy powalczy 12 produkcji.

"Jak kurz opadnie, to będzie to samo"

Najsłynniejszy Białorusin w Polsce i najpopularniejsza nowa gwiazda muzyki - Gienek Loska, zwycięzca pierwszej edycji programu X-Factor. Ma czek na 100 tysięcy i kontrakt na wydanie płyty - zapowiadanej już na jesień. W przypadku tego muzyka to wcale nie początek kariery, ale jej restart.

Obama traci głównego ekonomistę

Szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta USA Baracka Obamy Austan Goolsbee odejdzie ze stanowiska i powróci do pracy na uniwersytecie - poinformował Biały Dom.

Lipiec czeka na wyrok

Jako minister sportu rozpoczął wojnę z korupcją w piłce nożnej, jego polityczną karierę zakończyła inna afera korupcyjna z nim samym w roli głównej. Tomasz Lipiec został zatrzymany przez CBA tuż po przegranych przez PiS wyborach parlamentarnych. Prokurator oskarża go o przyjęcie łapówek w wysokości około 100 tysięcy złotych. On sam unika wystąpień publicznych, a jego byli koledzy z rządu wolą o nim nie pamiętać.

Libijscy powstańcy odbili kolejne miasto

Libijscy powstańcy odzyskali kontrolę nad miastem Jafran, położonym ok. 100 km na południowy zachód od stolicy Libii, Trypolisu. Wcześniej przez ponad miesiąc miasto kontrolowały oddziały Muammara Kaddafiego, jednak zostały stamtąd wyparte.

Donos zniszczył mu życie. "Muszą strzelić mi w plecy"

Donos złamał mu karierę, dziś walczy o wolność i dobre imię. Marek Gierlach stał na czele urzędu decydującego o wartych setki milionów badaniach archeologicznych przy budowie autostrad. Pięć lat temu do ABW trafił donos oskarżający go o korupcję. Tylko jedna z siedmiu podpisanych pod nim osób dalej oskarża Gierlacha. Dziś ma zapaść wyrok w jego sprawie.

"Rozmowa Rymanowskiego" 06.06

Poniedziałek, 06.06 To polityczna wojna z rządem. Jak już Smoleńsk nie działa, to może zadziałają autostrady – tak Stefan Niesiołowski podsumował opozycję krytykującą PO za opóźnienia w budowie autostrady A2. A zdaniem Jerzego Polaczka rząd nie sprawdził budującej odcinek autostrady chińskiej firmy.

"Nie działa Smoleńsk, może zadziałają autostrady”

- To polityczna wojna z rządem. Jak już Smoleńsk nie działa, to może zadziałają autostrady – tak Stefan Niesiołowski podsumował opozycję krytykującą PO za opóźnienia w budowie autostrady A2. A zdaniem Jerzego Polaczka rząd nie sprawdził budującej odcinek autostrady chińskiej firmy.